Czy to powrót choroby?

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
martinez
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Czy to powrót choroby?

Post autor: martinez » 22 wrz 2013, 18:59

Cześć.
Choruję na Leśniowskiego-Crohna. Zdiagnozowano go w czerwcu 2012 roku. Od stycznia 2013 miałem piękną remisję po zastosowaniu sterydu Entocort 3mg. Wracam w piątek z pracy i czuję coraz większy ból brzucha. Zaczynam wymiotować w nocy. Oddaję po 3-4 stolce na dobę. Na razie bez krwi i śluzu. Myślę, że to jelitówka i dopadł mnie jakiś wirus, ale nie mam gorączki. Cały czas temperatura nieco obniżona 35.9. W sobotę dochodzi biegunka. Jestem idiotą i biorę stoperan w postaci Imodium a potem węgiel leczniczy. Po za tym leczę się tak jak zawsze nospa i apap oraz trilac jako osłonę. Niestety nic nie przechodzi. Boli mnie bardziej żołądek niż jelita. Ból nie jest ciągły, pojawia się i zanika. Ból towarzyszy przelewaniu się zawartości żołądka. Boli mnie mniej gdy co godzinę jem parę łyżek rozgotowanego ryżu. Przed chwilą wydalam z siebie węgiel, ale poprawy od piątku nie ma. Prowadzi mnie wspaniały lekarz w Katowicach, dr Wosiewicz ale mogę się do niego dostać dopiero w czwartek lub piątek. Błagam doradźcie co mam dalej robić. Do pracy nie dam rady iść bo się zwijam z bólu co chwila. Kolega pediatra doradza, że jeśli jestem pewny że ból pochodzi od żołądka to mogę wziąść Controloc 40 i Nifoksazyd, ale ból promieniuje to skąd mam pewność, ze nie choruje jedno i drugie. Prośba o pomoc. Jutro idę zrobić morfologię rano żeby zobaczyć jak bardzo skoczyło OB i CRP.
choroby: CD zaostrzenie, astma oskrzelowa remisja,
wzrost: 188 cm, waga: 98 kg,
leki: Pentasa 500 3x2 szt. , Immuran 3 szt., odstawiłem Entocort 3x1 szt., Leśniowski-Crohn zdiagnozowany w czerwcu 2012

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Re: Czy to powrót choroby?

Post autor: Baby » 22 wrz 2013, 19:09

martinez, ostatnio miałam podobną sytuację i wzięłam wpierw loperamid - głupota z mojej strony. Po dwóch dniach zaczęłam stosować Endiex 4x1 tab przez 3 dni (to to samo co Nifuroksazyd) do tego No-spa forte i Simetigast forte. Oczywiście Polprazol 20 mg jak zwykle rano na czczo i Sanprobi. Zdecydowanie mi się polepszyło.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

martinez
Debiutant ✽
województwo: śląskie

Post autor: martinez » 22 wrz 2013, 19:18

Dzięki. Sprawdzę co to za leki. Może się przyda. Martwi mnie tylko że skoro nie miałem temperatury a brzuch mam wzdęty jak balon to może być nawrót choroby. Jelitówkę przechodziłem już kilkakrotnie w tym roku bo mam małe dziecko i wciąż coś przynosi, ale takiego bólu jeszcze nie miałem.
choroby: CD zaostrzenie, astma oskrzelowa remisja,
wzrost: 188 cm, waga: 98 kg,
leki: Pentasa 500 3x2 szt. , Immuran 3 szt., odstawiłem Entocort 3x1 szt., Leśniowski-Crohn zdiagnozowany w czerwcu 2012

Awatar użytkownika
emalkadream
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

czy to powrót CU?

Post autor: emalkadream » 17 maja 2014, 22:06

Od października 2013 biorę AZĘ, do marca 100mg po tym do dnia dzisiejszego 75mg ze względu na podwójnie przekroczone próby wątrobowe. Po obniżeniu dawki wątroba się uspokoiła, wyniki były w normie ostatnie z początku maja.

Od kilku dni mam jakieś lekkie przelewania w brzuchu, wzdęcia, czasami potrafi mnie przycisnąć tak jak w zaostrzeniu że muszę znaleźć się w łazience tu i teraz ale taka sytuacja miała miejsce ze 3 razy, dziś przy takiej sytuacji pojawiła się krew.

Czy może to wynikać z tego że w moim organizmie zaczyna brakować skumulowanej Azathiopryny czy jej metabolitów?

Nie wiem czy już zacząć panikować, umawiać się do lekarza, czy na początek zmienić dietę i obserwować rozwój sytuacji?
Cytując obyty.z.cu: lepiej już było, żeby tylko nie było gorzej..

Lekkie załamanie psychy...

Asamax 500 2x3szt
Aza 75mg

Kruk
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Kruk » 15 wrz 2014, 17:48

Witam chyba coś się u mnie dzieje . Co jakiś czas miałem coś takiego że coś co zjadłem mi zaszkodziło i zalegało mi w żoładku i źle się czułem ale po wymiotach i herbacie miętowej wracałem do normalnego życia przeważnie po 2 dniach. A ostatnio zaczeło mi burczeć w brzuchu i mam uczucie wzdęcia jakbym ciągle był najedzony juz z 2 tygodnie tak mam rano jest w miare ok a pod koniec dnia jest kicha i źle się czuje głowa mnie boli i czasem brzuch zaboli. robiłem wyniki morfologia i crp to wyniki nie sa złe a crp 28 więc jak na mnie to niedużo . wstrzykuje sobie metronidazol ale czy pomoże . zobaczymy

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”