CU czy nie CU? diagnoza lekarza.

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kaszanka
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Re: CU czy nie CU? diagnoza lekarza.

Post autor: kaszanka » 02 lut 2017, 19:46

Jacekx pisze: Poza tym jakie to krwawienie czyli ile krwi oraz czy tylko w stolcu czy też przy podcieraniu bo to zmienia troszkę działanie...?
Krwawienia pojawia się razem ze stolcem i przy wycieraniu papierem również jest na nim. Krew nie leje się mocno tylko zmieszana jest ze stolcem.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 02 lut 2017, 20:04

trzeba brać pod uwagę kilka możliwości, pęknićie żyłke w odbycie, jakieś hemoroidy jeśli były, no i nadżerki "przytarte" przy wysiłku wypróżnienia się w związku z zaparciem. Jeśli to jasna krew, to pewnie czopki czy wlewki by pomogły..No i zmiekczenie masy kałowej..
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

kaszanka
Debiutant ✽

Post autor: kaszanka » 04 lut 2017, 13:05

Muszę popracować chyba bardziej nad tym co jem bo pomimo iż unikam ciezkostrawnych potraw i gazowanych napojów to powróciły objawy z początku choroby tj. uczucie zimna, osłabienie i męczące wizyty w wc. Dwa tygodnie temu było to samo i teraz powróciło. Pije wodę i rumianek jak wcześniej ale objawy wracają a długo był już spokój. Rozważam poproszenie lekarza o czopki asamaxu.

Jacekx
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: Jacekx » 05 lut 2017, 09:38

kaszanka pisze:... Pije wodę i rumianek jak wcześniej ale objawy wracają a długo był już spokój. ...
Woda tak i to ponad 2 litry ale już rumianek...czy jest to zawsze dobre?
Rumianek czasami może być alergenem ( właśnie w formie herbatki).
Ja go unikam :idea:

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 05 lut 2017, 10:18

Jacekx pisze:Rumianek czasami może być alergenem ( właśnie w formie herbatki).
Właśnie czasem te "domowe" leczenie ziołami jelit może je drażnić i powodować dodatkowe atrakcje. Mi np. zaszkodziło siemię lniane, które w teorii jest dobre dla jelit :smutny: kaszanka, po prostu sprawdź obserwując swój organizm, po czym masz pewne objawy, czasem, to co jest czymś "zdrowym" takim nie jest dla twoich jelit. Mowa tu nie tylko o ziołach, ale o warzywach i owocach :wink:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

kaszanka
Debiutant ✽

Post autor: kaszanka » 06 lut 2017, 11:49

Nie zauważyłem aby rumianek mnie podrażniał, ale np. mięta potrafiła wysłać mnie do toalety ;) lubię pić zieloną herbatę i ją piję w domu, ale w pracy nie jestem w stanie zaparzać sobie liściastą zieloną a w torebkach jest ochydna. Zamierzam jeszcze wypróbować czarną bo napoje na ciepło też trzeba pić ;)

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Luki36 » 06 lut 2017, 12:02

Serio herbata miętowa, niekoniecznie wskazana dla jelit :?:
Na razie, bez leków

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 06 lut 2017, 13:46

Luki36 pisze:Serio herbata miętowa, niekoniecznie wskazana dla jelit :?:
nie dziw się tak niektórzy mają ... ja mięty przy zaostrzeniu jelita nie używam.

Poza tym mięta mnie zatwardza :smutny:
Czyli jak widzisz różnie reagujemy ja i kaszanka :idea:
Ostatnio zmieniony 06 lut 2017, 13:59 przez Jacekx, łącznie zmieniany 3 razy.

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 06 lut 2017, 13:52

kaszanka pisze:Nie zauważyłem aby rumianek mnie podrażniał, ale np. mięta potrafiła wysłać mnie do toalety ;) lubię pić zieloną herbatę i ją piję w domu, ale w pracy nie jestem w stanie zaparzać sobie liściastą zieloną a w torebkach jest ochydna. Zamierzam jeszcze wypróbować czarną bo napoje na ciepło też trzeba pić ;)
Co do wody polecam te mało mineralizowane prawie "studzienne"

Na "rozrzedzenie" rano na czczo 1/2 litra wody przegotowanej .
Stosuję to od lat i to na mnie działa.

Czarna herbata raczej zatwardza..przynajmniej u mnie.
http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/ ... 35748.html
http://forum.crohn.home.pl/forum/viewto ... c&start=30
Herbata a rak jelita grubego

Wyniki badań wpływu zielonej herbaty na okrężnicę i odbytnicę wykazały sprzeczne wyniki. Niektóre pokazują zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka jelita grubego dla pijących herbatę, inne wskazują na podwyższone ryzyko. Jedno z badań pokazało, że kobiety pijące 5 i więcej filiżanek herbaty dziennie, posiadały niższe ryzyko zachorowania na raka jelita grubego.

całość http://www.czajnikowy.com.pl/zielona-herbata-a-choroby/

Ciekawe ale kawa zbożowa Inka daje ponoć dobre środowisko dla jelita bo zawiera cykorię a ta inulinę.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Inulina

prebiotyk – stymuluje wzrost korzystnej mikroflory przewodu pokarmowego (Bifidobacterium), powoduje obniżenie poziomu cholesterolu i lipidów w surowicy krwi, usprawnia pracę przewodu pokarmowego zapobiegając zaparciom, redukuje toksyczne metabolity, poprawia wchłanianie wapnia z układu pokarmowego;

Z tym, że kawa zbożowa trochę zakwasza...zgaga :smutny:
Co do zauważenia reagowania na a podrażnienia to mogą być to różne sprawy...

Ps.
Ja suplementuję cynamon od miesięcy właśnie w kawie Ince.
http://forum.crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=18485

Herbatę ale słomkową piła całe lata moja Babcia po każdym obiedzie.
Dożyła ona 87 lat z pełną sprawnością intelektualną i pamięciową a odeszła na zator mózgowy.
My - moja Rodzina te problemy sercowo - naczyniowe mamy chyba jednak dziedziczne :smutny:
Ostatnio zmieniony 07 lut 2017, 11:22 przez Jacekx, łącznie zmieniany 1 raz.

kaszanka
Debiutant ✽

Post autor: kaszanka » 07 lut 2017, 09:01

Czyli w sumie nie wiadomo jaką herbatę pić bo każdy reaguje inaczej ;) z czarnej jednak zrezygnuję i spróbuję Inkę chociaż nie pomoże mi to w wyborze picia ciepłych napojów w pracy bo liściaste i zaparzanie Inki odpada.

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 07 lut 2017, 11:29

kaszanka pisze:Czyli w sumie nie wiadomo jaką herbatę pić bo każdy reaguje inaczej ;) z czarnej jednak zrezygnuję i spróbuję Inkę chociaż nie pomoże mi to w wyborze picia ciepłych napojów w pracy bo liściaste i zaparzanie Inki odpada.
Inkę piję z dużą łyżką mleka bez laktozy, z małą płaską łyżeczką ( taką łyżeczkę do ciasta) cynamonu Chińskiego ( tego z marketów bo Indyjski bywa w sklepach ze zdrową żywnością) i małą łyżeczką cukru.
Cynamon reguluje mi nadciśnienie tętnicze - dodatkowo obniża.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”