DIAGNOZA=BRAK DIAGNOZY

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: DIAGNOZA=BRAK DIAGNOZY

Post autor: Natalka » 20 sty 2009, 13:43

madziula pisze:czy to tylko remisja, czy sie "wyleczylam"? objawy mam caly czas niestety...
więc jak masz objawy cały czas to nie możesz mieć remisji.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 20 sty 2009, 15:31

wiec co? :)
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 20 sty 2009, 19:48

w ciagu ostatnich trzech lat mialam 5 kolonoskopii, 1 rektoskopie i 6 lub 7 gastroskopii
A gdzież to robili tyle badań bez próby postawienia diagnozy i leczyli bez jej postawienia??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 20 sty 2009, 20:42

Mi się wydaje Madziula, że może trzeba zebrać te wszystkie badania i wyniki do kupy iść do jakiegoś dobrego fachowca i poprosić go o postawienie diagnozy. Przynajmniej ja bym tak zrobiła.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: madziula » 21 sty 2009, 16:07

Mamcia pisze:A gdzież to robili tyle badań bez próby postawienia diagnozy i leczyli bez jej postawienia??
Wszystkie badania we Wroclawiu
- 2 kolonoskopie i chyba 4 gastroskopie w szpitalu na ul. Marii Sklodowskiej Curie, oddzial pediatrii, gastrologii i zywienia
- 1 kolonoskopia w szpitalu wojskowym
- rektoskopia na placu Jana Pawla II
- 1 kolonoskopia + gastroskopia w Szpitalu na Borowskiej, oddzial gastrologii (u prof. Paradowskiego)
- 1 kolonoskopia + gastroskopia prywatnie (u lekarza z Borowskiej)

Lekarzy odwiedzilam juz naprawde sporo... wszyscy rozkladaja rece, podajac rozne przypuszczenia. Mialam rozne diagnozy: CU, CD, IBD, IBS...
kokodżambo i do przodu

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 21 sty 2009, 19:40

To są dobre ośrodki, ale zamiast robić kolejne kolonoskopie lepiej wysłać wycinki do innego ośrodka. Nie gwarantuję diagnozy, bo ta w CD może trwać i 10 lat, jeśli objawy są niespecyficzne.
Jeśli bierzesz leki przepisane przez jednego lekarza to, to badanie robione przez drugiego jest po leczeniu i jest niemiarodajne. Wiem, że wielu chorych nie przyznaje się, że leczy się u kogoś innego.
Wybierz kogoś komu ufasz i kieruj się jego zdaniem. Profesor Tomecki mówi, że pacjenci z IBS to ci, którzy najczęściej odwiedzają gabinety, wymagają najwięcej czasu i sprawiają najwięcej kłopotu.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 21 sty 2009, 20:14

Mamcia pisze:Jeśli bierzesz leki przepisane przez jednego lekarza to, to badanie robione przez drugiego jest po leczeniu i jest niemiarodajne. Wiem, że wielu chorych nie przyznaje się, że leczy się u kogoś innego.
Wybierz kogoś komu ufasz i kieruj się jego zdaniem.
wreszcie ktos napisal, co wszystkim powtarzam i czym sie kieruje od 1993 roku.
Komus trzeba wierzyc i wspolpracowac z nim,pytac i opowiadac co sie dzieje.
Zaufanie to duze ulatwienie, a, jesli sie je uzyskuje obopolnie, to wtedy bez problemu mozna pytac o inne osrodki, o to by np. chcialoby by sie wyslac wycinki na badanie hist. do innego opisujacego.O nowe leki,o wiele spraw. Czasem lekarze zbyt wiele czasu traca na badanie czegos co juz dawno zdiagnozowano.Szczegolnie ,gdy raz pokazuje sie wyniki z zaostrzen, a raz z remisji, raz po sterydach itp...Ostatnio w poczekalni rozmawialem z osoba, ktora niepowiedziala lekarzowi, ze od dawna leczy sie u kardiologa i bierze tam leki.
Niepowiedzial, bo lekarz nie zapytal...Tu leki na "ubytki krwi", a tam leki na "rozcienczenie krwi"...paranoja.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 22 sty 2009, 16:27

Jeśli krew była raz to o niczym nie świadczy. Mnie leci krew z nosa nie dlatego że mam zapalenie, ale dlatego, że mam kruche naczynka. Do tego aby pojawiła się krew w stolcu wystarczy zatwardzenie.

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: madziula » 22 sty 2009, 19:52

Mamcia pisze:Jeśli krew była raz to o niczym nie świadczy. Mnie leci krew z nosa nie dlatego że mam zapalenie, ale dlatego, że mam kruche naczynka. Do tego aby pojawiła się krew w stolcu wystarczy zatwardzenie.
3 lata temu byly przypadki, kiedy caly kibelek byl w krwi, wtedy poszlam do szpitala, zrobili kolonoskopie i wyszlo proctitis.
kokodżambo i do przodu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”