Może ktoś mi doradzi co mam zrobić?

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alexandra_
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: śląskie
Kontakt:

Może ktoś mi doradzi co mam zrobić?

Post autor: Alexandra_ » 04 sty 2010, 15:41

Witam,

Jakiś czas mnie nie było i już zaczynam z grubej rury ;)
W maju 2008 miałam robioną gastroskopię i kolonoskopię. Przy gastro dowiedziałam o niedomykalności wpustu żołądka, oraz Pani przeprowadzająca badania powiedziała, że mam b. dużo żółci w żołądku. Lekarz stwierdził też zapalenie żołądka(...?). Zaczełam brać tabletki, ale jakoś specjalnej poprawy nie zauważyłam (prócz pozbycia się połowy włosów z głowy i spania po 14 godzin)
Kolonoskopia nic nie pokazała (nie miałam pobieranego wycinku). Nie została też do końca przeprowadzona... bo dalej już się nie dało.
Nie mam zbyt dużych problemów z załatwianiem się, ale te bóle... boli mnie na wyskości pępka po prawej stronie, niby nie mocno i przez kilka sekund.... no ale kurde, codziennie. Boli też żołądek i prawa strona żeber. Nie pamiętam dnia, żeby Pan Brzuch się nie odezwał.
Lekarze patrzą się już na mnie jak na jakąś psychiczną... mówią, że to od stresu.. no tak zgadzam się, że przy nerwach brzuch zaczyna sie wiercić (tylko wtedy mam silne skurcze i kucam tam gdzie stoję) ale nie przeżywam rozterek kilka razy dziennie.
Może ktoś ma jakiś pomysł?

P.S No i oczywiście lekarz powiedział, że to prawdopodobnie IBS...
Hey, mister. This here is the stairway to heaven. You know that, don't cha?

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD

Re: Może ktoś mi doradzi co mam zrobić?

Post autor: -Ania- » 04 sty 2010, 16:33

Może zainwestuj w tradycyjne środki typu No-spa, espumisan?
Może to pomoże.
Lekarstwa jednak na dłuzszy czas nie pomogą, stąd ja bym pomyślała o konsultacji u innego lekarza.

I doradziłabym wizytę w Poradni psychologicznej. Nie uważam, ze jesteś "jakas psychiczna" ale wielu z nas chodzi na terapie, lub zazywa środki ogólnie w celu uspokojenia siebie i jelit.

powodzenia
ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Renata2
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 04 sty 2010, 17:47

lekarze często mówią, że to od stresu. Najczęściej, jak nie wiedzą od czego to. No a to " od choroby". mnie proponowali poradnię, a potem wyszło, że to crohn... wracając do tematu- może to coś z wątrobą :?: jakiś podrażniony pęcherzyk żółciowy, przy tych kurczach jelit, to wszystko jest obolałe :?:
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

Awatar użytkownika
Alexandra_
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Alexandra_ » 04 sty 2010, 18:13

Lekarz przed badaniami powiedział, że można podejrzewać crohna... no ale w końcu po kolonoskopii temat ucichł.

Espumisan w ogóle nie pomaga... no-spa trochę ucisza mój brzuch, ale łykanie codziennie tabletek przeciwbólowych, jakoś do mnie nie przemawia. Może mam złe nastawianie do nich. Dostawałam tyle przeciwbólowych i uspokajających... chodziłam jak na haju, stąd też takie paskudne nastawienie... .

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 04 sty 2010, 19:18

Kochana a czy podczas gastroskopii obejrzano wpust do dwunastnicy?? dwunastnica daje bolesne odczucia wlasnie po lewej stronie nad pepkiem , moj tesc mial wrzody na dwunastnicy i wlasnie tak bolalo , a jak masz zolc w zoladku to mysle ze dwunastnica ci tez nawala niestety

Awatar użytkownika
Alexandra_
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Alexandra_ » 04 sty 2010, 21:49

Dwunastnicę też oglądali. Nie pamiętam co dokładnie mówił lekarz (tak jakoś chaotycznie opowiadał ;P) powiedział, że mu się nie podoba ( w sumie co w niej ładnego może być ;)) Żartował, że mam istną windę; to co powinno być w dwunastnicy jest w żołądku, to co w żołądku w przełyku i tak góra, dół, góra, dół...
Zaczyna mnie to irytować... budzę się w nocy i "wraca" mi sam kwas... oczywiście nie mówię już o tym, że zaczynam mieć problemy z zębami, dziąsłami... no i czasem jakaś mała afta też się pojawi.

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 04 sty 2010, 21:53

Masz niedomykalnosc wpustu zoladka ,, tresci zoladkowe cofają ci sie , zolc w zolądku , dwunastnica pewnie ze zmianami wiec nic dziwnego ze boli , albo nie doczytalam albo nie napisalas w ogole , jakie ty leki dostalas i co bierzesz na te dolegliwosci , bo cos ci tam zapisali , sam espumisan to moze jedynie gazy rozbic w jelicie , ale co dostalas na ten zoladek i dwunastnice??

Awatar użytkownika
Alexandra_
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Alexandra_ » 04 sty 2010, 22:04

Z tego co pamiętam miałam ortanol... i parę innych, ale w życiu nie przypomnę sobie nazwy. Nie pomogła zbytnio...

Później dostawałam długi czas Hydroxizinum, w sumie co szłam do lekarza mówiąc że mnie boli, dostawałam hydrę.

Oczywiście wszystkie specyfiki na zjn też sobie łykałam; rezultat... żaden (mimo kilku miesięcy zażywania)

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 04 sty 2010, 22:06

a jakis polprazol , albo inne specyfiki na zoladek dwunastnice , nie zalatwily sprawy?

Awatar użytkownika
Alexandra_
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Alexandra_ » 04 sty 2010, 22:19

Nie pamiętam żebym dostawała coś takiego.

Tak jak mówię, cały czas dostawałam coś na uspokojenie. Lepsze to było niż kuracja innego lekarza który wysłał mnie na wycieczkę do Las Kiblos na cały tydzień, z 20 płynnymi atrakcjami dziennie.

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 04 sty 2010, 22:26

ja tutaj nic ci nie wymysle , powinnas dostac od gastrologa jakies leki a w razie bolu jedyne co moge ci poradzic to takie ulozenie ktore mi podczas bolu pomaga , znalazlam sobie taką pozycje jak mialam problemy z zoladkiem i dwunastnica . Zwin rękę w pięść i poloz sie na brzuchu , a piesc zacisnietą wsun powyzej pępka a mostek. Mój tesc tez tak robil jak cierpial na nadkwasote , a tobie tresc sie cofa wiec powinno pomoc doraznie zawsze to na chwile ulga. w sprawie lekow do lekarza , ale niewiem czy psychollog ??

ESka

Post autor: ESka » 04 sty 2010, 22:31

Alexandra_ pisze:ortanol
to to samo co polprazol ;)

Awatar użytkownika
Alexandra_
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Alexandra_ » 04 sty 2010, 22:33

Ja jestem całkowitym laikiem w tych sprawach ;P Tak więc Ortanol, tak czy siak nie pomógł. Przynajmiej ja tego nie odczułam.

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 04 sty 2010, 22:36

ESka, wiem , wlasnie dlatego napisalam czy to nie zalatwilo sprawy ? ja ten lek znam jako polprazol , niewiem ktora nazwa jest handlowa ktora ta druga , w kazdym razie wg opisu z gastro jak przyjmowala polprazol to powinno to zlagodzic bole zoladka i zaleczyc ale ja nie jestem gastrologiem , nie do konca jednak wierze ze tu psycholog pomoze , ale nie kaze nikomu decyzji podejmowac , dziwie sie troche ze jest tyle lekow na uklad pokarmowy i nie ma codawac aby dziewczyne nie bolalo. diagnoza rzecz swieta , moze nie ma zadnego nzj tylko jakies inne paskudztwo , co daje takie objawy , a lekarz jak widzial jakies nieprawidlowosci w gastrodskpii to z tego opisu wnioskuje bardziej na refluks ale ja sie moge mylic

rybeńka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka

Post autor: rybeńka » 04 sty 2010, 23:02

Miałam takie same objawy, jak Ty. Diagnozowane w grudniu 2009 a więc niedawno. Stwierdzono chorobę refluksową ( gastroskopia wykazała zaczerwienioną błonę śluzową żołądka i "opuszka dwunastnicy i część pozaopuszkowa z zaleganiem żółci pomiędzy fałdami" ). Też zamęczał mnie ból po prawej stronie, pod żebrami, nie mogłam w ogóle siedzieć. Biorę: IPP 20, Maalox i Gasprid. I odpukać - objawy ustąpiły. Oczywiście dieta.
Tomek 25 lat, 56 kg, 173 cm.
Leki: Asamax, Imuran, Aspargin, Alfadiol, Ostolek
3 dawki Remicade
2 lata Humiry
3 dawki Remicade
rok przerwy
Remicade IV 2014 - III 2015

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”