Ciemny ropny sluz

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Miczy
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Ciemny ropny sluz

Post autor: Miczy » 16 kwie 2012, 13:51

Witam
Od niedawna zdiagnozowano u mnie CU, na razie pewne jest ze odbytu, kolonoskopie mam przed soba. Chyba mam odpukac lagodna postac tej choroby, objawy wlasciwie imitowaly hemoroidy. Biore ASAMAX dosutnie i doodbytniczo. Gdy jeszcze nie wiedzialam ze to CU bylam w toalecie max 3 razy, nie bylo biegunki.Teraz zalatwiam sie raz, brak jakichlowiek objawow itd Jest tylko maly czarny problemik. Zdarza sie, ze gdy super-dobrze sie przyjze mojemu g :wink: a w tym ukladzie nie ukrywam ze raczej sie przygladam :roll: to zauwazam na poczatku kalu raczej oddzielony od niego malutki czarny, ciemny pasek ( o konsystencji kataru ropnego) Jest tego nieduzo a kolor g jest normalny.Moze mial ktos cos podobnego? Moze to jakas interreakcja z czopkiem? Czy to juz na bank swiadczy ze nie wiem to z samej gory? tylko w tym ukladzie dlaczego g jest calkiem normalnego koloru i wszystko inne sie polepszylo.
Pozdrawiam i przepraszam ze tak pisze g zamiast kal, ale szybko zwiezle i tak kazdy wiec o co chodzi :razz:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Re: Ciemny ropny sluz

Post autor: obyty.z.cu » 16 kwie 2012, 16:06

być może to krew,masz problem w odbycie i odbytnicy więc pewnie ona stamtąd.
Piszesz o czopku,..może to aplikacja czopku podrażnia gojące się jelito ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Miczy
Debiutant ✽

Post autor: Miczy » 16 kwie 2012, 16:12

Wlasnie wiem,ze moze to byc krew Tylko obawiam sie skad , bo jej kolor wskazuje na wyzsze partie jelit, ale z 2 strony chyba wtedy caly kal bylby ciemny i mialabym inne objawy, a ja wrzecz moge stwierdzic, ze wzystko gra
Moze ktos tez tak mial po czopkach???bo ten kolor sie wlasnie z tym wiaze Wczesniej zanim dostalam diagnoze bylo triche krwi zywoczerwonej jak przy hemoroidach i troche sluzu a teraz wszystko idealnie tylko to sie pojawia raz na jakis czas
Dzieki bardzo za odpowiedz :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 16 kwie 2012, 16:28

Miczy pisze:Moze ktos tez tak mial po czopkach???
np. ja tak mam w tej chwili...,często też przy aplikowaniu zawiesiny do odbytniczej.
Często też są takie "strupki" ,tzn. że z nadżerek się oderwały.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Miczy
Debiutant ✽

Post autor: Miczy » 16 kwie 2012, 20:02

Jeszcze raz dzieki za odpowiedz :) A to ze sie oderwaly te nadżerki to dobrze?
Sorki, ale ja tu raczkuje i nie wiem zbyt wiele wiedzy na ten temat :neutral:

[ Dodano: 16-04-2012 ]
Co ja wypisuje :roll: Czy to dobrze ze te strupki sie odrywaja od nadzerek( a nie nadzerki ) -oczywiscie o to mi chodzilo? :idea: Czy to objaw gojenia ?
I to tez ma u Ciebie taki ciemny kolor?
Pozdrawiam cieplo :roll:

Awatar użytkownika
naomi
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: naomi » 08 lis 2012, 12:38

To i ja dopiszę się do tematu, bo też zauważyłam takie małe, czarne strzępki u mnie. Szukałam na ten temat informacji, ale nikt inny się na takie coś nie skarżył. Odświeżam więc wątek ( : Podobnie jak Ty te strzępki zaczęłay się u mnie pojawiać po stosowaniu czopków Salofalk 500 mg. Zauważyłam,że kiedy jelito było w dobry stanie to strzępków brak, kiedy zaczynałam je brać bo stan się pogarszał (widoczna na stolcu krew, dużo żółtego śluzu i uczucie niepełnego wypróżnienia) to strzępków było całe mnóstwo. I ja do teraz nie wiem czy to krew skrzepnięta czy nie. Może ktoś podpowie? : >
ogórki w occie potrafią oCUcić CU...

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD

Post autor: panbubka » 09 lis 2012, 07:22

Też mi się wydaje, że to skrzepy starej krwi

Martka_89
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Martka_89 » 08 wrz 2019, 08:27

Mam dokładnie ten sam kłopot. W związku ze zdiagnozowanym cu i zaostrzeniem włączono asamax i salofalk w czopkach- i tak żywa krewna zamieniła się w czarne skrzepy/czarny śluz. Gastroenterologowi to nie pasuje, ze to może z wyzszej partii. A ja mam stolec prawidłowy tylko ten czarny śluz. I to pojawiło się równo z momentem rozpoczęcia przyjmowania czopków. Czy ktoś z was jest mi w stanie doradzić? Czuje się spoko , poza psychicznym niepokojem....

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”