Strona 1 z 1

Silny ból brzucha po prawej stronie

: 20 sty 2017, 11:40
autor: biedronka24
Od ponad tygodnia dokucza mi silny ból brzucha po prawej stronie. Nasila się po wizycie w wc, promieniuje do kręgosłupa i do odbytnicy. Momentami aż robi mi się słabo.
Mam podejrzenie crohna - przy ostatniej kolonoskopii wyszło gojące się owrzodzenie na zastawce kątniczo - krętniczej. Z wycinków nic się nie potwierdziło. Biorę salofalk. Poza bólem brzucha mam też okropne bóle stawów. Próbuję przyspieszyć wizyte do gastrologa.

Czy ktoś z was miał takie bóle? Czy może to być od jelit?

Re: Silny ból brzucha po prawej stronie

: 20 sty 2017, 11:50
autor: Tubisia
biedronka24, ból po prawej stornie brzucha jest typowy dla CD, tak samo ból stawów. Bez badan nic nie da rady na 100% potwierdzić. Rozumiem, że na owrzodzenie dostałaś TYLKO salofalk??

Re: Silny ból brzucha po prawej stronie

: 20 sty 2017, 12:15
autor: biedronka24
Dostałam też entocort. Ale ze był niedostępny w aptekach to nie zdobyłam odpowiedniej ilości. Ale teraz pewnie go wezmę - jak dostanę się do gastrologa.

Re: Silny ból brzucha po prawej stronie

: 20 sty 2017, 12:20
autor: Tubisia
biedronka24, mogłaś pogorszyć stan jelit nie biorąc sterydów...musisz iść do lekarza i sprawdzić co się dzieje.

Re: Silny ból brzucha po prawej stronie

: 26 kwie 2017, 21:25
autor: biedronka24
Trochę chciałam zaktualizować swoją sytuację - w poniedziałek postawiono mi diagnozę - limfocytarne zapalenie jelita grubego. W wycinkach z kolonoskopii wyszedł przewlekły stan zapalny, liczne skupiska limfocytów. I tak po 8 latach w końcu jest diagnoza. Dostałam cortiment mmx 9 mg. Do tego salofalk - 3 g dziennie. I póki co tyle. Dieta bezmleczna i bezglutenowa trochę pomaga. Boję się sterydów, ale chyba nie mam wyjścia. Bóle brzucha są dość dokuczliwe. Stawy odpuściły po salofalku - biorę od 6 miesięcy. Może w końcu zaskoczy.