Co to moze byc?? :-(

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kasinp
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Co to moze byc?? :-(

Post autor: kasinp » 05 sty 2010, 14:54

malwisul, na forum jestesmy nickami czyli fazimat, a ty malwisul, , nie uzywamy formy pan pani :wink:

fazimat
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: fazimat » 05 sty 2010, 14:56

Jeżeli będzie miała Pani jakieś wątpliwości lub pytania dotyczące tych badań lub ich wyników, to proszę pisać.

[ Dodano: 05-01-2010 ]
Trudno uwierzyć, że przy takich objawach lekarze nie zlecili wykonania badań bakteriologicznych stolca dziecka. Jak widać, zdarza się.

malwisul
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: malwisul » 05 sty 2010, 15:32

mam jeszcze jedno pytanie do Mamcia ;-), zapisalam mala na wizyte teraz w czwartek do prof. dr hab. n.med. Mieczysławy Czerwionkiej-Szaflarskiej, ta pani doktor skierowuje na badania do szpitala czy trzeba wszystkie robic osobno prywatnie? Pytam bo wizyta u niej nie jest zbyt tania, a jak jeszcze bedziemy robic wszystkie badania osobno+ dodatkowe to bedzie sie to strasznie dlugo ciagnelo

fazimat
Debiutant ✽

Post autor: fazimat » 05 sty 2010, 15:45

Lekarz przyjmujący pacjenta w gabinecie prywatnym nie może skierować tegoż pacjenta na bezpłatne badania do placówki państwowej, chyba że taki gabinet ma podpisaną umowę z NFZ-em, a ponadto z wyznaczonymi laboratoriami lub pracowniami. Najprościej będzie "położyć" dziecko w szpitalu i wykonać wszystkie niezbędne badania.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 05 sty 2010, 19:14

fazimat pisze:Lekarz przyjmujący pacjenta w gabinecie prywatnym nie może skierować tegoż pacjenta na bezpłatne badania do placówki państwowej
niezle sie nasmialem :wink:
zasada jest taka, wizyta prywatna i nastepne juz w poradni w ramach NFZ i badania takze / lub, co praktykuje wielu,
po wizycie w prywatnym gabinecie umawia sie pobyt szpitalny !! albo na badania
w ramach NFZ , tyle ze w innym gabinecie-poradni.

uzupelnilbym tylko, ze bezplatne nie robia tylko placowki panstwowe, ale te, ktore maja kontrakty z NFZ.
Jakos ostatnio dziwnym trafem, coraz wiecej kontraktow dostaja prywatne szpitale /poradnie.
Wszystko oki, tyle, ze czesto w nich przyjmuja dojezajacy "specjalisci"...
mnie to spotkalo, gdzie neurolog ,zreszta uznany docent,przyjal 40 osob w 90 minut.
Za to bezplatnie w ramach kontraktu.
Czasem wstydze sie za takich lekarzy / wyrobnikow --> dla nich chorzy sa tylko sztuka dla sztuki...pieniedzy.

Zgadzam sie w jednym z > fazimat < ze najprosciej polozyc dziecko w szpitalu i tam zrobic wszystkie konieczne badania.
Dodalbym jednak, ze dobrze by bylo wczesniej omowic "ktore badania" beda zlecone,
zeby pozniej w szpitalu nie bylo niepotrzebnych "pustych" dni bez badan.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

fazimat
Debiutant ✽

Post autor: fazimat » 05 sty 2010, 20:18

Proszę nie naśmiewać się z cudzych porad. Jeżeli ktoś prosi o pomoc i poradę, to jej udzielam zgodnie z moim stanem wiedzy. Jeżeli ma Pan przykre doświadczenia z lekarzami, to pretensje proszę kierować do odpowiednich instytucji, takich jak NFZ lub Rzecznik Praw Pacjenta albo Ministerstwo Zdrowia. Proszę nie sugerować, że lekarze uprawiają "prywatę" w szpitalach, wykonując na oddziałach badania pacjentom, których leczą w prywatnych gabinetach. Wyraźnie też napisałem, że lekarz może skierować pacjenta z gabinetu prywatnego na bezpłatne badania, jeżeli podpisał umowę z NFZ-em i placówkami wykonującymi zlecone badania. W praktyce jednak wygląda to inaczej. Umowy takie najczęściej zawierają duże prywatne przychodnie, a nie małe gabinety lekarskie.

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 05 sty 2010, 20:23

fazimat, nie bede Ci panowac bo na forum ta forma mnie nie obowiązuje , powiem szczerze ze nie widzialam aby obyty.z.cu wysmiewal sie z twoich porad , troche za bardzo personalnie chyba podeszles do sprawy , a ogolnie milo by bylo gdybys w dziale powitan zacząl troszke od kilku slow o sobie bo chyba przeoczylam ale nie wiadomo skąd i nie wiadomo jak znalazles sie na forum, ja nie neguje twojego podejscia , bardzo cenimy tu ludzi pomocnych i umiemy docenic czyjąś wiedzę ale mysle ze byloby milej dla wszystkich abys sie jednak troszku "obnazył" pozdrawiam

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 05 sty 2010, 20:31

fazimat pisze:Proszę nie naśmiewać się z cudzych porad. Jeżeli ktoś prosi o pomoc i poradę, to jej udzielam zgodnie z moim stanem wiedzy
nie to bylo moim celem,poprostu moje doswiadczenie jest inne.
Kazda pomoc tutaj jest doceniana,ale chyba niewarto wszystkich postow brac "do siebie" personalnie .
Tak to byloby tylko nieustane tlumaczenie sie .
Nie negowalem porady.
Ale sorki jesli sie poczules dotkniety :wink:

ale wrocmy juz to tematu.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

fazimat
Debiutant ✽

Post autor: fazimat » 05 sty 2010, 20:42

Jeżeli ktoś cytuje moją wypowiedź, a pod cytatem pisze, że nieźle się "naśmiał", to proszę mi nie wmawiać, że nie wyśmiewa moich porad. Jeśli chodzi o podanie bliższych informacji na temat mojej osoby, to uważam, że nie jest to konieczne. Forum jest miejscem, gdzie można zachować pełną anonimowość i skorzystam z tej możliwości. Dziękuję za miłe powitanie, w którym dowiedziałem się, że nie wiadomo skąd i jak znalazłem się na forum. Odnoszę wrażenie, że to forum jest zamknięte i przeznaczone tylko dla wybranych, a każdy nowy jest traktowany jak intruz. Nie chciałem podejmować polemiki z którymkolwiek użytkownikiem forum. Chciałem tylko udzielić kilku informacji zdezorientowanym i przestraszonym ludziom, których los postawił w trudnej sytuacji.

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

...

Post autor: kasinp » 05 sty 2010, 20:52

Jeżeli ktoś cytuje moją wypowiedź, a pod cytatem pisze, że nieźle się "naśmiał", to proszę mi nie wmawiać, że nie wyśmiewa moich porad.
no nie do końca...
Jeśli chodzi o podanie bliższych informacji na temat mojej osoby, to uważam, że nie jest to konieczne. Forum jest miejscem, gdzie można zachować pełną anonimowość i skorzystam z tej możliwości.
masz do tego pelne prawo , aczkolwiek jak wspomniałam miło by było wiedziec z kim sie dzieli dole i niedole...
Dziękuję za miłe powitanie, w którym dowiedziałem się, że nie wiadomo skąd i jak znalazłem się na forum. Odnoszę wrażenie, że to forum jest zamknięte i przeznaczone tylko dla wybranych, a każdy nowy jest traktowany jak intruz.
nie to było moim zamiarem abyś poczuł się intruzem , ale abys poznal nas i dal sie rowniez poznac nam .. :smutny:
Nie chciałem podejmować polemiki z którymkolwiek użytkownikiem forum. Chciałem tylko udzielić kilku informacji zdezorientowanym i przestraszonym ludziom, których los postawił w trudnej sytuacji.
wierze ze tak bylo ale jak sie siedzi po drugiej stronie i czyta to mozna przeciez nie wiedząc z kim sie rozmawia bac sie ze to ...no wlasnie co?? :neutral:

Mimo wszystko Miłego uzytkowania i oby nam się..

fazimat
Debiutant ✽

Post autor: fazimat » 05 sty 2010, 21:34

Nie chcę wiedzieć, kim są pozostali użytkownicy forum i nie chcę, żeby mnie wypytywano, kim jestem. Co to znaczy, że ktoś podchodzi do mnie z rezerwą na forum? Jak mam to rozumieć? Dwie osoby prosiły o radę, której udzieliłem. Nie oczekiwałem w zamian za to - ani tym bardziej nie domagałem się - aby mi się przedstawiły lub tłumaczyły, skąd się wzięły na forum. Zachowanie takie wykazały jednak pewne osoby wobec mnie. Jest to dla mnie niezrozumiałe i przykre. Czuję się jakbym był w sądzie, a nie na forum. Strona, na której piszemy do siebie, powstała po to, aby sobie pomagać. Być może niektórych użytkowników dręczy ciekawość, ale nie muszę jej zaspokajać. Czuję niesmak po dzisiejszej wymianie zdań. Nie będę więcej podejmował dyskusji z osobami, które nie wiedzą, czego tu szukają. Jeżeli ktoś będzie prosił o pomoc, to odpowiem. Jeśli ktoś chce zawrzeć nowe znajomości, to niech idzie do lokalu, który do tego służy. Tutaj jest forum dla ludzi chorych czekających na pomoc. Zazwyczaj po raz pierwszy mają wielki problem ze zdrowiem i nie wiedzą, do kogo się zwrócić. Co sobie pomyślą, jeśli ktoś udziela im rady, a następnie czytają dalsze posty podważające słuszność tej porady i stawiające w złym świetle polskich lekarzy i służbę zdrowia? To ich nie podnosi na duchu, ale dezorientuje i odbiera wiarę w fachowość i uczciwość pracowników opieki medycznej.

dethleffs

Post autor: dethleffs » 05 sty 2010, 21:55

coscie sie tak czepili ? fazimat prawi jak lekarz, az milo sie czyta, pomogl samej zainteresowanej, byl bardzo rzeczowy, mial spora wiedze, ktora tu nikt nie blysnal, a Wy mu kazecie sie przedstawiac, bo niewiarygodny, to jest dopiero smieszne. Teks, ktory napisal, mowi mi duzo wiecej, niz czesc jestem z pobierkowa, a moj avatar to zdjecie swinki morskiej, ktora mi zdechla.
fazimat dla mnie sie nie przedstawiaj, ale gdybys mogl mi czasem pomoc, to bede bardzo wdzieczny :) swoja droga, to jaka masz specjalizacje? ;)

malwisul
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: malwisul » 05 sty 2010, 22:15

jestem za dethleffs ;-) ja tez sie nie przedstawilam na forum , to byl moj pierwszy post :-/ napisalam bo szukalam juz pomocy wszedzie.... i nigdzie jej nie dostalam, troche mi sie glupio zrobilo jak przeczytalam ta cala nagonke :-( skonczmy poprostu ten temat ok? W czwartek napisze co nowego wiem i musze sie jeszcze wywiedziec gdzie robia badania, Dziekuje jeszcze raz ze mi odpowiedzieliscie ;-)

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 05 sty 2010, 22:20

dethleffs pisze:swoja droga, to jaka masz specjalizacje?
uwazaj bo sie dowiesz czegos :lol:

dethleffs

Post autor: dethleffs » 05 sty 2010, 22:22

dlatego mrugam okiem, to taki zarcik :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”