zaostrzenie choroby Crohna

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ewa.J

Post autor: Ewa.J » 23 mar 2005, 16:51

Córka przyjació3 19-letnia przechodzi w tej chwili okres zaostrzenia objawów choroby Crohna. Le?y na oddz. prof.Nowaka w Katowicach - Ligocie. 7 lat temu mia3a pierwszy rzut, jednak s3abszy ni? ten...Le?y tam ju? kilka miesiecy i jest coraz gorzej nie wiem co zrobia. Mo?e leczenie jest nieprawid3owe, czy kto? tam sie leczy3?? Czy to faktycznie tak d3ugo trwa?? Jest wycienczona. Nikt nic nie mówi. Czy jest dostepna dla takich osób pomoc psychologiczna? Obawiam sie, ?e ona nie ma ju? si3y walczya. Czy kto? zna namiary na ksi??ke pt."Dieta ubogo-resztkowa, lekkostrawna" czy co? takiego. Prosze o kontakt, mój gg: 7941914.

Grzech79
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: zaostrzenie choroby Crohna

Post autor: Grzech79 » 23 mar 2005, 17:35

Witam!

Ja lecze sie w klinice w Ligocie od 5 lat. Niestety przy tej chorobie d3ugotrwa3e pobyty w szpitalu nie s? rzadko?ci?. W 2001 roku spedzi3em tam 4 miesi?ce. Skonczy3o sie to operacj? ale jestem zadowolony, bo od tego czasu mam umiarkowany spokój.Nie obawiaj sie o metody leczenia moim zdaniem s? tam znakomici fachowcy i dobrze znaj? sie na chorobach zaplnych jelit. Tak poprostu bywa z t? chorob? ?e niekiedy to jest d3ugotrwa3e leczenie szczególnie gdy wystepuj? powik3ania i wymagane jest karmienie pozajelitowei itd. to wszytko trwa. Z tego co wiem w szpitalu Ligocie jest pani psycholog, mo?na zwrócic sie do niej o pomoc.

Pozdrawiam!!
GG - 4644691

mariola
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: zaostrzenie choroby Crohna

Post autor: mariola » 23 mar 2005, 20:32

Witam,ja tez lecze sie w Katowicach-Ligocie i podzielam zdanie Grzecha79:sa tam naprawde dobrzy fachowcy,mysle ze trzeba sie uzbroic w cierpliwosc choc wiem ze to trudne...Pomoc psychologa bylaby jak najbardziej wskazana.Trzymam kciuki,powodzenia.

Ewa.J

Post autor: Ewa.J » 23 mar 2005, 20:49

Bardzo dziekuje za odpowied1, troche sie uspokoi3am. Faktycznie ma3o wiem o tej chorobie. Chcia3abym pomóc, a nie wiem jak. Je?li kto? bedzie mia3 informacje o materia3ach dot. ?ywienia (do?a szczegó3owe 3?cznie z przepisami) to prosze napiszcie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”