Crohn bez krwi???

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: Crohn bez krwi???

Post autor: doelli » 21 gru 2007, 15:42

muffinka pisze:Miałam gastroskopie 2razy. Za pierwszym wyszly mi jakies krwawe wybroczyny, za drugim już nic...
ja miałam trzy gastroskopie, bo mnie piekło w przełyku, doszło do tego, że nic poza wodą nie mogłam łykać, a najdziwniejsze jest to, że to wszystko po jakimś czasie zniknęło samo, twierdzili, że to refluks, ale jak tajemniczo się pojawił tak tajemniczo zniknął ten objaw, zaczerwienienie śluzówki i stan zapalny w ustach, coś jak afty, na szczęście miałam to raz w 2004r., teraz wyczytałam, że występują te objawy w przebiegu Crohna...
Obserwuj się i pytaj lekarza.
Nie bolą Cie stawy? Te duże albo w rękach?
Poczytaj dokładnie o powikłaniach choroby, zwłaszcza jeżeli chodzi o inne części ciała...
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

muffinka
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: muffinka » 21 gru 2007, 16:15

doelli pisze:Nie bolą Cie stawy? Te duże albo w rękach?
Poczytaj dokładnie o powikłaniach choroby, zwłaszcza jeżeli chodzi o inne części ciała...
bolą mnie stawy, zwłaszcza w kolanach. Jednak chyba najgorsze są problemy z bólem brzucha. Niby mogę jeść wszystko, ale unikam surowych owoców i warzyw, które uwielbiam :smutny: kapusty kiszonej itp. Teraz jestem przed miesiączka, więc jest dużo gorzej. Czy wy tez tak macie??? bo mi wydaje się to dziwne.
No coż, nie pozostaje mi nic innego jak umówić się na wizytę. A jak myślicie, czy ta choroba może miec łągodny przebieg, czy raczej posuwa się pędem do rzodu może być już tylko gorzej???

Torvik -edit-
Poprawiłem cytowanie.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2007, 19:56 przez muffinka, łącznie zmieniany 1 raz.
życie to nie je bajka...chociaż ja spotkałam księcia:):):(gg-2687534)

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: doelli » 21 gru 2007, 20:10

O bólach podczas okresu poczytaj na stronie http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=508
Mnie tak kolana bolały, że nie mogłam klękać, było to na początku choroby i mam to do dziś, ból taki piekący przy mocnym ucisku.
Kapusta to raczej niezbyt dobre memu dla osoby borykającej się z bólami brzucha, a surówki to też nie jest najlepsze rozwiązanie, ja gotowałam sobie kompocik z jabłek, jak miałam smaka na te owoce. Zawsze to lepsze niż surowe.
U każdego ma ona swój indywidualny tok, nie można nigdy przewidzieć, co nastepny dzeiń przyniesie, ale trafione leczenie na pewno pozwoli w miarę normalnie żyć, teraz jest już wiele możliwości.
Lecisz z wagi? Robiłaś podstawowe badania, np. morfologia, jakie masz żelazo?
doelli

muffinka
Początkujący ✽✽

Post autor: muffinka » 21 gru 2007, 20:37

tej nieprzewidzialności boje się najbardziej :smutny: myślimy z mężem o dzieciach a tu sie nic nie uklada. Z wagi nie lece...raczej tyje niz chudne: :wink: jutro jade na badania do koleżanki ze szpitala.Porobi mi wszystko co możliwe. Do tej pory wyniki miała super. Leukocyty w normie, OB4. Wszystko dobrze. Zobaczymy jak bedzie jutro.

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: doelli » 21 gru 2007, 23:19

Spij dobrze, bo badania zawsze stresują, bądź dobrej myli, a powiększenie rodziny to sprawa bardzo realna, ja mam trzech synów dwóch urodziłam przed diagnozą, a trzeciego już po niej i po operacji...
Trzymam w kciuki!
doelli

basik
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: basik » 22 sty 2008, 22:48

czesc,
ja krew w stolcu i sluz mialam tylko raz, jakies 4 lata temu, proktolog wtedy stwierdzil, ze to typowe objawy zespolu jelita drazliwego.
W zeszlym roku mialam kolonoskopie, gdyz czesto mialam bole brzucha, zaparcia i wzdecia. Na podstawie kolonka i badania hist.-pat. stwierdzili CD. Lecze sie od czerwca: Salofalk 3x1, Duspatalin 2x1. Wszystko bylo ok, do czasu...kilka tygodni temu brzuch zaczal ponownie bolec, bol umiarkowany ale nieznosny - trzymal czasami przez caly dzien, do tego doszly wzdecia. Lekarz przepisal mi dodatkowo budenofalk i pramolan-na uspokojenie (bo wyznalam ze mam duzo stresu w pracy). Budenofalku nie kupilam, cena mnie porazila, ale pramolan tak. Niestety po pramolanie mialam bardzo zmienne nastroje, wiec go odstawilam. Na szczescie nerwy opadly, a co lepsze, brzuch juz nie boli (zdarza sie, ale rzadko). Zaczelam sie zastanawiac czy rzeczywiscie mam CD, czy moze jednak problem lezy w psychice...

Jeszcze cos, dostalam skierowanie na usg jelit - zrobilam...no i wyszlo... ze nie ma sladu Crohna. Chociaz kiedy lekarka zobaczyla wynik z 'kolonka' przyznala ze na tej podstawie mozna stwierdzic CD, a wlasciwie to jego poczatki.

Hmmm....przeszlo mi tez przez mysl, ze moze jednak pierwsza diagnoza (z jelitem drazliwym) byla poprawna...

Czy ktos z Was mial podobnie?

Misia

Post autor: Misia » 22 sty 2008, 22:53

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

basik
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: basik » 23 sty 2008, 19:42

Misia, nie mialam enteroklizy TK. Tak sie zastanawiam czy nie lepiej najpierw zrobic RTG z kontrastem? Na pewno taniej by wyszlo :)

Misia

Post autor: Misia » 23 sty 2008, 19:53

basik
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: basik » 23 sty 2008, 20:21

Chodze prywatnie, bo mam leczenie za darmo (zapewnione przez pracodawce), chociaz niestety moj pakiet nie obejmuje wszystkiego :( Czasami jednak wole odlozyc troche pieniazkow i zrobic badania w prywatnej klinice, przynajmniej ma pewnosc, ze bede potraktowana jak czlowiek. Mam zle doswiadczenia z panstwowymi przychodniami (jak mialam rektoskopie i wylam z bolu, to lekarz zaczal mnie straszyc ,ze jesli nie przestane, to skieruje mnie na kolonoskpie a ta na zywca to dopiero boli - nie potrafie zapomniec jak sie wtedy czulam).

Misia

Post autor: Misia » 23 sty 2008, 20:29

basik
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: basik » 23 sty 2008, 20:41

Misia, Ty to potrafisz namowic :)
Porozmawiam z moim lekarzem o TK, zobaczymy co mi powie...

Misia

Post autor: Misia » 24 sty 2008, 18:58

muffinka
Początkujący ✽✽

Post autor: muffinka » 28 sty 2008, 21:42

Witam, Zrobiła wyniki badań - krew..i wyszło ZUPEŁNE NIC. :wink: watroba, trzustka w zupełnej normie. Leukocyty 5,9, hemoglobina 12,9, OB 10. Magnez, potas, sód idealne. CRP 1,0 przy normie <6. Więc eoretycznie wszystko OK. USG jamy brzusznej bez zmian. Nawet USG piersi jest OK :wink: (bo już mi raz usuwali włókniaka z piersi). Jednak dziś zaczał kłuć mnie odbyt w srodku. Jest to objaw dla mnie nowy. Do tej pory nie było źle. :wc: -raz dziennie, czasami dwa. W sumie moge jeść wszystko, nie mogę tylko przesadzać z warzywami i mlekiem. 1lutego mam wizyte u gastrologa, pewnie wyślę mnie na kolonoskopie żeby potwierdzić Crohna - ale MAM OLBRZYMIĄ NADZIEJE, ŻE TO JEDNAK NIE TO. Czy wy tez macie wyniki w normie??

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 28 sty 2008, 22:46

Z tego co pamiętam to w moim stolcu nie było krwi.Jak już to sam śluz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”