Mój przypadek - podejrzenie polipowatości rodzinnej

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Alex1992
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

Mój przypadek - podejrzenie polipowatości rodzinnej

Post autor: Alex1992 » 03 lis 2019, 15:08

Cześć
Mam 27lat. Od jakiegoś czasu dostrzegłam krew w stolcu, pózniej doszły wzdęcia, utrata wagi, osłabienie i biegunki. Miałam zlecona krew (anemia i bardzo mało białych krwine) mocz (super) ginekologicznie super. CA125 i CRP, OB i prolaktyna OK. Skierowano mnie ba kolonoskopię z podejrzeniem wrzodziejacego zapalenia jelita grubego. Niestety na kolonoskopii przy znieczuleniu dożylnym okazało soe ze na 40cm odcinku jelita mam parędziesiąt polipów. Z powodu ogromnego boli przerwano kolonoskopię pobierając materiał do badań histopatologicznych. Zalecono mi zrobienie pełnej kolonoskopii w znieczuleniu ogólnym i poszukania kliniki która sie mna zajmie. Doktor podejrzewa porowatość rodzinna z tym ze w mojej rodzinie nikt nie miał problemów z jelitami (lub o tym nie wiedza) w srode idę na kolonoskopię pełna a za tydzien mam dostać wyniki histopatologiczne.
Moze to głupie pytanie ale jak sądzicie czego sie spodziewać? Czy mogę byc Np pierwsza osoba w rodzinie z polipowatoscia?? I moze polecicie mi jakaś dobra klinikę bo raczej bedzie mi potrzebna... 🙃

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
miasto: Kraków
Kontakt:

Re: Mój przypadek

Post autor: Natuśka » 03 lis 2019, 19:08

Bacząc na fakt,że w przypadku potwierdzenia rozpoznania jako FAP będzie konieczne leczenie operacyjne to w małopolsce polecam szpital w Skawinie!
Nawet mogę tam konkretnego lekarza polecić.
Kliniki w Krakowie omijam szerokim łukiem...
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Alex1992
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Re: Mój przypadek

Post autor: Alex1992 » 04 lis 2019, 06:41

Natuska dzieki za polecenie kliniki! Ty tez jestes z małopolski??
Tak szczerze powiem ze chce najlepsza klinikę w całej Polsce. Miasto i województwo nie wazne. Wszędzie dojadę. Mam dwójkę dzieci i chce miec pewność ze oddaje swe zdrowie i życie w dobre ręce.
Wcieraj dostałam okresu a w srode mam miec kolonoskopię, czy to mnie nie zdyskwalifikuje?? Boje sie ze lekarz nie zrobi mi badania jak sie dowie.. czy ktoś z was miał badanie w trakcie miesiączki??

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Mój przypadek - podejrzenie polipowatości rodzinnej

Post autor: Noelia » 16 lis 2019, 08:19

Alex1992 pisze:
04 lis 2019, 06:41
Wcieraj dostałam okresu a w srode mam miec kolonoskopię, czy to mnie nie zdyskwalifikuje?? Boje sie ze lekarz nie zrobi mi badania jak sie dowie.. czy ktoś z was miał badanie w trakcie miesiączki??
Można zrobić kolonoskopię w trakcie okresu, tylko trzeba uprzedzić lekarza wykonującego badanie oraz ew. anestezjologa, gdyż miesiączka może mieć wpływ na niektóre parametry, no i oczywiście użyć tamponu albo "kubeczka".
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17 💔

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

https://astheria.pl - polecam! 🖤

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”