Strona 1 z 2

Re: blokada jelit?

: 18 cze 2009, 12:38
autor: Natalka
znalazlam tylko to viewtopic.php?t=5609&postdays=0&postord ... e&start=75
ale nie wiem czy o to Ci chodzilo.

Re: blokada jelit?

: 18 cze 2009, 15:03
autor: Mamcia
Może ty byś przeszedł jakieś badania - enterokliza??? aby zobaczyś co ci jest. Panna nasza dopiero po operacji odżyła. Nie jestem zwolenniczką leczenia na własną rękę, ale czy próbowałeś np nospę??

Re: blokada jelit?

: 18 cze 2009, 19:05
autor: Mamcia
ale nie wiedza lekarze dokladnie gdzie
To po to wchodzą do cienkiego, aby nie wiedzieć gdzie?? RTG z kontractem doustnym czy doodbytniczym?? Doustnym to musiałby być pasaż, aby coś pokazać. Ewentualność to enterokliza.
Ważne jest gdzie nasz te zmiany,bo np mógłbyś braC budesonid - na moje dziecko, mimo, że zmiany miała wyżej niż wynika ze wskazań tego leku - działał.
I to powinno się wtedy stosowań do żywienie bezresztkowe - czyli diety przemysłowe

Re: blokada jelit?

: 18 cze 2009, 21:11
autor: barney
pawelhks Gdy czytam co wyprawia z tobą to zwężenie,to jakbym widział siebie.Od początku jak zdiagnozowanego miałem crohna,pani doktor mówiła o operacji,ale nie chciałem tego, i tak "dojrzewałem"sobie 5 lat.Nie chcę cię straszyć,ale w efekcie powikłań i odkładania decyzji,przeszedłem kamicę,która przyczyniła się do urosepsy.Moje bebechy tak poprzekręcało,że i tak trzeba było operować.Miałem szczęście,że trafiłem do specjalistycznego szpitala,a nie u nas w powiecie.Może warto skonsultować u chirurga,w dobrym szpitalu.Ja też nie chciałem, słyszeć tego słowa.Niejednokrotnie operacje nie są,aż tak rozległe a korzyść z tego może być na wiele lat.Jednak o tym,jak będzie ty decydujesz. :wink:

Re: blokada jelit?

: 19 cze 2009, 18:02
autor: Renata2
też mam przewężenie na jelicie cienkim, jak to czytam, to jakbym siebie widziała przed operacją (usunięto część jelita, ale nie tą z przewężeniem). Teraz jest lepie, ale też się zdarza. No-spa, ciepła kąpiel, odpoczynek i odpuszcza . Tylko teraz nie mam takich bardzo ostrych objawów jak ty. :neutral:

Re: blokada jelit?

: 19 cze 2009, 19:22
autor: Kubanka
pawelhks, ja z powodu podobnych objawów jakieś 1,5 miesiąca temu zgłosiłam się na pogotowie, po około 15 godzinach wymiotów i bólu, które zaserwowałam sobie prawdopodobnie paczką gum rozpuszczalnych dla dzieci. Elegancko osłuchali, przebadali krew, zrobili RTG. Wyszły widoczne stany płynów, co ponoć świadczy o subniedrożności, ale podali rozkurczowe i przeciwbólowe w kroplówce i po dwóch czy trzech godzinach wyszłam na własne życzenie do domu, stymże miałam natychmiast wracać jeśli by wymioty powróciły.

Mój pan doktor polecił mi na takie sytuacje zestaw No-spa + termofor + delikatne naciskanie na brzuch w miejscu gdzie czujemy przytkanie, jeśli sprawia nam ulgę "pomaganie" ruchom jelit. A jeśli nie przechodzi to fachowa pomoc.

Re: blokada jelit?

: 19 cze 2009, 19:45
autor: katjank
tak, podobne objawy u M. też się zdarzają. Często po jakimś przejedzeniu czy złych słodyczach bardzo bolesne i dokuczliwe bóle brzucha, wymioty - ok 4-6 godzin to trwa dopóki nie zwróci wszystkiego a potem kilkudniowe dochodzenie brzucha do siebie.
M. jest po operacji częściowego usunięcia jelita cienkiego i podejrzewamy, że to są zatory przy przewężeniu pooperacyjnym.
Tak jak pisaliście pomaga (o ile można tak napisać) Nospa+termofor+ciepłe kąpiele.
Myślałam, że po zmianie lekow na Pentase przestaną nas nękac te bóle ale kilka dni temu znów się pojawiły. Czasem jest już tak źle, że tylko pogotowie...

Re: blokada jelit?

: 19 cze 2009, 20:13
autor: Słonko
Ja mam tak samo jak wszyscy tu piszący. Zazwyczaj kiedy zaczyna się "atak" związany z przewężeniem, to mam skurczowy ból w okolicach żołądka, który się nasila, potem wymioty. Jak nie przechodzi przez kilka godzin i po no-spie to jadę na pogotowie, a tam kroplówka, jeśli nie pomaga to usg, rtg i dalej rozkurczowe kroplówki, lewatywa i inne. W ostateczności operacja (do tej pory raz się tak skończyło). Żeby temu zapobiegać to jak czuję podejrzane "przeciskanie" się jedzenia przez zwężenie i lekki ból to zaraz biorę no-spę forte, żeby nie doszło do katastrofy, ale podkreślam, że zdarza się to może raz-dwa razy w miesiącu więc raczej z no-spą nie przesadzam. Uważam, że najważniejsza jest tu dieta no i regularnie przyjmowane leki, dużo płynów. Mam nadzieję, że się nie damy tym przewężeniom!

Re: blokada jelit?

: 19 cze 2009, 21:36
autor: Mamcia
Jak można tętnicę to można i jelito cienkie, ale tu toczy się proces zapalny. Nie wiem czy widziałeś kiedyś wycięty zwężony kawałek. Co tam rozpychać. Możesz obejrzeć http://www.pathconsultddx.com/pathCon/d ... 06)70907-X a widziałam gorsze. Niestety nie dostałam fotografii tego co wycięto naszej Pannie

Re: blokada jelit?

: 20 cze 2009, 14:03
autor: Duduś
U mnie identycznie się dzieje ,przeważnie przechodzi , 2x korzystałem z pogotowia za pierwszym razem skierowanie na chirurgię 1,5 tyg płyny,a za drugim poprosiłem o środki rozkurczowe i po 3 godz pomogło.
Ja korzystam z pogotowia jak wymiotuje już żółcią ,jak już nie przyjmuje wody :cry:

Re: blokada jelit?

: 25 cze 2009, 23:05
autor: obyty.z.cu
pawelhks pisze:zalegajace plyny w jelicie grubym
na swoje potrzeby nazwalem to "przewezenie"....pelne zachamowanie czesci stalych i coraz mniejsze wyproznienia.
bol wielki,niepomagaja zadne p.bolowe, z Tramalem wlacznie.
Mi pomoglo leczenie "niewskazane", czyli ..sorki...%...z goraca herbata, wtedy odpuscilo i wyluzowalo,polecialo, a potem juz luzik.
Bez obrazy ,ale to byla kuracja "rodzinna" tradycja.
Ale nie polecam...innym, szczegolnie gdy leki niepozwalaja.
Wszelkie uzywki szkodza. :wink:

Re: blokada jelit?

: 25 cze 2009, 23:56
autor: ita71
pawelhks pisze:zalegajace plyny w jelicie grubym
Syn też parę razy miał płyny w jelicie grubym.Pogrubienie ścian
jelita grubego na całej jego długości:w kątnicy,wstępnicy,poprzecznicy,
zstępnicy,esicy i odbitnicy treść płynna.Krezkowe węzły chłonne do 12 mm
Wolny płyn w podbrzuszu zapęcherzowo do 13 mm.Wszystkie inne parametry
oczywiście podwyższone OB 50, CRP 30.Dostał wtedy leczenie ŻD i pierwszą
dawkę Remicade.

Re: blokada jelit?

: 26 cze 2009, 20:47
autor: Mamcia
RTG z wlewem?? Czy taki zwykły?? jak masz zdjęcia na płytce do prześlij, bo po takim opisie, to mi tez zalega, ale gdzie indziej.

Re: blokada jelit?

: 26 cze 2009, 20:54
autor: ita71
Mamcia pisze:RTG z wlewem??
Nie to co opisałam wyżej wyszło na USG i zapewniem,
że mi nie było wtedy do śmiechu,a wynik badania chętnie
prześlę.Tylko prosze podać na który adres.

Re: blokada jelit?

: 26 cze 2009, 21:20
autor: ita71
A no właśnie tak się wczytałam w mamci post,że Twojego nie
zauważyłam,dopiero jak wysłałam..to było za późno :oops: