zaostrzenie

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Re: zaostrzenie

Post autor: ewkunia » 03 lis 2010, 12:53

To znowu ja z tym samym przypadkiem,co kilka postów powyżej. Wtedy dostałam tylko antybiotyk (Cipronex), po 2tyg znów to samo-cala noc w wc plus temperatura. Następnego dnia jak ręką odjął. Zrobiono mi badania krwi. Hm,większość wskaźników ok,ale crp uwaga PIĘĆDZIESIĄT (norma 0do5). Mam ponowić badania krwi i dostanę skierowanie na kolonkę. Co się ruszyło...:)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 03 lis 2010, 13:18

Miałam dokładnie to samo 2 tygodnie temu. Stany gorączkowe do 39 st. biegunki co 2-3 godz. najczęściej w nocy, spadek wagi CRP 80 !. Skierowano mnie na kolokę, okazało się, że mam silny stan zapalny w okolicy esicy i polip (który odrazu, bezboleśnie usunieto), tego samego dnia wyszłam do domu. Dostałam Xifaxan i juz po drugim dniu stosowania było o niebo lepiej. Po 2 tyg. kazano mi zrobić powtórkę CRP i już jest lepiej, bo z 80 spadło na 41, więc ide ku lepszemu. Trzeba pamiętać, że wynik CRP może być zakłamany np. z powodu przeziębienia. Nie martw sie ewkunia, będzie dobrze ;).
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Coralie » 03 lis 2010, 13:27

Nie ma się co przejmować, ja miałam crp 114 w najgorszym momencie i wszystko samo ustąpiło (wtedy lekarze mieli mnie w...). Po 3 miesiącach miałam już jakieś ułamkowe wartości. To jest bardzo czuły wskaźnik. Jedno co mi lekarz powiedział - robić kolonoskopię wtedy, kiedy crp właśnie wychodzi takie wysokie, bo mi zrobili za późno i nic nie wykazała. Także walcz o skierowania ;)
New beginning :)

Garek
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Garek » 03 lis 2010, 19:17

ja mam zoastrzenei teraz ale CRP mam normalne :)
Grzegorz

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 03 lis 2010, 19:35

przypominam, że o wyniku CRP rozmawiamy już w dwóch innych wątkach
viewtopic.php?t=6732&highlight=niskie+crp
viewtopic.php?t=4144&highlight=crp
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 05 lis 2010, 17:10

Ok, przenosimy się z CRP. A propos mych stanów, udało mi umówić na kolonoskopię w ten wtorek:) Trzymajcie kciuki,a ja się przenoszę do wątku o fortransie;p
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”