CD, zaparcia a leczenie

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Re: CD, zaparcia a leczenie

Post autor: CzarnaMamba » 10 lip 2009, 22:03

Ja dzis w pracy latalam, bylo to tak krepujace, bo myslalam, ze to juz ta chwila, a tu nici :cry: wyc mi sie chce, bo laze i wiaze nadzieje, a nic z tego.... Kusi mnie, zeby wypic co przeczyszczajacego, ale wiem, ze to jest glupota. Jak sie nie zalatwie do srody, to w czwartek ide do lekarza. Najgorsze, to sa te wzdecia, czasem zdarza mi sie "popuscic" troche sluzu. Przepraszam, ze pisze tak wprost, ale wiecie o co chodzi.
A!!! Probowalam w duzych ilosciach arbuza, bo woda po kolonoskopii mi przez gardlo nie przechodzi, myslalam, ze mnie pogoni ( tatuska pogonilo :lol: ) a tu nic!
O czym swiadcza az takie zaparcia? Zla dieta? Bo raczej nie prowadze siedzacego trybu zycia, tu praca, sprawy na miescie- na tylek siadam dopiero wieczorem. Czy to tak przez CD? Kiedys moj byly lekarz powiedzial, ze to grozne dla zdrowia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 11 lip 2009, 09:32

Ja na zaparcia biorę na czczo łyżkę oliwy z oliwek często pomaga potem dużo ruchu i dużo picia zanim coś zjem :) Ostatnio też mnie troszkę przytkało , ale nie mam kiedy po oliwę iść do sklepu:)
natomiast jeżeli chodzi o studiowanie i jedzenie to można sobie do jakiegoś pojemniczka zabrać sałatki z warzyw, sprawdzonych wcześniej czy nie przeganiają za bardzo bo wiadomo jest się na mieście. Nie trzeba studiując zapychać się tylko bułkami, ja z koleżankami często wychodzimy zjeść jakaś zupę bo "mokre jedzenie" jest najsmaczniejsze jak się siedzi na uczelni :)
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 11 lip 2009, 09:57

na mnie działa kawa rozpuszczalna kefir :roll:
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃

Post autor: CzarnaMamba » 11 lip 2009, 22:31

na mnie działa kawa rozpuszczalna kefir :roll:
Na mnie nie, na mnie to chyba juz nic nie dziala :( boli mnie juz brzuch po lewej i prawej stronie, ahh trafi mnie, jestem zla! :mad: marze o zaostrzeniu, a to niedobrze :cry:
Obrazek

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --

Post autor: CAMPARI34 » 12 lip 2009, 09:52

anecia170 pisze: Na mnie nie, na mnie to chyba juz nic nie dziala :( boli mnie juz brzuch po lewej i prawej stronie, ahh trafi mnie, jestem zla! :mad: marze o zaostrzeniu, a to niedobrze :cry:
aż wstyd powiedzieć ale po cichu tak samo myślę.powiem więcej od ponad miesiąca nie biorę tabletek czekam i ciągle nic :neutral:
:D

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 12 lip 2009, 10:03

anecia170 pisze:Na mnie nie, na mnie to chyba juz nic nie dziala :( boli mnie juz brzuch po lewej i prawej stronie, ahh trafi mnie, jestem zla! :mad: marze o zaostrzeniu, a to niedobrze :cry:
może trzeba się skonsultować z lekarzem czy nie warto zrobić czegoś co zdecydowanie powinno zadziałać , jakieś piguły na wypróżnienie , albo jakieś lewatywy czy tym podobne :) nie wiem jak tam Twoja choroba przebiega ja wiem, że w razie drastycznych sytuacji mogę spokjnie lewatywę naprzykład zrobić i to zawsze działa :) ale jak coś to telefon do lekarza i działanie
Pozdrawiam
Shadi

Obrazek

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃

Post autor: CzarnaMamba » 12 lip 2009, 10:20

CAMPARI34 pisze:powiem więcej od ponad miesiąca nie biorę tabletek czekam i ciągle nic :neutral:
Tez przestalam brac, czekam czekam i :mad: sie wsciekam!

Shadowka pisze:może trzeba się skonsultować z lekarzem czy nie warto zrobić czegoś co zdecydowanie powinno zadziałać
Wiesz Shadi, tez tak zrobie, bo wszystkie sposoby juz wyprobowalam, nawet przez gardlo przeszlo mi musli :/ ktorego nie znosze. W tygodniu ide do lekarza, bo juz mam dosc czekania.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 12 lip 2009, 10:37

anecia170 pisze:CAMPARI34 napisał/a:
powiem więcej od ponad miesiąca nie biorę tabletek czekam i ciągle nic :neutral:

Tez przestalam brac, czekam czekam i :mad: sie wsciekam!
ja mam ogólnie CU i może nie powinnam sięw ypowiadać :D
ale ja np , bez tabletek to właśnie wchodzę w zaparcia, dopiero jak znów ustawię się odpowiednio lekami to ani zaparć nie mam ani biegunek
Pozdrawiam
Shadi

Obrazek

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃

Post autor: CzarnaMamba » 12 lip 2009, 10:45

Ja bralam tabletki i mialam zaparcia, ale sie juz zdenerwowalam i nie biore. Wiem, ze to glupie i nieprzemyślane, ale mysle ze za dobrze sie powodzi moim flakom i juz szarżują, wiec zaczelam z nimi wojne. A bylo tak pieknie, jak codziennie rano wstawalam i zalatwialam sie :roll: teraz to tylko pomarzyc moge.
Obrazek

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 12 lip 2009, 11:34

Ja bralam tabletki i mialam zaparcia, ale sie juz zdenerwowalam i nie biore. Wiem, ze to glupie i nieprzemyślane, ale mysle ze za dobrze sie powodzi moim flakom i juz szarżują, wiec zaczelam z nimi wojne. A bylo tak pieknie, jak codziennie rano wstawalam i zalatwialam sie :roll: teraz to tylko pomarzyc moge.
NO własnie ja też tak samo miałam a teraz co ja za mieszanek nie stosuję nic nie pomaga.np.mizerie zapijam piwem NIC!!!kefiry,doszło nawet do zjedzenia surowego ziemniaka CIĄGLE NIC!!! sok z cytryny wyciśnięty NIC!!!!! ach już sama nie wiem co zjeść żeby poszło :cry:

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 12 lip 2009, 21:13

Mi bardzo dobrze na zaparcia robi mocna kawa (na 3/4 szklanki mleka daję 2 espressa) wiem ze nie powinnam ale czasem poporstu trzeba. Jak sobie zrobie taką mocną to pol h i po problemie :-) Nie jest to najzdrowszy sposób i nie polecałabym go nikomu z NZJ z czystym sumieniem, ale podzielić się doświadczeniem mogę :mrgreen:

Campari, piszesz ze zjadlas surowego ziemniaka, nie mialas po tym jakiś problemów zdrowotnych? Ja myślałam że po tym to się pochorować można :)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 12 lip 2009, 21:49

Miska Ryżu pisze:Campari, piszesz ze zjadlas surowego ziemniaka, nie mialas po tym jakiś problemów zdrowotnych? Ja myślałam że po tym to się pochorować można :)
nic a nic mi nie było :razz:

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃

Post autor: CzarnaMamba » 12 lip 2009, 22:25

Mi bardzo dobrze na zaparcia robi mocna kawa

Zrobilam sypana-siekiere :P

Udalo sie! Bylam wlasnie po takiej kawie 3 razy! Rozpuszczalna chyba juz na mnie nie dziala :( ale i tak do lekarza pojde
Obrazek

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 12 lip 2009, 22:37

No to gratulacje! :D bardzo sie ciesze ze kawa pomogła :D
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃

Post autor: CzarnaMamba » 13 lip 2009, 22:55

Dzisiaj bylam znow, ale 3 razy, nie wiem czy to zasluga tego ze tabsy odstawilam, czy kawa a moze przejmowanie sie.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”