IBD?

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Re: IBD?

Post autor: Mama Juleczki » 25 mar 2007, 12:11

My podpieraliśmy sie dietą eliminacyjną kiedy Julka krwawiła mocno. Zamiast mleka piła Isomil.
Nie tolerowała także witamin ( jakichkolwiek! ) i eliminowaliśmy wszelki błonnik z diety przez dwa miesiące lecz czytam, że Hania ma zaparcia, a u nas były biegunki...
Apetyt był marny i jadała tylko wybiórczo, więc podstawiałam jej butlę z Isomilem jak niemowlakowi aby tylko cokolwiek wcisnąć w żołądek.
Kupowałam deserki sojowe, gotowałam kisiel z glukozą i len, a także soczki marchwiowo-ryżowe z Hippa.
W sklepie ze zdrową żywnością kupowaliśmy mleko gryczane - pyszne!
Ukochaj malutką od nas :razz:
Patrzeć oczyma dziecka aby kochać świat i aby nigdy nie przestać się dziwić.

Beata Czubala
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Beata Czubala » 25 mar 2007, 21:33

Dziękuję za te informacje. Właśnie to jest u nas nietypowe, że zawsze byl problem zaparciowy , a biegunki czy rozwolnienie pojawily się dopiero od niespelna roku w nich nigdy nie było krwi. Satnowi to właśnie problem diagnostyczny. na początku stosowania Salofalku było super przez ok. 3-4 tygodnie. teraz wypróżnienia są różne, także ogólnie sytuacja nie jest zła, ale czy dobra??? :smutny: A jezszcze jeżeli chodzi o witaminy Hanka ewidentnie od urodzenia źle tolerowała Cebion, czy Cebion Multi, mam wrażenie po latach, że problemem jest wit C, ale lekarze twierdzili,że to niemożliwe. Buziaki od córeczki :roll:
Betka

szaki8
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: szaki8 » 01 kwie 2007, 21:22

Witam! Mam 17lat i od niedawna choruje na Wrzodziejące zapalenie jelita grubego! Te objawy pani curki są identyczne jak ja miałem! Tylko moje leczenie wygląda tak: biore Encorton (sterydy) i Imuran do tego potas i inne witaminy! Brałem Salofalk ale nic mi nie pomógł co nie znaczy że i w tym przypadku nie pomożę :roll: Żeby wszystko wruciło do normy potrzeba dużo czasu i uzbroić się w cierpliwość. To kiedy wyzdrowieje pani curka nie zależy od Pani ani od niej tylko od jej organizmu!! Trzymajcie Się obie będzie dobrze :wink:

Beata Czubala
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Beata Czubala » 02 kwie 2007, 08:39

Dziękuję za tę informację,a jeżeli chodzi o Salofalk przynajmniej w tych dawkach jest już nie skuteczny :smutny: . Znowu pojawiają się gorączki tylko 1 dniowe, bóle stawów, problemy z łaknieniem- niby chce jeść, ale bardzo szybko ma uczucie sytości i jak to określa ciśnie ją brzuch, pojawiła jej się jeszcze dziwna wysypka wokół ust. Zastanawiam się czy jeszcze czekać czy dzwonić do lekarza prowadzącego?
Życzę dużo zdrowia.
A mam jeszcze małe pytanko czy krew była w każdym stolcu. Wydaje mi się, że u córki pojawia się okresowo, potem nawet bez właściwego leczenia poprawiało się.
Betka

Awatar użytkownika
anisr
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie

Post autor: anisr » 02 kwie 2007, 20:25

U Olgi krew tez "bywała"-tzn zdarzało sie że jej po kilku dniach juz nie było widać...ale z eguły dawke leków miała zwiekszona tedy.
Z tych objawów które opisujesz wszystkie mi sa znane-u nas wyprzedzały zaostrzenie :(.
Ja bym sie skonsultowałą z lekarzem, koniecznie.No i warto by sprawdzić badania-morfologię, crp...pokażą czy aktywny jest stan zapalny.Pozdrawiam i zdrówka życzę!!!!!!
Pozdrawiam Ania
------------------------------------------------------------------
Olga 9 lat, 136 cm, 27 kg, obecnie 3*0,5 g salofalk, czopki salofalk 1*0,25, dicoflor, Clinutren junior w trakcie diagnozy i zmiany leczenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”