zaostrzenie

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: zaostrzenie

Post autor: Raysha » 04 gru 2009, 14:48

Olimpijka pisze:3 dzien biore i na razie nie widze zadnej poprawy
Nie od razu Rzym zbudowano :)
Uszy do góry. :*

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

Post autor: biedronka24 » 04 gru 2009, 18:02

Olimpijka pisze: Ja tez juz mam dosc, ale ja na razie biegunek nie mam. Krew, sluz, duzo gazu i czasem biegam czesciej do wc. Dostalam 8mg Metypredu, 3 dzien biore i na razie nie widze zadnej poprawy :smutny:
Myślę, że musisz poczekać kilka dni na efekty. Masz niską dawkę metypredu. Mi lekarz powiedział, że przy 32 mg też minie kilka dni zanim się poprawi. O ile w ogóle się poprawi. 32 mg metypredu mam brać przez 4 tygodnie. Potem zaczynamy schodzenie.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 08 gru 2009, 09:46

Mikrusia pisze:Olimpijka napisał/a:
3 dzien biore i na razie nie widze zadnej poprawy

Nie od razu Rzym zbudowano :)
Uszy do góry. :*
Dziekuje kochana. Niestety od dzis 12mg, za 1,5 tygodnia chirurg-onkolog i pozniej szpital. Jeszcze nie wiem, czy sama kolono, czy tez leczenie kroplowkowe i wlewki jakies :cry:
Jak do 18.12 metypred nie pomoze swieta spedze w szpitalu :cry:

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Słonko » 08 gru 2009, 12:42

U mnie też się pogorszyło, przez kilka miesięcy zapomniałam o chorobie, a teraz znowu się zestresowałam i od razu ból w miejscu przewężenia i w dodatku jakaś depresja mnie chyba zaczyna zżerać.... :cry:

Awatar użytkownika
kasiia_p
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u dziecka
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: kasiia_p » 11 gru 2009, 11:42

Powiedzcie mi proszę, czy schodząc z sterydów (dawka początkowa rano 10mg, wieczorem 5mg; teraz rano 5 a wieczorem 2,5 mg; sterydy zostały włączone 12 października, 6 tygodni była początkowa dawka, pożniej co tydzień mniejsza) pojawienie się śluzu w stolcu jest powinno mnie niepokoić??? bo zaczyna :(
alea iacta est.....

Imuran 1x 25mg, Salofalk 4x 500 mg, dicoflor

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 11 gru 2009, 11:47

ja jak schodze i cos zaczyna sie pojawiac co mnie niepokoi to na trzy dni wchodze o pare mg wyzej i spowrotem schodze , teraz tak mialam 16mg bralam zeszlam na 12mg i spowrotem na 16mg bo pojawil sie bol brzucha a od wczoraj znow 12mg zeby do polowy stycznia sie pozbyc sterydow

Awatar użytkownika
kasiia_p
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u dziecka
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: kasiia_p » 11 gru 2009, 12:02

to nasze pierwsze leczenie sterydami i sama nie za bardzo chce Lenie zwiększać, czy zmniejszać dawkę, czytałam w jakimś wątku, ze niby powinno się wrócić np na tydzień na poprzednia dawkę i po tym tygodniu znów spróbować zjechać. Nie wiem czy dzwonić do Warszawy do lekarza i pytać, czy poczekać jeszcze parę dni, ale z drugiej strony w środę znów dawka w dół - już miała być najmniejsza, czyli 5 mg rano do 17 lutego, czyli wizyty w poradni
alea iacta est.....

Imuran 1x 25mg, Salofalk 4x 500 mg, dicoflor

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 12 gru 2009, 11:04

Buzia mi juz spuchla totalnie, a sterydy jak nie pomagalay, tak nie pomagaja dalej :cry:
Jestem zalamana :cry:

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Post autor: toczka » 14 paź 2010, 12:19

Tak wiec to, co sie dzialo dzisiejszej nocy przeszlo moje najśmielsze oczekiwania... Co chwile biegi do kibelka, pozbywanie sie hektolitrów krwi, plus bóle brzucha tak silne, że myślałam, że mnie poskłada na łózku... tragedyja jednym słowem... :cry:

Rano już nie wytrzymałam i wprosiłam się na wizyte do mojego lekarza na oddziale szpitalnym. Akurat mialam szczescie bo przyszly tego samego dnia wyniki hist-pat z kolonki ( j. krete- colitis chr, katnica- colitis chr activa et ulceratio, poprzecznica- colitis chr activa, esica- colitis chr activa et ulceratio.

Pan doktor tylko sie usmiechnal i stwierdzil, ze dobrze, ze wczesniej zakupil zapas Entocortu.
Dostalam 4-dniowa konska kuracje, czyli:
Asamax czopki- rano-wieczor, Asamax dustnie 3x3, Encorton- 2x2 do wieczora, IPP40- 2x1, Entocort- 3x1, Cipropol- 1-0-1, Metronidazol- 1-1-1.
I pytanie- czy ja to przezyje... :mad:

Zresztra juz wszystko mi jedno. Nie znosze tej choroby, rozwala mi życie, związek i chce, żeby już przestało boleć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad: :mad: :mad:
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

gregtech

Post autor: gregtech » 14 paź 2010, 12:25

toczka współczucia, faktycznie ostrą jazdę miałaś w nocy :/

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽

Post autor: toczka » 14 paź 2010, 13:20

tak... :smutny:
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 paź 2010, 16:07

A ty na pewno masz CU?? - Jeśli tak to masz zajęte całe jelito łącznie z jelitem krętym - czyli backwash ileitis. Łączenie sterydu entocotru z encortonem - nie spotkałam się i nie mam zdania.
Natomiast Asamax w końcówce j. cienkiego nie działa.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽

Post autor: toczka » 14 paź 2010, 16:41

no wlasnie tu jest zawsze zgrzyt- kolonoskopia pokazuje Crohna, enterokliza czysta, a objawy typowe dla CU

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 paź 2010, 22:05

A histopatologia????
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽

Post autor: toczka » 15 paź 2010, 11:03

colitis chr activa et ulceratio lub sama chr. activa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”