Pytanie

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
robertoo
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie

Pytanie

Post autor: robertoo » 03 sie 2008, 21:31

Witam Wszystkich

Na wstepie musze sie przyznac ze czytanie o chorobie na ktora moge cierpiec a o ktorej stanowi to forum wpedza mnie w skrajne emocje.
Wszystko zaczelo sie dokladnie miesiac temu, na dzien przed wyjazdem na urlop pojawily sie objawy wskazujace na zatrucie - lekarz po wysluchaniu objawow - mdlości, biegunka ogolne oslabienie wydal diagnoze - zatrucie.
Kazal jedynie duzo pic i jechac...
Zatem wyjechalismy do Hiszpanii..tam niestety objawy w ciagu kilku dni zmienily swoj obraz z biegunki na zaparcia - a co gorsza pojawily sie olowkowate stolce, bole w klatce piersiowej.
Objawy towarzyszyly mi przez caly wyjazd, przez cale 2 tygodnie pobolewal mnie rowniez prawe podbrzusze.
Po powrocie bylem u dwoch lekarzy..internissta stwierdzil ze jelista w taki wlasnie sposob wracaja do normy po zatruciu, postanowilem jeszcze udac sie do gastrologa ktory wykonala usg jamy brzusznej ( w normie ) zlecil morfologie - wyniki oprocz lekko podniesionego bialka ostrej fazy w normie.
Gastrolog nie wskazywal jednoznacznie zrodla dolegliwosci, mowil ze byc moze jest to zapalenie jelita badz podobnie jak internista jelito wraca do normalnej pracy po zatruciu.
Na koniec powiedzial ze jesli objawy nie mina bedzie konieczna kolonoskopia.
I objawy minely po kilku dniach...wrocily jednak w piatek bole plecow stawow i czestsze wyproznienia, zdarzaja sie tez "olowkowate stolce".
Nie wiem co o tym wszystkim myslec...mam nadzieje ze to zespol jelita drazliwego, co o tym myslicie.
Czy ktos z Was spotkal sie z takimi objawami?
To dla mnie bardzo wazne ewentualna choroba spedza mi sen z powiek.

P.S
Zapisalem sie na kolonoskopie niestety termin z anestazjologiem to koniec sierpnia

Nikusia
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Re: Pytanie

Post autor: Nikusia » 03 sie 2008, 21:41

Witaj

Koniec sierpnia to wcale nie taki odległy termin:)

Faktycznie moze być tak, jak sugeruje internista, że jelito potrzebuje trochę czasu aby wrócić do swoich normalnych funkcji. Nie piszesz nic o tym, czy miałeś zrobione jakieś inne badania poza morfologią. Może zamiast zaczynać od kolonoskopii wskazane byłoby zrobienie badań kału - posiewu bakteriologicznego, badania w kierunku pasożytów i krwi utajonej w kale. Myślę, że powinny one nieco bardziej rozświtlić obraz sytuacji.

Pozdrawiam
Nikusia

Awatar użytkownika
Joanna505
Początkujący ✽✽
Choroba: CD

Post autor: Joanna505 » 03 sie 2008, 21:48

Trzymaj się dzielnie!
To tak trudno gdybać... Napewno się nieźle pochorowałeś... Może to jednak jakaś ostra infekcja, która leczona przeminie. Miejmy nadzieję. Napewno musisz być pod kontrolą lekarza do czasu kolonoskopii, zwłaszcza jeśli objawy utrzymują się.

A w razie czego - super leki na nieswoiste zapalenia napewno pomogą :wink: .

Pozdrawiam A

P.S.
A co z Twoim wyrostkiem?

robertoo
Debiutant ✽

Post autor: robertoo » 03 sie 2008, 21:50

Taka sugestie o badaniu na wypadek gdyby objawy nie minęły otrzymałem od gastrologa u ktorego wowczas bylem.
Zamierzam sie jednak przypomniec jest zapewne wiele slusznosci w tym co piszesz aby w pierwszek kolejnosci zrobic badnia nieco mniej inwazyjne.

Smuci mnie fakt ciezkiej diganostyki w chorobach jelit, z moja niecierpliwoscia i wyobraznia moze byc to nie do wytrzymania - dla mnie jak jak i otoczenia.

Wyrostek ma sie dobrze...w morfologii nie bylo lekoctozy na podstawie czego lekarz stwierdzil ze nie jest to wyrostek - raczej.

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 04 sie 2008, 14:07

Robertoo ja opisze swój przypadek w telegraficznym skrócie.
Pierwsza biegunka - inernista stwierdził zatrucie pokarmowe. Po kilku tygodniach, przeplatały sie zaparcia i biegunki, bóle brzucha i przyspieszone bicie serca. Szybko się męczyłam. Poszła do gastro, który mnie pół roku zwodził. Morfologia była wtedy ok. Badania kału (pasozyty, yersjinioza, lamdie itp.) też ok. Po pół roku kolonka na własne życzenie (gastro. nie chciał mi jej zrobić bo stwierdził, że za ładnie wyglądam, żeby być poważnie chora). Kolonka wykazała stan zapalny jelita (umiarkowanego stopnia) z podejrzeniem Crohna. Później to już wszystko sie posypało. Oprócz biegunek, zaczeły sie krwawienia. Morfologia była coraz gorsza.

Życze Ci aby u Ciebie była to jakaś błacha sprawa. Trzymaj sie.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

robertoo
Debiutant ✽

Post autor: robertoo » 05 sie 2008, 06:37

Zmiana planow..jako ze jestem type niecierpliwym a dodatkowo objawy nie mijaja zapisalem sie na kolonoskopie prwyatnie - zatem juz jutro o ile to cos z jelitem grubym dowiem sie prawdy-taka mam przynajmniej nadzieje.
Gdy poszedlem wczoraj po skierowanie na fortrans lekarz parzyl z poblazaniem, sugerowal ze nie widzi jakichkolwiek wskazan do odbycia takiej procedury w tej chwli.Na koniec stwierdzil ze korzysc moze byc taka ze uspokoje sie psychicznie, a dolegliwosci nie musza byc wcale pbjawami somatycznymi
Pozdrawiam Wszystkich
I aby do jutra...na szczescie podczasbadania bede spal...

genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --

Post autor: genus » 05 sie 2008, 09:29

Powodzenia na kolonoskopii, oby się co nieco wyjaśniło

robertoo
Debiutant ✽

Post autor: robertoo » 06 sie 2008, 07:25

..stres jest..mam nadzieje ze cos sie juz wyklaruje..poki co nerwy kreca trzewiami - mam nadzieje ze owe dzwieki nie zdekoncetruja lekarza ;)
czytanie o ewentualnych schorzeniach ktore moga we mnie siedziec nei poprawiaja sytuacji.
Po badaniu opisze wrazenia i wynik.

robertoo
Debiutant ✽

Post autor: robertoo » 06 sie 2008, 17:42

Zatem juz po..

Badanie odbyło się w Przychodni Damiana.

Lekarz wykonujący nie rozpisał sie za bardzo.

Wynik-W granicach normy.
Opis.
Pełna kolonoskopia do dna kątnicy nie wykazała obecności zmian patologicznych w jelicie grubym.

robertoo
Debiutant ✽

Post autor: robertoo » 06 sie 2008, 19:02

Bez żadnych wycinków.Sam nie wiem czy to dobrze czy źle.
Lekarz stwierdził ze nie było takiej potrzeby.
Za dwa tygodnie mam wizyte u gastro, zobaczymy czy organizm sie unormuje czy bedziemy szukac dalej.

Mam jeszcze pytanie czy fakt prawidlowego obrazu jelita grubego powinien mnie uspokoic czy czesto sie zdarza ze pierwsze objawy pojawiaja w jelicie cienkim??
Zaczynam szukac dziury w calym..

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 06 sie 2008, 19:05

Nie jestem fachowcem, ale wydaje mi się, że jak w grubym nic nie ma to nieoznacza to tego, że w cienkim też jest super.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
Joanna505
Początkujący ✽✽

Post autor: Joanna505 » 06 sie 2008, 19:08

Mnie wiele razy lekarz powtarzał, że w CD zmiany głównie zachodzą w cienkim...

Na razie odetchnij Robertoo. Ładny wygląd jelita grubego to naprawdę doskonała wiadomość :)

Gdyby nie daj Boże objawy powróciły to trzeba do "wytrawnego, doświadczonego jelitowca".

A, no i uważaj na ten wyrostek... zwłaszcza w przypadku bóli, zatwardzeń i st. podgorączkowych... (uuuu pomądrzyłam się troszkę).

Może powtórz sobie za tydzień morfologię - zwł. poziom leukocytów.

robertoo
Debiutant ✽

Post autor: robertoo » 07 sie 2008, 15:09

Teraz boli i dretwieje lewa strona ciala - biodro, dlon,i noga..niepokojacą dolegliwość zgłosiłem dzisiaj interniscie, standradowe badanie jamy brzusznej i dokladny wywiad, lekarz podejrzewa ze prawdopodobnym zrodlem moich dolegliwosci jest kregoslup a dokladnie ucisk na ktorys z nerwow...rzeczywiscie mam krzywy kregoslup i klopoty z miednica ale czy to rzeczywiscie to nie wiem.
Przepisala jedynie czopki Diclofenac 50, jesli objawy nie mina badz beda sie zaostrzac konieczna rtg kregoslupa oraz miednicy.

Przeczytalem ulotke Diclofenac'u, sa przeciwskazania w chorobach jelit dokladnie Cronnie...i tak sobie mysle ze to bedzie chyba najszybszy sposob na diagnoze - jesli cos jest z jelitami prawdopodobnie wykreci mnie calkiem.
A tak szczerze co myslicie brac czy nie??
Wczoraj kolo nic nie wykazala...
Czy w ogole ktos z Was mial podobne objawy??

robertoo
Debiutant ✽

Post autor: robertoo » 08 sie 2008, 09:47

Zapisalem sie na wizyte u gastrologa - na srode.

Chcialem zrobic aktualna morfologie do tego czasu - jak moglibysciwe podpowiedziec jakie badania wykonac- oprocz podstawowych czynnikow.

robertoo
Debiutant ✽

Post autor: robertoo » 11 sie 2008, 18:18

Zatem zrobilem morfologie...

I wyniki sa mocno zastanawiajace.
Zelazo znacznie ponad norme 200 jednostek podczas gdy maksymalna norma to 144

Fostfaza Zasadowa 32 podczas gdy najnizsza granica to 40

Reszta okey podwyzszona lekko lym% 45,9

Czy ktos z Was spotakal sie z czyms takim.

Internista obowiazkowo jutro.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”