Czy tak może być??

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rima
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Czy tak może być??

Post autor: Rima » 21 mar 2006, 11:55

Słuchajcie dzisiaj byłam na reszcie badań, czyli na USG jamy brzusznej i ptoem na pogawędce u lekarza. Pkisałam wam już wcześniej że w 2003 roku miałam rozpozniae colitis ulcerosa, ale dzisiaj pani doktro mi powiedziaqła że nie widzi żadnych oznak choroby: anii objawy kliniczne na to nie wskazują (nie mam biegunek, idealne wyniki krwi, miesiącami nie biorę leków i nic się nie dzieje) ani kolonoskopia na to nie wskazuje, bo jelitko jest czysciutkie na całej długości, na końcu jelita jest mały zylaczek na który dostałam tabletki. Owszem. osateczny wynik będzie za 10 dni, czyli histopatalogia którą mi wczoraj pobrano, ale oni nie podjerzewają, ani też nie podejrzewają dlaczegfo wcześniej zostałam tak zdiagnozowana.
Co wy o tym myslicie, czy taki stan rzeczy jest możliwy?? Co za rodość byłaby życ z takim przeświadczeniem że jest się zdrowym.
Pozdrawima
IZa

Tatiana
Debiutant ✽
Choroba: CD
Kontakt:

Re: Czy tak może być??

Post autor: Tatiana » 21 mar 2006, 15:19

(...)Wiele z nas dalej nie wie na 100% czy to to ;-) (...)

A myślałam, że tylko ja nie wiem na 100%:), a to czesto się tak zdarza. Dobrze wiedziec:) :)

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: kasia88 » 21 mar 2006, 15:23

No to moim zdaniem super! Bo chyba nie będziesz tęsknić za CU? Mam nadzieje że wyniki za 10 dni będą idealne :) Trzymam kciuki (za wyniki) :lol:
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 21 mar 2006, 17:26

nie zgodze sie z Zeno bo te choroby nigdy nie byly trendy ani tez nie sa.
myk raczej polega na tym ze wiele chorob po prostu przebiega podobnie np. zapalenie jelit spowodowane bakteriami Yersinia :wink:
zas obrazy histopatologiczne dla colitis czy dla Crohna sa typowe,i wprawny patomorfolog bedzie wiedzial w czym rzecz
Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 21 mar 2006, 18:05

wtedy nalezy sie skonsultowac z innym osrodkiem patomorfologicznym :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 21 mar 2006, 18:56

U mnie w wycinkach też napisali, że nieswoiste... ale po objawach wszelakich (bóle etc) zdiagnozowano jednak CD.
Pozdrawiam, Aleksandra

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 21 mar 2006, 18:57

Podobna sytuacja jest u mojej córy . Mimo, że wszystko wskazuje na crohna obraz histopatologiczny wskazał, żę jednak CU. Tak naprawdę, to na dzień dzisejszy jest mi wszystko jedno- obym nigdy do końca nie była pewna, bo świadczyło by to o nasileniu objawów. Z tego co rozmawiałam z lekarzem , to dość często histopatolodzy wydają inną opinię, niż lekarz prowadzący, robiący kolonoskopię.
Tobie gratuluję i trzymam kciuki, aby za 10 dni okazało się, że wcześniejsz diagnoza była błędna i jesteś zdrowa. Czego wszystkim Wam życzę.
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 21 mar 2006, 19:18

jednak..moim zdaniem obraz histopatologiczny wazniejszy niz makroskopowy :wink:
mowie to wszystko na przykladzie mojej uczelni i szpitala uniwersyteckiego gdzie,jak nie ma pewnosci wysyla sie wycinki do osrodka specjalizujacego sie w danej ze tak powiem chorobie :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: inkaska » 21 mar 2006, 21:09

ranka pisze:zas obrazy histopatologiczne dla colitis czy dla Crohna sa typowe,i wprawny patomorfolog bedzie wiedzial w czym rzecz
wiem, ale czesto i gesto nie ma pewnosci, ile razy mamy przechodzic te paskudne badania by potwierdzic diagnoze....ja tez najpierw mialam podejrzenie o jedno i drugie, zreszta pisalam o tym.....tak na prawde dopiero niestety zaostrzenia dopelniaja obraz choroby.....i to tez stopniowo....
pozdr!
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 21 mar 2006, 21:21

jasne,ja mysle ze sa błędne rozpoznania jak najbardziej :?
i wszystkim zycze ktorzy sa w stadium wątpliwosci lekarskiej aby jednak byli zdrowi :lol:
Obrazek

Tatiana
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Tatiana » 22 mar 2006, 07:33

ranka pisze:jednak..moim zdaniem obraz histopatologiczny wazniejszy niz makroskopowy :wink: (...)
Możesz mi wyjaśnic co to jest obraz makroskopowy? W opisie mam napisane: rozpoznanie makroskopowe - pięć drobnych wyc.
Rozpoznanie mikroskopowe - obraz niewystarczający do rozpoznania choroby Crohna
rozpoznanie kliniczne -Mb.Crohn...takie cos mam:)
Nie mialam okazji spytac dokladnie mojego lekarza.

Pozdrawiam o poranku :)

Tatiana

Rima
Debiutant ✽
województwo: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

no tak...

Post autor: Rima » 22 mar 2006, 08:33

Bo ja choruję już od 2002 roku, i mój lekarz rodzinny leczył mnie na hemoroidy dwa meichy po czym wysłał mnie na rektoskopie którą miałam robioną do 20 cm i wynik histopatologiczny był: colitis chronica dispersa i mój rodzinny stiwredził że to rzeczywiście3 hemoroidy i gdy sytuacja powórzyła sie za półtora roku to poszłam prywatnie i tam prywatny lekarz doktor nauk medycznych, haha, ponownie pobrał wycinki i powiedział że podejzrwa colitis ulcerosa i dał mi wtedy Salazopityne EN 4x2 i po 2 tygodniach poszłam do niego ponownie i ponownie zrobił mi rektoskopie i powiedział że jelitko piękne ale salazopirynę kazał dalej brać 4x1. A po dwóch miechach znudziło mi się brać tabletki i je na około 8 miesięcy odstawiłamL))
Już sama nie wiem co o tym mysleć. Teraz lekarka mi powiedziała że jak to jest CU to w histopatologii wyjdzie.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 22 mar 2006, 13:24

makroskopowy czyli obraz ktory widzi lekarz gołym okiem :mrgreen:
pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 22 mar 2006, 13:29

wynik histopatologiczny był: colitis chronica dispersa i mój rodzinny stiwredził że to rzeczywiście3 hemoroidy
8O 8O 8O
do Tatianki:Mb Crohn to z laciny choroba Crohna,ale jak czytam to z histopatologii do konca tego nie stwierdzili,wiec nie wiem 8O
Obrazek

annnnna
Debiutant ✽

Post autor: annnnna » 22 mar 2006, 21:28

nie chce ci psuc humoru, ale ja tez kiedys mialam tak, ze nie bralam proszkow i nic sie nie dzialo, gdzies w trzecim-czwartym roku choroby na rok przerwalam, a moze i dluzej i nie mialam zadnych objawow. Tylko jak sie potem lekarz o tym dowiedzial to myslalam ze mi leb urwie. od 2001 biore bez przerwy Sulfasalazin, w listopadzie mialam kolonoskopie i jelito wyglada jak u zdrowego czlowieka, ale lekarz nie pozwolil mi odstawic lekow.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”