Problem z postawieniem diagnozy

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: Problem z postawieniem diagnozy

Post autor: Tubisia » 20 sty 2018, 14:20

Spokojnie dasz radę ze wszystkim. Nie branie zaleconego, zwłaszcza dobrego sterydu, to duży błąd. Na komisji powiesz, że lekarz kazał Ci nie brać, a dlaczego, to nie wiesz. Nie musisz wszystkiego jak na spowiedzi mówić dokładnie. Masz powiedzieć jak Ci jest źle, a nie wdawać się w niepotrzebne dyskusje, zwłaszcza, że może Ciebie badać każdy specjalista, nawet okulista.
A termofor na nogi? Owinięty w ręcznik, by nie parzyło.
Co do żelaza, zasugeruj podanie dożylne (kroplówka), nie domięśniowe (zastrzyk w pupę. co powoduje jej czarny kolor...).
Wcześniej pisałaś o pieczeniu odbytu, tutaj zalecam kupowanie mokrego papieru toaletowego, maści Posterisan, linomag, sudocrem. Możesz też odwiedzić proktologa/internistę po robioną na receptę maść, albo Posterisan H ze znieczuleniem.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Iw2018
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk

Post autor: Iw2018 » 20 sty 2018, 18:07

W poniedziałek idę do lekarza po coś na dolegliwości odbytowe bo dziś już mi się ranka zrobiła. I postaram się ją namówić na recepte na entocort bo niestety zaliczam coraz większy zjazd. Wracam do tego, co było na początku. Ból głowy,brzucha i o zgrozo żołądka. Nie wychodzę z piżamy drugi dzień :( co do asamaxu. Wyczytałam, że ma negatywne działanie na żołądek. Prawda to?

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 20 sty 2018, 19:40

Za ulotką asamaxu: https://www.doz.pl/leki/p2884-Asamax_ta ... dojelitowe nie ma nic napisane takich rzeczy jak złe działanie na żołądek, to raz, dwa każdy reaguje inaczej na leki, to, że komuś akurat coś się stało z żołądkiem nie oznacza od razu, że i u Ciebie to się stanie. A gdzie przeczytałaś tą informację?

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Iw2018
Debiutant ✽

Post autor: Iw2018 » 20 sty 2018, 20:17

viewtopic.php?t=9962
M.in. tu jest wzmianka. Więc wolałam dopytać. Zagubiona jestem w tym wszystkim. Z jednej strony lekarz mi mówi, że asamax pomógł na dwunastnice, z drugiej okazuje się, że działa tylko na jelito grube..a na żołądek może szkodzić. Nie wiem czy nie może być tak, że zmniejszając stan zapalny jelit pomaga organizmowi poradzić sobie z żołądkiem i dwunastnicą? Może ten mój colitis się rozprzestrzenia, stąd zmiany w dwunastnicy lub na odwrót. Takie myśli mnie naszły.. Xifaxan w ogóle nie przyniósł poprawy.wręcz czuje zaostrzenie. Idzie wielkimi krokami..mam w domu asamax.moja lekarz powiedziała ze jak będę czuła potrzebę, mam do niego wrócić. Co myślicie?

Awatar użytkownika
stripped
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: stripped » 20 sty 2018, 21:17

Jeżeli idziesz w poniedziałek do lekarza to koniecznie porusz temat Xifaxanu - jeżeli czujesz, że jest gorzej to prawdopodobnie będzie trzeba go odstawić.
Co do Asamaxu i Pentasy - ja biorę tabletki Asamax (3x2) i nie czuję żadnego pogorszenia, a mam refluks. Biorę leki na czczo, 20 obecnie i jest ok. Myślę, że nie ma co się martwić na zapas... każdy organizm reaguje inaczej.
♫♪ Let me see you stripped down to the bone ♫♪

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 20 sty 2018, 21:17

CU się nie rozprzestrzenia, dotyczy tylko i wyłącznie jelita grubego. CD zaś obejmuje cały układ pokarmowy, przechodzi przez ściankę jeilta i może objąć inne narządy. Zawsze można się udać do lekarza jeśli czujesz się źle.

Iw2018
Debiutant ✽

Post autor: Iw2018 » 24 sty 2018, 20:57

Witajcie. Jestem już po komisji. Przemiła p. dr mi się trafiła. Bardzo empatyczny człowiek. Przeanalizowała dokumentacje. Wypytała o obecne dolegliwości. Zważyła.. tu się przeraziłam 41kg :( przyznała świadczenie na 6 miesięcy. W uzasadnieniu napisała "badana wyniszczona". A colitis chronica activa przetłumaczyła sobie na przewlekły nieżyt jelita grubego. Hmm oby do 5.02 myślę, że dr Wypych porządnie się mną zajmie. Mam jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda wasze krwawienie? Jest zaraz po wypróżnieniu, w trakcie? Czy jeśli po kapie spora ilość krwi to można sądzić, że to z hemoroidów, które mam?

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie

Post autor: S_Gosia » 24 sty 2018, 22:37

Iw2018 pisze:
24 sty 2018, 20:57
Jak wygląda wasze krwawienie?
U mojego syna krew była w wodzie, i przy gazach to "opryskane" było wc.

Nie zauważyłam, żeby kapało mu z pupy. Raczej wylatywało razem z wodą/kupą.
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję

Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

Iw2018
Debiutant ✽

Post autor: Iw2018 » 25 sty 2018, 00:12

Miałam 2 takie epizody, trwające po 2 dni. U Was to zapewne powtarza się ciągle. Podejrzewam hemoroidy, choć wcześniej objawiały się tylko krwią na papierze. A tu kap,kap do wody. I to sporo było tej krwi

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 25 sty 2018, 00:13

No ewentualnie może być jeszcze szczelina odbytu, ale to też mocno boli dodatkowo..:(

Iw2018
Debiutant ✽

Post autor: Iw2018 » 25 sty 2018, 00:24

Wiem Tubisiu. Wychodzi na to, że kilka razy miałam. Teraz tak nie boli. Inaczej troche. Jak leże, chodze czy siedze czasem szarpnie, z reguły czuję tępy ból.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 25 sty 2018, 11:00

No to właśnie typowy objaw szczeliny, plus krew na papierze - choć nie zawsze, zależy od konsystencji stolca. Najlepiej odwiedzić proktologa, a póki co kupić w aptece bez recepty Posterisan.

Roj1990
Debiutant ✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: świętokrzyskie
miasto: Kielce

Post autor: Roj1990 » 04 lut 2018, 22:25

Witam mam mikroskopowe zapalenie jelita bynajmniej tak stwierdziła jedna pani doktor po wykonaniu kilku badań gastroskopi kolonoskopi i TK jamy brzusznej dostaje Asmax (mesalazyna) biorę ja już ze 3 tygodnie i jestem na diecie ubogo resztkowej a biegunka jak była tak jest i tak już ja mam od ponad roku po 15 razy na dobę prawie sama woda co mam dalej robić może to nie jest jednak to

Iw2018
Debiutant ✽

Post autor: Iw2018 » 05 lut 2018, 08:48

Witaj Roj. Znawca ze mnie zaden, ale jedyne co moge polecić to konsultacja z innym lekarzem. Jak wygląda wynik hist-pat z koloniskopii?

atabe
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: atabe » 05 lut 2018, 17:26

Może sam Asamax to za mało. Jeśli możesz skonsultuj się z lekarzem celem weryfikacji leczenia/włączenia mocniejszych leków/. Ostatecznie konsultuj z innym lekarzem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”