Czy to zaostrzenie?

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
elizabet-70
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Czy to zaostrzenie?

Post autor: elizabet-70 » 17 paź 2009, 11:22

Czy to ja może wyolbrzymiam.
Prawie dwa miesiące mam biegunki;śluzowate krwiste,wodniste i bóle brzucha przed.
CRP ani drgnie(ujemne) biegam od 9 do 15 razy najgorsze noce, schudłam w tym czasie 8 kg.Mój lekarz stwierdził,że może to być zakażenie bakteryjne dał Metronidazol brałam 7 dni 3x2 czułam się okropnie bo wygłodzony żołądek dostawał taką dawkę antybiotyku.
Właśnie jestem po wizycie u prof.Rydzewskiej, zleciła posiew kału,również nie stwierdziła zaostrzenia, mam brać wlewki salofalk ,który dziś utrzymałam tylko do 2 w nocy a potem była ostra jazda i salazoprin 3x2.Hemoglobina 10.6 nie mam siły .Wykonanie badań na posiew nie jest takie proste.
No i co jest ze mną nie tak?
ela

Avs
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Avs » 19 gru 2009, 19:41

niestety musze odswiezyc temat :(
ostatnio jestem blady, czuje sie troche oslabiony, zmeczony, spiacy, wiec postanowilem zrobic wyniki krwi (tydzien temu), wszystkie wyniki okazaly sie w normie poza PLT (tromobcyty) ktore przekroczyly bardzo mocno gorna skale, wczoraj pojawila sie sladowa ilosc krwi, dzis brak smaku na jedzenie (choc mimo ze nie jem mniej niz wczesniej to chodze bardzo wyglodzony niz wczesniej)
czy to zaostrzenie?
jak tak to jak temu zapobiec?
Wziac wieksze dawki sulfasalazyny/mesalazyny? a moze metronidazol?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 19 gru 2009, 20:45

U naszej Panny płytki były czulszym wyznacznikiem stanu klinicznego niż OB i CRP. Nie wiem ile bierzesz 5-asa i w jaki sposób oraz jakie masz doświadczenie z chorobą. Dlatego radzę skontaktuj się z lekarzem prowadzącym - może zmodyfikuje leczenie, może wprowadzi np czopki lub wlewki.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Avs
Początkujący ✽✽

Post autor: Avs » 20 gru 2009, 18:12

biorę 2,5 gram, choc od tych dwoch dni co sie pogarsza troszke biore 0,5g wiecej, czopki sie cos nie chcac wchlanac tym razem u mnie,
nigdy przed zaostrzeniem nie mialem podniesionego CRP, a plytki jeszcze jakis miesiac temu byly ponizej normy. a lekarz prowadzacy nie zwrocil nawet uwagi na nie (choc jesli dobrze pamietam to 2krotnie przekroczyly norme)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 20 gru 2009, 20:55

Przepraszam, ale nie rozumiem takiego nieprecyzyjnego pisania. jesteś na forum na tyle długo, aby móc opisać to co się dzieje.
Co to znaczy czopki nie wchłaniają się??? Defekujesz nim się rozpuszczą?? To może wlewki. Dawka 5-ASa do podtrzymania remisji, a nie w zaostrzeniu.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Avs
Początkujący ✽✽

Post autor: Avs » 20 gru 2009, 20:56

miałem na myśli, że po jakiś 10 minutach zaczyna mnie piec, ciś itp. i efekt jest taki że wydalam go. choć dziś się przyjął o dziwo

[ Dodano: 02-03-2010 ]
u mnie znow i znow jakis problem. :( zaczal sie niecale 2 tyg temu
tym razem jestem wyglodzony, nic mi nie smakuje, jak cos zjem albo chodze na gloda do mi sie wymiotowac chce :( do tego czuje sie ciagle oslabiony, zaczynam miec jakis problem z jelitkami.
wzialem wieksza dawke lekow zaraz jak sie zaczelo dziac, 5 dni temu wlaczylem lek przeciwzapalny a z dnia na dzien jest gorzej. :cry:
krew nie jest moim problemem (chyba ze utajona jest) ale to ze czuje sie oslabiony bo nie jestem najedzony, nie jestem najedzony bo nie moge jesc mimo ze chce a nie moge jesc bo mam jakies nudnosci czasem. i takie bledne kolo, to jest najczestszy powod.
dodam ze wyszukano mi w badaniach ostatnio zapalenie zoladka, cu, i b. Vatera (?)
what's up. jak przejsc ten stan?
musze chodzic do szkoly i jakos funkcjonowac, moj umysl juz nie mysli na zajeciach, a przede mna bardzo wazne 3 tygodnie w ktorych codziennie mam "szanse" na "lepsze zycie zawodowe"

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”