Crohn bez krwi???

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
morfi
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: Crohn bez krwi???

Post autor: morfi » 28 sty 2008, 23:44

Ja nie miałam ani krwi, ani śluzu, ani biegunek ... Gdyby nie przypadek, to zapewne do tej pory nie wiedziałabym co to Crohn. Teraz już po diagnozie przypominam sobie tylko, ze pobolewał mnie czasem brzuch (prawa strona) , no i teraz wiem od czego. Pewnie całe szczęście,że przez ten "przypadek" (wyrostek) choroba była wykryta dość wcześnie i nie mam jeszcze aż takich strasznych zmian w jelicie(przynajmniej tak mi się wydaje,że zmiany nie są aż takie duże :P ) .

Chociaż przyznam, że kiedy żyłam w nieświadomości, jakoś miałam mniej dolegliwości niż teraz i jak sobie przypomnę, co jeszcze do niedawna wyprawiałam, to aż nie chcę mi się wierzyć,że Crohn mnie dotyczy.
Biorę: Pentasa 500mg (2/0/2)-zmniejszona z 6 tabletek od 13.12.08r.; 50mg Azathioprine (2/0/0), Trilac (1/0/0), Biofer (1/0/0), kwas foliowy 15mg (1/0/0), Omega3 (1/0/0)

muffinka
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: muffinka » 28 sty 2008, 23:55

to podobnie jak ja :wink: Jak już wiem, to czuje się gorzej niż jak nie wiedziałam, dotyczy to zwłaszcza sfery psychicznej. Ja narazie biorę 1xdziennie asamax czasami zdarza się, że dobiorę drugą tabletkę. Chciałabym, skoro już mam to świństwo, aby taki stan utrzymał się do końca. Ale z tego co się orientuje, jest to choroba postępowa i może być już tylko gorzej :neutral: zapomniałam dodac, że dolegliwości odczówam od maja 2006, więc w tym roku miną 2 lata.
życie to nie je bajka...chociaż ja spotkałam księcia:):):(gg-2687534)

Misia

Post autor: Misia » 29 sty 2008, 22:14

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 29 sty 2008, 22:35

1 asamax raz dziennie to dawka subprogowa. Poczytaj w kwartalniku o dawkowaniu
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: goniusia » 30 sty 2008, 10:39

Ja ostatnio też robiłam wyniki.Wszystko jest w normie,oprócz podwyższonego poziomu zelaza,a od dwóch tygodni mam pogorszenie stanu zdrowia

muffinka
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: muffinka » 30 sty 2008, 17:54

Mamcia, przepraszam, że pytam bo pewnie to głupie pytanie, ale co znaczy stwierdzenie dawka subprogowa??
życie to nie je bajka...chociaż ja spotkałam księcia:):):(gg-2687534)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 30 sty 2008, 19:06

To znaczy za mała aby działala inaczej niż placebo.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

sara
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: sara » 16 kwie 2008, 17:41

mamcia mój po syn nie jest biegunkowcem a raczej przeciwnie .ma duze problemy z zoładkiem a ostatnio pojawia sie krew i śluz. kolno sie nie powiodła ,był zapchany . teraz miał gastroskopie , co w niej mogłoby wskazywać na krona???????????????
prosze o odpowiedz

sara
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: sara » 16 kwie 2008, 20:40

co to sa te AFTY ?????czy w gastroskopii mogą być opisywane jako naloty czyli grzyby?

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 21 wrz 2008, 12:39

hm ja należe do osób, ktore miały stwierdzone colitis chronica non specifica,ale nigdy nie potwierdzono czy to cu czy cd. moje objawy są dość standardowe- latanie do wc kilka razy, często ból przed i czasami po wypróżnieniu, sluz czasami krew po odwiedzinach w wc(trochę). Niedobory miewam rzadko, co jakies 2lata anemię... Prawie nigdy OB nie jest u mnie podwyższone, crp w normie... A tymczasem w kolonoskopiach raz wchodzi zaplanie w całym jelicie, raz w koncowej cześci, innym razem w ogóle... Testuję rózne leki(te-standardowe,np. Sulofalk- mnie uczulaja), encorton działa czasami, aktualnie biorę imuran. Mam duże wątpliwości co do mojego braku diagnozy.Nie wiem, czy jest to klucz do czegokolwiek,bo i tak ekeperymentuję z dietą, ale czasami przydaloby się wiedzieć ,co się ma.:) W jaki sposób można to osiągnąć? Leczę się juz od 6-7lat...
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”