Mój zagmatwany przypadek :(

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Mój zagmatwany przypadek :(

Post autor: Alis » 23 lip 2012, 17:18

Może ktoś mi coś poradzi co mam robić :(
Obecnie od maja biorę salofalk 500 a po miesiącu pentase w dawce 3x2, na żołądek biorę rano Nolplazę 40 mg. Nie wiem już co mam robić bo po pentasie mi się nie poprawiło, nic a nic :( a mam podejrzenie yersini, powtarzałam dwa razy wynik bo tak bronię się przed antybiotykoterapią, która moje jelita strasznie znoszą. Niestety żaden lekarz nie jest w stanie odczytać tego wyniku, byłam ostatnio nawet u lekarz aod chorób zakaznych i pasożytniczych i lekarka zwróciła mi pieniądze bo powiedziała, że najzwyczajniej na świecie nie zna się na tym...przynajmniej szczera. Dzwoniłam do spzitala od chorób zakaznych a tam w sierpniu rejestrują ale na styczeń...
Moje dolegliwości to:
- ból żołądka jak tylko coś zjem, odlewa mi się jedzeniem, a stosowałam różne IPP- controloc, gasec, panzol, emanera, polprazol, nolplaza oraz mleczko Ulgastran i nic nie poprawiło tego stanu. Niepokoii mnie to, bo mam znajomą, która ma wrzody i nie cierpi tak jak ja, te leki jej pomagają, je wszystko :(:(:( leczyłam w grudniu helicobacter antybiotykami, ale w maju miałam gastroskopie i wyszło, że bakterii nie ma a dolegliwości są i to znaczne :(
- bóle dwunastnicy, to na zmaine z żoładkiem, jak zjem w dwunastnicy lepiej, a w żoładku gorzej i tak w kóło:(
-bóle głowy dość silne
-bóle kręgosłupa i stawów plus rumień guzowaty
-nawracająca grzybica pochwy

Czy powinnam walczyć o ten antybiotyk?Czy o sterydy?
No i na żołądek odstawiam lek bo skoro i tak mi nic nie pomaga to po co się faszerować
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Re: Mój zagmatwany przypadek :(

Post autor: Baby » 23 lip 2012, 17:33

Alis, ja bym IPP nie odstawiała ewentualnie zmieniła np. na Lanzul i dołączyła lek typu Zirid, który przyśpiesza przechodzenie treści pokarmowej z żołądka do jelit. Mi pomógł może nie całkowicie na bóle i mdłości ale jest lepiej. Nie masz problemów z trawieniem?
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
województwo: podlaskie

Post autor: biedronka24 » 23 lip 2012, 21:09

Alis a kiedy masz termin wizyty w mswia? Leczysz się tam jeszcze? Jeśli tak to może zadzwoń i powiedz, co się dzieje. Może przyspieszą Ci wizytę.

famona
Początkujący ✽✽

Post autor: famona » 23 lip 2012, 21:54

ból żołądka jak tylko coś zjem, odlewa mi się jedzeniem
mi właśnie jak odstawiłam IPP trochę takie "odlewanie" odpuściło. A kazał mi odstawić lekarz z MSWiA, bo stwierdził, że przy tych lekach czasem jakieś bakterie wredne lubią się rozwijać. Jakie, już nie powiedział. Mam brać narazie doraźnie. Do końca to to dobrze nie jest, ale jakoś znośnie w końcu. Ja niestety nadal mam H.pylori i niestety daje mi ostro czasem popalić.
Nie wiem czy u Ciebie to coś pomoże, ale czasem warto spróbować. Jakby co, to przecież w każdej chwili możesz lek włączyć spowrotem.
A leki przyspieszające opróżnianie żołądka o których pisze Baby, też zapewne mogą pomóc. Mnie kiedyś laryngolog z refluksu leczył nimi. I na dłuższy czas faktycznie wyleczył.
"Człowiek nie wybiera sytuacji, ale musi jej sprostać"
A. Szczypiorski

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 24 lip 2012, 12:04

Baby pisze:Alis, ja bym IPP nie odstawiała ewentualnie zmieniła np. na Lanzul i dołączyła lek typu Zirid, który przyśpiesza przechodzenie treści pokarmowej z żołądka do jelit. Mi pomógł może nie całkowicie na bóle i mdłości ale jest lepiej. Nie masz problemów z trawieniem?
Po Lanzul i Emanera goni mnie strasznie :wc: a o ten Zirid postaram się tylko musze recepte zdobyć :roll: a po czym stwierdzić czy ma się problemy z trawieniem?

[ Dodano: 24-07-2012 ]
biedronka24 pisze:Alis a kiedy masz termin wizyty w mswia? Leczysz się tam jeszcze?
Wyszłam ze szpitala w maju i odrazu rejestrowałam się tam no i czekam na wizytę, którą mam w listopadzie. Pewnie, że chce się tam leczyć, tam przynajmniej diagnozowali mnie, coś robili.

[ Dodano: 24-07-2012 ]
_Ray_ pisze:ja bym spróbowala antybiotyku, potem male dawki sterydów, ewentualnie..
Tak też będzie najlepiej chyba.
_Ray_ pisze:Pod czyją jesteś opieką?
Obecnie tak jak napisałam czekam na wizytę w Warszawie. Mam też u mnie wizytę, w Sopocie, w styczniu się rejestrowałam czyli jakoś za niedługo. Ale nie liczę zbytnio na lekarzy tutaj, ani na odczytanie tego wyniku na yersinie... już jeden gastrolog umył ręce, a prywatnie byłam, bo jeszcze po recepty na pentase, ta lekarka od chorób zakaznych zaczeła coś mowić, że przeciwciała z krwii sa niemiarodajne, że tylko posiew z kału może ukazać czy jest yersinia, a potem powiedziała że nie wie i oddała kase.

Odstawiłam sobie tą Nolplaze i jak narazie pali mnie tam w środku.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 24 lip 2012, 20:22

Alis pisze:Emanera goni mnie strasznie
20 czy 40mg?
A próbowałaś zmniejszyć dawkę, w sensie brać jedną kapsułkę na dobę?
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 02 sie 2012, 15:06

W końcu doczekałam się wizyty na nfz po 7 miesiącach u gastrologa. No i co... zoo bo na yersini się nie zna i nie wie czy jest. Na moje zapalenia i dolegliwości powiedział, że nie wie co mi jest, że nic nie mam brać.............................. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: nic żadnych leków, nawet pentasy dalej mi nie zapisał, nawet leków IPP na żoładek, nic kompletnie :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: A ja o sterydach myślałam.... A żadnych leków nie dostałam, a że zapalenia są i jakieś limfocytym, to powiedział mi na to, że nie ma CU ani CD więc nie mam łykac leków na te choroby.

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: subzero » 02 sie 2012, 19:06

Ja pier.... nóż w kieszeni się otwiera. Czyli co, masz się biedna tak męczyć? :evil:

Ciekawe co mi powiedzą, bo tez mam nacieki limfocytarne, nie stwierdzono cu i cd. Ale dowiem sie po badaniu. Mój lekarz bąkał coś o sterydach, ale zobaczymy.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 03 sie 2012, 11:59

No niestety subzero, a ja tu na pomorzu już u wszystkich byłam, a się jeszcze forumowicze wkurzają jak mówię, że nie ma dobrych lekarzy, każdy tylko nie ma cu/cd stwierdzonego i olewają. Nie mogę się doczekac tej wuzyty w Warszawie.
Baby pisze: dołączyła lek typu Zirid

chciała właśnie ten lek co mi Baby, polecała, ale gastro powiedział,że to strasznie serce uszkadza i przyśpiesza perystaltykę i jak teraz mam kilkanaście biegunek to po nim będzie kilkadziesiąt,że to na refluks i zaparcia się podaje no to ja nie wiem jak ty Baby, możesz to przyjmować, skoro on mi tak powiedział, że to nasila :wc:

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 03 sie 2012, 23:18

Alis, Wskazaniem do stosowania leku Zirid są: " Leczenie objawów żołądkowo-jelitowych czynnościowej niewrzodowej niestrawności, takich jak uczucie wzdęcia brzucha, uczucie nadmiernej pełności w żołądku, ból w nadbrzuszu, dyskomfort, brak łaknienia, zgaga, nudności i wymioty". http://www.doz.pl/leki/p8276-Zirid. To nie lek na zaparcia. Przynajmniej tak mnie nie boli. Biegunki raz są raz nie wymioty to samo lecz tutaj problem są nadnercza i niedobór kortyzolu. Leżę aktualnie od 3 dni w szpitalu i czekam na "wyrok" :)

Alis nie wiem skąd dr miał takie informacje, pytałaś? Gdzie to jest napisane. nawet ulotka mówi, że skutki uboczne które występują "Niezbyt często: zmiany obrazu krwi, ból głowy, zaburzenia snu, zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, zaparcia, ból brzucha, zwiększone wydzielania śliny), ból w klatce piersiowej, ból pleców, zwiększenie stężenia prolaktyny, zmęczenie, drażliwość."

W przyszłości przygotuj sobie ulotkę i powiedz lekarzowi, że nie widzisz wzmianki o zaparciach i niech poprze swoje słowa czymkolwiek. Jakie leki przepisano Ci w MSWiA? Może trzymaj się tych lekarzy jak już zaczęli diagnozować i leczyć, niech leczą dalej. Skoro bierzesz Pentase to nie rozumiem, czemu lekarz przerywa leczenie które zlecił ktoś wcześniej. Głowa do góry będzie dobrze.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 04 sie 2012, 18:16

Baby pisze:Alis nie wiem skąd dr miał takie informacje, pytałaś?
No to gastrolog, znał ten lek więc... no ja nie jestem lekarzem żeby polemizować.
Baby pisze:Jakie leki przepisano Ci w MSWiA? Może trzymaj się tych lekarzy jak już zaczęli diagnozować i leczyć, niech leczą dalej. Skoro bierzesz Pentase to nie rozumiem, czemu lekarz przerywa leczenie które zlecił ktoś wcześniej.
No w MSWIA mi przypisali Salofalk, czyli przeciwzapalne. No ja chcę sie ich trzymać, tylko taka sprawa wizyte mam w pazdzierniku w Warszawie, po szpitalu poszłam prywatnie bo nie miałam już recepty, brałam miesiaąc Salofalk, w międzyczasie dostałam wypis z wycinkami, że zmiany są już od dwunastnicy i ta lekarka za pieniążki, prywatnie znaczy się zmieniła mi Salofalk na Pentase. Teraz znowu mi się kończą leki, no i w styczniu się rejestrowałam i doczekałam wizyty na NFZ no i poszłam, no ale niestety nawet lekarstw nie dostałam :cry: :cry: :cry: a do pazdziernika 2 miesiące zostały jeszcze.

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: subzero » 04 sie 2012, 18:32

Szkoda, ze nie masz zaswiadczenia z MSWiA jakie leki powinnas brac, a moze na wypisie cos pisze?? Moja lekarka rodzinna na podstawie tego wypisuje mi leki na jelita.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: Tomek0700 » 04 sie 2012, 19:55

przy biegunkach nie bierze sie ziridu, kazdy ogarniety lekarz to powie. W moim przypadku wszyscy z MSWiA plus lekarze nawet z mojej miejscowosci.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 04 sie 2012, 22:29

Tomek0700, mnie w MSWiA przepisali Zirid bo przepuklina rozworu przełyku i reflux powodowały wymioty. Lek nie nasilił mi biegunek w przeciwieństwie do Metoclopramidum który brałam kiedyś. Rozumiem, że sam brałeś lek i wiesz to z własnego doświadczenia że Zirid nasila biegunki? Mnie nie nasila. Widocznie na każdego działa inaczej.

Alis skoro w wypisie ze szpitala masz zalecony Salofalk to trzymaj się tego leku i poczekaj do wizyty w MSW. Lekarze jak uznają za stosowne to zmienią Ci Salofalk na Pentase.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: Tomek0700 » 04 sie 2012, 23:07

wiem tylko to co mi powiedzieli lekarze plus tak, z wlasnego doswiadczenia. Moze jak Ci przepisywali, Twoim glownym problemem nie byly biegunki?
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”