Pytanie o rozwój choroby.. ??

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
damian524
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Pytanie o rozwój choroby.. ??

Post autor: damian524 » 20 maja 2008, 10:46

Witam.
Mam przy CU zajęty tylko dolny odcinek jelita (odbytnica i dystalna część esicy ale zmaine mniej zaawansowane). Pytanie brzmi czy w czasie trwania choroby zakres jelita, który jest zajęty choroby zmienia się, czy zostaje taki sam.. Pytam bo jestem ciekaw czy będę miał cały czas tylko zajęte dolny odcinek czy może mi pójść wyżej. Czytałem gdzieś, że dolny ma zajęty ponad 50% chorych i taki najczęściej występuje ale nie wyczytałem nigdzie czy jak przy pierwszym rzucie jest tam umiejscowione Cu to czy tam zostaje na wieki wieków czy idzie cholerstwo wyżej.. Pozdrawiam

laura21
Debiutant ✽
województwo: pomorskie

Re: Pytanie o rozwój choroby.. ??

Post autor: laura21 » 21 cze 2008, 09:39

w grudniu 2007 roku zdiagnozowano u mnie Cu, od tamtego czasu biore ASAMAX 500, mam pytanie jak dlugo musze go brac?, (mam niestety utrudniony kontakt z lekarzami), czy bede musiala powtarzac kolonoskopie, zeby upewnic sie , ze leczenie jest skuteczne? (od czasu do czasu pojawia sie krew w stolcu i wystepuja bole)
bede wdzieczna za odpowiedz!
laura21 :)

laura21
Debiutant ✽

Post autor: laura21 » 21 cze 2008, 11:42

od momentu postawienia diagnozy na kontroli nie bylam :( (wiem wstyd sie przyznać), bóle i krew pojawiają się zazwyczaj przy stresie i nieregularnym spozyciu posiłków,, mam jescze jedno pytanie czy silny ból po lewej stronie pod żebrami (kolkowy, przy stresie), w okolicach żołądka to równiez CU?
PS: w marcu 2008 mialam epizod kolki nerkowej (USG wykazalo 4mm kamien) czy to moze byc spowodowane przyjmowaniem ASAMAXU??(w mojej rodzinie kamienie nie wystepuja dziedzicznie, nigdy wczesniej tez nie mialam zadnych problemow z nerkami)

Torvik - bardzo bardzo dziekuje za odpowiedź!!!

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 21 cze 2008, 15:22

tez mam kamice nerkowa i tak jak Torvik napisal przy naszych chorobach jest to zwiazane czesto z biegunkami, zlym wchlanianiem, mysle, ze to nie sprawa dziedziczna... wazne tez jaki rodzaj masz kamicy, ja mam szczawianowa, ale jest jeszcze np. moczanowa i od tego zalezna jest dieta.
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 21 cze 2008, 20:40

Nie piszesz jaką dawkę mesalazyny przyjmujesz. Jaką część jelita masz zajętą. uzupełniając to co pisze torvik to krwawienie świadczy o tym, że nie masz remisji i powinnaś mieć zintensyfikowane leczenie. Koniecznie wybierz się do lekarza, albo skontaktuj się z nim telefonicznie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

laura21
Debiutant ✽

Post autor: laura21 » 22 cze 2008, 20:20

Przyjmuje 2x1, Zmiany blony sluzowe stwierdzono: w zagieciu sledzionowym, zstepnicy esicy i odbytnicy. a do lekarza sie wybiore, obiecuje :)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 22 cze 2008, 20:35

silny ból po lewej stronie pod żebrami (kolkowy, przy stresie), w okolicach żołądka to równiez CU?
raczej powiedzialabym ze to uwiezniete powietrze w jelicie. :)
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 22 cze 2008, 20:48

Dawka 2 x 1 to 1000 mg i nie jest to dawka lecznicza tylko homeopatyczna. gdzie i u kogo się leczysz?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

laura21
Debiutant ✽

Post autor: laura21 » 23 cze 2008, 11:42

2x1 biore od 2 miesiecy poniwaz sama sobie obnizylam, lekarz przepisal mi 3x1 ale potem czulam sie lepiej wiec zrezygnowalam z 1 dawki , a teraz znowu pojawila sie krew, ogolnie moj problem polega na tym, ze moj lekarz nic mi nie wytlumaczyl, jak dlugo mam brac te leki czego sie po nich spodziewac, no, a ja sie boje, ze jak bede je brac zbyt dlugo to dorobie sie dodatkowych chorob(..) ja nawet na bol glowy nie biore tabletek!

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”