colitis susp. colitis chronica

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Smutas
Debiutant ✽
Choroba: CD
Kontakt:

colitis susp. colitis chronica

Post autor: Smutas » 03 cze 2007, 21:38

w 2000 r pojawiła się u mnie krew w stolcu z biegunką nie byłem z tym u lekarza bałem sie diagnozy przez wszystkie lata miałem lużne stolce tak było do stycznia tego roku pojawiły się silne bóle i peczenie w prawej dolnej częsci brzucha trafiłem na oddział wew.wypis: częstoskurcz napadowy, zapalenie kątnicy,zapalenie 12-cy .Kamica żółciowa ,lewa nerka ogniska hyperechogenne,Gastroskopia-Bulbitis erosiva(test ureazowy dodatni),Kolonoskopia colitis susp.badanie hist pat.colitis chronica.kał na obecnośc krwi wynik-negatywny. Co to jest takiego !!!
Ostatnio zmieniony 05 cze 2007, 02:01 przez Smutas, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: colitis susp. colitis chronica

Post autor: ranka » 03 cze 2007, 21:44

to jest wlasnie to co wiekszosc z Nas tutaj ma czyli Colitis Ulcerosa.

colitis chronica=przewlekłe zapalenie jelita grubego.a to jest wynik z hist patu?

bo zaraz potem masz napisane:colitis susp. czyli podejrzenie zapalenia jelita grubego ,a wtedy jesli to sa oba rozpoznania z kolono to jedno przeczy drugiemu.
wiec pewnie jedno jest z kolono a drugie z hist patu. :roll:
No dobra..hm,przeszukaj to forum bo tu ejst duzo cennyhc dla ciebie informacji.
Obrazek

Smutas
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Smutas » 09 cze 2007, 03:58

no to sobie poczytałem podziwiam bardzo za wytrwałośc nie które osoby w tej chorobie
Pozdrawiam serdecznie

Smutas
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Smutas » 11 cze 2007, 23:45

byłem dzisiaj u psychiatry już nie wytrzymuje chce mnie wziąśc na oddzial nic nie robie tylko śpie i czytam o chorobie jak z tym mam żyć to jest choroba dla odważnych .Boże daj mi odwage odejśc z tego świata
Pozdrawiam serdecznie

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 12 cze 2007, 00:02

Smutas, a jakie leki na jelita bierzesz? Życie z NZJ nie wymaga jakiejś specjalnej odwagi, tylko w miarę trafnej diagnozy i przyjmowania leków. Jakie masz teraz objawy, co najbardziej przeszkadza Ci teraz w życiu, tak ogólnie i ze strony jelit? No i ile masz lat, bo nie zaznaczyłeś w profilu?

MK
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: MK » 12 cze 2007, 00:06

Rozumiem Cię Smutas, jestem w podobnym stanie psychicznym, wiekszość moich marzeń została zaprzepaszczona... Choć mam taką malutką nadzieję, że może w końcu naukowcy wynajdą jakiś lek na CU.

beateczka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: beateczka » 12 cze 2007, 00:12

u mnie też się wszystko zmieniło :smutny: ale zaczynam godzić się na wiele rzeczy związane z chrobą :cry: no bo cóż pozostało :?:

Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Mama Juleczki » 21 cze 2007, 10:58

Smutas pisze:byłem dzisiaj u psychiatry już nie wytrzymuje chce mnie wziąśc na oddzial nic nie robie tylko śpie i czytam o chorobie jak z tym mam żyć to jest choroba dla odważnych .Boże daj mi odwage odejśc z tego świata
Drogi Smutasie.
Każdy czasami miewa załamanie formy i poczucie, że "odpłynęły" z niego wszelkie siły.
Depresja w takiej czy innej formie, dotyka każdego z nas - prędzej czy później. Fantastycznie, że coś z tym robisz i nie zadręczasz sie w samotności.
Dzisiaj może wszystko brzmieć dla Ciebie jak stek banałów lecz jestem przekonana, że wkrótce wszystko sie ustabilizuje. Nabierzesz sił i pewności siebie - BO KTO JAK NIE TY MA SOBIE PORADZIć?!
Wierzę, że dasz sobie radę i że nadejdzie dzień kiedy i Ciebie " utuli " upragniona remisja :roll:
Znowy będziesz sie uśmiechać i żyć pełnią. Z colitem i bez niego, można być jednakowo szczęśliwym.
My wszyscy tutaj jesteśmy z Tobą :razz:

Pozdrawiam gorąco wszystkich "ciut osłabionych" :wink:
Patrzeć oczyma dziecka aby kochać świat i aby nigdy nie przestać się dziwić.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 21 cze 2007, 22:27

Jak to się często zdarza opis kolonka jest zbyt enigmatyczny. Nie wiadomo skąd pobrano wycinki, jakie jest obraz poszczególnych z nich. Brak opisu makroskopowego badania jelita. Zmiany w kątnicy raczej wskazują na CD. Jak chcecie coś więcej wiedzieć to wpisujcie całą epikryzę i więcej o objawach. Nikt tu nie wrózy z fusów. Ważan jest również informacja gdzie była postawiona diagniza.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Smutas
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Smutas » 22 cze 2007, 00:40

Mamciu byłem właśnie dzisiaj po ksero kolono. którą miałem robioną w styczniu cytuje -Kolonoskop wprowadzono do kątnicy.kątnica zaczerwieniona (pobrano wycinki) wstępnica , poprzecznica , zstępnica , esica , odbytnica prawidł. Badanie hist-pat zrobione w Zakładzie Patomorfologii Woj.Szpit. Zesp. w Koninie. Colitis Chronica . Z objawów które zaczeły mi dokuczac od pażdziernika ub. roku to ból w prawej części brzucha nie raz w okolicy wyrostka z tyłu pleców zwłaszcza w pozycji siedzącej , do kibelka nie latam raczej miewam uczucie niepełnego wypróżnienia czasami świąd odbytu . Dzięki temu forum wiem że żle a właściwie wcale nie jestem leczony lekarz rodzinny nigdie mnie nie wysyła nie biore żadnych leków ,wybieram się prywatnie do gastrologa bo co mam zrobić lecze się psychiatrycznie od 1992 r na zaburzenia lękowo - depresyjne mam rente na to, teraz lęki jeszcze bardziej się spotęgowały , mam wyrzuty sumienia do siebie że nie poszedłem się zbadać jak to się zaczeło 7 lat temu ,tylko że mnie nigdy nic nie bolało a inne kupy i częstsze będąc w domu mi w niczym nie przeszkadzały i nie raz żołądek bardzo mi dokuczał . ostatnio jakaś zgaga kwas w ustach..
Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 22 cze 2007, 00:58

Colitis Chronica .
jesli chodzi o colitis to byc moze mogloby by takowe byc ale nie ulcerosa.tylko jakies zakazne moze.bo odbytnica jest prawidlowa (chociaz niekoniecznie)wiec ulcerosa trzeba wykluczyc.ale pisze chronica wiec jedno drugiemu przeczy..ale:niekoniecznie,bo tak naprawde powinny byc pobrane wycinki nawet jak nie ma zmian,zwlaszcza przy takim makroskopowym opisie wyniku.
bol prawej czesci brzucha:bo tam akurat rzutuje kątnica.
do kibelka nie latam raczej miewam uczucie niepełnego wypróżnienia czasami świąd odbytu
dlatego szkoda ze nie wzieto tych wycinkow z odbytnicy.
Dzięki temu forum wiem że żle a właściwie wcale nie jestem leczony
ano niestety,troche nie tak,a a opisami badan to mozna sobie tylek podetrzec.sa zle opisane.co jest niestety wina lekarzy.
i nie raz żołądek bardzo mi dokuczał
pisales chyba o dodatnim tescie ureazowym?zajmij sie swoja Helicobacter pylori. :!:
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 22 cze 2007, 16:52

I takie kolonko o kant d. potłuc. Ale może masz szczęście i do nas nie dołączysz na stałe.
Możesz zarządać wysłania wycinków do histopatu w ośrodku referencyjnym. Niestety zwykle za konsultację nie chce szpital zapłacić. Możesz poszukać pomocy w Poznaniu. Czy miałeś badania kału na pasożyty, zakarzenia bakteryjne, czy jakieś z leków, które bierzesz nie uszkadza jelita??? I chyba jeszcze parę takich pytań.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2007, 18:31 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Smutas
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Smutas » 08 lip 2007, 20:00

Byłem w piątek u gastroentrologa powiedział że colitis chronica w kątnicy to crohn , zapisał mi Salofalk i kwas foliowy powiedział że do końca życia to będe musiał brać , czy powinienem iśc może jeszcze do innego gastrologa i co daje branie tych leków .
Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 08 lip 2007, 20:57

Troche dziwne z tym kwasem foliowym, przyjmuje sie go przy Sulfasalazynie, a o ile sie orientuje Salofalk zawiera mesalazyne. Ale moge sie mylic.
nie mylisz :)
Obrazek

Smutas
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Smutas » 28 lip 2007, 17:10

od tygodnia biore salofalk 2 x dziennie nie zauwarzyłem żadnej poprawy ciągle boli mnie z prawej strony może to za mało , czy moge sobie sam zwiększyć dawke czy może poptrzebuje jakiegoś innego leku .
Pozdrawiam serdecznie

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”