Remisja a krew w stolcu

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Marysia
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Remisja a krew w stolcu

Post autor: Marysia » 02 lis 2014, 20:02

Witam:) Chcialam spytac doswiadczonych forumowiczow, odnosnie remisji. Zazywam 2 miesiac salofalk 3x2.ustapily silne wzdecia, bol w lewym boku i podbrzuszu a takze biegunki, jednak ciagle w kale zauwazam krew i sluz nie sa to duze ilosci ale mimo to nadal jest. Chcialam spytac, czy podczas remisji CU, o ile takowa mam moze wystepowac krew czy raczej powinno jej nie byc. Z gory dziekuje za odpowiedzi:) Pozdrawiam, Marysia:

Awatar użytkownika
Gosieńka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Re: Remisja a krew w stolcu

Post autor: Gosieńka » 02 lis 2014, 20:34

Są dwa rodzaje remisji:

objawowa - wtedy znikają wszystkie objawy choroby, ale niekoniecznie jelito jest już zdrowe i
remisja endoskopowa - potwierdzona wycinkami hist. pat. Wtedy masz 100% pewność, że stan zapalny został wyleczony, ale ponieważ to choroba autoimmunologiczna to zawsze istnieje możliwość, że po jakimś czasie znów choroba wróci.

Ty Marysiu możesz prawdopodobnie początek remisji objawowej, bo coś tam jest jeszcze nie tak.

Marysia
Debiutant ✽

Post autor: Marysia » 02 lis 2014, 20:46

Dziekuje Gosiu za szybka odpowiedz, mi moj lekarz powiezial w zeszly poniedzialek , ze troszke za dlugo to trwa i chcial mi dodac encorton, ja sie bardzo boje sterydow, wiec w tym tyg bede miala robiona rektoskopie i po badaniu zadecyduje co dalej. To moje poczatki z ta choroba, wiec duzo rzeczy nie wiem, dlatego dziekuje za wszystkie odpowiedzi:)

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: kalatos » 03 lis 2014, 11:48

Cześć Marysiu, ja miałem bardzo analogiczną sytuację do Twojej. Też lekarz mi zaproponował sterydy. Jeżeli weźmiesz jakąś umiarkowaną dawkę i szybko z niej zejdziesz nie powinno być żadnych problemów, a ze sterydami jest tak, że ich działanie (ta pozytywna część) jest odczuwalna praktycznie z dnia na dzień co w Twoim wypadku może pozwoliłoby wygoić jelito całkowicie do ustania krwawień.

P.S. Widzę, że jesteś z Tychów / Tych - nie wiem jaka jest poprawna forma :D Pozdrów Ryśka Ridla ode mnie :)
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 03 lis 2014, 20:01

A może lepiej czopki lub wlewki z mesalazyny. Mogą być też ze sterydów, aby ograniczyć działania niepożądane.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Marysia
Debiutant ✽

Post autor: Marysia » 03 lis 2014, 21:59

Mamciu, bralam z czopki z mesalazyny, tydzien temu lekarz kazal je odstawic do czasu czwartkowej rektoskopii. Jak wroce z badania napisze, czy sterydy beda koniecznoscia.. pozdrawiam Cieplo w ten nieco zimniejszy wieczor:) Marysia

[/b]

Marysia
Debiutant ✽

Post autor: Marysia » 06 lis 2014, 23:38

Witam, Dzis bylam na badaniu rektoskopii . PO badaniu lekarz stwierdzil, iz stan moich jelit nue przypomina ani CU ani CD. Kazal odstawic Salofalk. Stwierdzil iz wyglada to na jakies zakazenie pasozytnicze, pobral material do badania histopatologicznego, dal skierowanie na badania na pasozyty i wirusy
. Nic juz z tego nie rozumiem, a krew jak byla tak jest...

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”