czy kiedykolwiek bede wiekszy?

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
loko
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: lubelskie

czy kiedykolwiek bede wiekszy?

Post autor: loko » 24 maja 2008, 17:14

siemka. tak sie zastanawiam. nie stwierdzono u mnie jeszcze CU czy CD ale podejzewam ze mam wlasnie to- biegunki z rana w okresie zaostrzenia, spadki masy ciala, oslabienie, bralem odzywki 2 razy czyli 2 5 tyg cykle i wlasnie po tym sie zaczelo. podejzewam jeszcze u siebie uczulenie pokarmowe wiec pojade na testy. a moje pytanie wiaze sie z masa ktorj czasami brakuje. przy kazdym zaostrzeniu mam spadki masie o jakies 5 kg. potem ciezko mi powrocic do poprzedniego stanu ale po okresach zaostrzenia chodze na silownie i uprawiam sport- bez odzywek. i zawsze mi sie udaje odbudowac jakies 3 kg. moje pytanie jest takie czy majac ta chorobe mozna byc sporym??? wiem ze to zalezy od iosci zaostrzen ale czy jest tu osoba ktora pomimo tej choroby jest dosc spora? pozdro

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Kontakt:

Re: czy kiedykolwiek bede wiekszy?

Post autor: misiek1 » 24 maja 2008, 17:18

Mam crohna i przy wzroście 170 ważę dużo ponad 90 kg :D, choruje już 5 rok na pewno.

ps. zmniejszyłem sterydy i jestem od 2 tygodni na diecie :wink:
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 25 maja 2008, 10:24

Ja jak niektórzy z forum wiedzą, strasznie panikowałam, gdy dowiedziałam się,że mąż ma CD. Był wtedy dość chudy /nie skóra kości,ale chudy, przy wzroście 186 ważył 76kg/. Wcześniej zawsze wyglądał dużo lepiej.Oczywiście nie widziałam tego,że jest chudy,dopiero zaczęłam to dostrzegać,gdy poznaliśmy diagnozę.

Minął rok od diagnozy i mój mężulek teraz pewnie zacznie się odchudzać,bo waga dobiega już prawie 90.Mnie jednak cieszy teraz każdy jego dodatkowy kilogram.
Pozdrawiam
Megi
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 25 maja 2008, 12:26

Co do znaczy byś sporym?Świetne określenie.
Ja jak większość z nas straciłam dużo kilogramów przez chorobę.Przez parę lat próbowałam wrócić do swojej wagi sprzed choroby i ciągle bezskutecznie.Dopiero po jakiś 6 latach udało mi się!A to chyba tylko dlatego,że miałam okres jedzenia w McD(pracowałam tam,więc drugie śniadanie jakaś spora kanapka).Jednak dalej mam wahania wagi.Wszystko zależy od tego czy mam remisje,zaostrzenie,jaki mam apetyt itp!

loko
Debiutant ✽

Post autor: loko » 25 maja 2008, 18:00

ufff ;-) dobrze to słyszec. ale teraz mnie martwi 2 sprawa. bo jezeli bede chudl dalej to po prostu podadza mi sterydy a ja nie chce ich. duzo czytalem o nich i poprostu nie chce. czy moge je zastapic(oczywiscie z konsultacja z lekazem) jakimis suplementami witaminowymi typu Animal Pak- jest to odzywka ale taka ze w sladzie ma same witaminy i aminokwasy. po niej tez sie masy nabieze i raczej skutkow ubocznych nie bedzie. czy ktos sie ratowal wlasnie takimi suplami? jest to dla mnie wazne bo sterydow niezdzierze- nawet jak bede wielki. pozdro

mustafa
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: mustafa » 26 maja 2008, 09:51

Trochę mylisz pojęcia.
Animal Pak nie równa się sterydom.. to 2 różne środki. I nie da rady tak tego zastąpić.
Animal Pak to tylko kompleks witaminowy.
Czego masz nie zdzierżyć?? Sterydy podawane pacjentom w dolegliwościach jelitowych bardzo się różnią składem i działaniem od tych przyjętych jako KOX.
Po drugie samo wspominanie lekarzowi o suplementach może wywołać oburzenie.. do tej pory z którym bym lekarzem nie rozmawiał każdy ma jakieś "ale" do suplementów kulturystów.
Nie myśl również że po encortonie czy innym st. urośniesz jak "pudzian"... i nie będziesz wielki..
Instruktor Kulturystyki i Fitness

loko
Debiutant ✽

Post autor: loko » 26 maja 2008, 12:10

ja wiem ze nie bede wielki jak pudzian. nawet tak nie chce bo to kalectwo wedlug mnie. nie napisalem ze chce byc wielki ale wiekszy bo- za kazdym razem jak mam zaostrzenie to spada mi 5 kilo. z czego potem daje rade nadrobic jakies 3 kg i wychodzi w ostatecznym rozrachunku ze jestem zawsze na minusie. mi chodzi o to zeby w okresie remisji przyjmowac cos by zyskiwac wiecej masy by mialo co spadac w czasie zaostrzenia- jjeszcze ze 2 zaostrzenia i bede chudl z kosci.
sterydow niezdzierze poniewaz takie i inne powoduja duze skutki uboczne w puzniejszych latach. a znajac swoje szczescie to mi sie trafi najgorsza mozliwosc;-( i dlatego wolalbym cos innego jak sterydki.

mustafa
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: mustafa » 26 maja 2008, 13:34

Kurcze nie wiem jak ci to wytłumaczyć żebym nie pomotał.. sterydy to są leki a skutki uboczne zależą od różnych czynników m.in dawek itd..
Mogę Cię pocieszyć że przy moich zaostrzeniach chudłem 7 kg na tydzień :wow:
Zmieniłem dietę i zacząłem patrzeć na to co jem i jakoś przystopowało, tylko ja jestem trochę innym przypadkiem, więc też trudno porównywać.
Jeszcze sam nie wiesz jak będzie więc nie ma co lamentować... poczytaj ile osób przyjmowało / przyjmuje sterydy i żyją ... podkreślam ŻYJĄ !!
Mówię ostateczną decyzję podejmie lekarz specjalista.

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 26 maja 2008, 16:41

Sterydy nie są aż tak straszne jak Ci się wydaje. Ja też bardzo nie chciałam ich brać ale nie było wyjścia. I brałam je 4 miesiące w sumie i pięknie wprowadziły mnie w remisję, która trwa już ponad rok :smile:
Ty się boisz spadków wagi w zaostrzeniach, więc spójrz na to z innej strony: jak się dobrze zaleczysz to nie będzie takich częstych zaostrzeń i spadków wagi. A co do skutków ubocznych sterydów, to są one przemijające.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

mustafa
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: mustafa » 26 maja 2008, 18:03

Największe skutki uboczne są przy steroidach anaboliczno-androgennych i anaboliczno-androgenno- egzogennych.. gdyż charakteryzują się dość dużą hepatoksycznością...i toksycznością ogólną.
A sterydy przyjmowane przy naszym schorzeniu są po 1 i najważniejsze rozkładane w innym miejscu niż te potocznie uznane za nielegalne wspomaganie farmakologiczne.

Oraz mają inne zastosowanie np. Encorton - syntetyczny glikokortykosteroid o silnym działaniu przeciw zapalnym oraz działaniu przeciwalergicznym i immunosupresyjnym i słabym działaniu mineralokortykoidowym...

Powtarzam sterydy to leki i przyjmowanie wedle zaleceń nie powodują stałych zmian oraz długofalowych skutków ubocznych z wyjątkiem nadwrażliwości na dane czynniki jak i przyjmowanie w dawkach uznanych za poza graniczne dla danej substancji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”