Jak wygląda wasza remisja?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rajan
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --

Re: Jak wygląda wasza remisja?

Post autor: rajan » 05 maja 2009, 22:37

anecia170 pisze:Jeejku, nie wyobrazam sobie nie miec remisji 3 lata jak sie wogole czujesz???
obyty.z.cu, nie może odpowiedzieć ci na to pytanie w tym wątku bo on dotyczy remisji, a nie zaostrzenia. :]

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: CzarnaMamba » 06 maja 2009, 15:38

hehe na p.w :]
Obrazek

Joanna23
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 06 maja 2009, 20:32

Ja jestem w 100% w remisji badania to potwierdzają :) stolec jeden- dwa razy dziennie. Niema bólu brzucha, jelita ogólnie nic co by oznaczało zaostrzenie :)
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Kontakt:

Post autor: Agnieszka2 » 06 maja 2009, 20:45

Witam,
Nie chce zapeszyc, ale ja mam remisje juz prawie rok.Do niedawna bralam jeszcze Pentase, ale od 2 miesiecy jestem wogole tylko na Probactiolu. Nie mam biegunek ani zaparc, nie ma krwi, nic mnie boli. Mysle, ze jest ok, bo prawie po trzech latach zjadlam salate i rzodkiewke i nic mi nie bylo. Lekarz nie pozwolil mi szalec, ale moge czasem ja zjesc.Wyniki tez mam dobre. Marze o tym aby tak juz zotalo na zawsze.
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

adam3_
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: adam3_ » 07 maja 2009, 07:42

Witam . Od września 2008 jestem w remisji wizyty w :wc: w normie, krwi nie widać, wyniki badań ,,bardzo piękne ,, tak stwierdziła pani profesor Rydzewska na wizyty w poradni mam sie stawiać co 3 miesiące (oczywiście przed wizytą robie badania krwi , zelazo ) , biorę asamax 500 cztery tabletki dziennie (wydłużają remisje o 40%). O chorobie staram sie pamiętać nie szaleć z jedzeniem, jem to co myśle ,że mi nie szkodzi jak tylko moge unikam stresu mało kto ze znajomych wie ,że coś mi wogóle dolega i oby tak dalej . Pozdrawiam

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽

Post autor: toczka » 07 maja 2009, 12:17

U mnie zero krwi, czuje sie swietnie, brzuch mnie boli tylko wtedy gdy sie zestresuje albo zdenerwuje. I (dla mnie najwazniejsze!) juz nie chce mi sie caly czas spac!
Pod koniec maja kontrola i oby badania byly pomyslne :)
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
barney
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: barney » 07 maja 2009, 14:43

Dla mnie remisja,jest tym że,przede wszystkim od ponad 2 lat,moje samopoczucie jest znakomite.Mój organizm świetnie "odpowiedział" na operację.Fizycznie,moja wydolność,tak myślę jest porównywalna do tej sprzed ostatniego zaostrzenia i operacji.Co za tym idzie,również psychicznie jest ok. :roll: Również wyniki krwi,moczu są w normie,potwierdza to gastrolog.Jedyna niedogodność,to stomia,ale można się przyzwyczaić.Mam nadzieję,że taki stan rzeczy potrwa długo. :razz: Lekarz rodzinny mówi,że oby było tak zawsze. :wink:

vian
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

crohn w Remisji

Post autor: vian » 19 maja 2009, 11:42

Mam zdiagnozowanego Crohna od 3 lat i udało mi się go zepchnąć do defensywy. Powiem więcej z leków biorę tylko Azathioprine 2x50 dziennie i czuję się b. dobrze. Pentase odstawiłem 3 m-ce temu ale swojemu lekarzowi tego jeszcze nie powiedziałem bo my mnie pewnie zj...ał!! Hmmm nie wiem czy robię dobrze, ale zamierzam Aze tez odstawić - na razie mie mam odwagi.

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 19 maja 2009, 11:58

vian pisze:Hmmm nie wiem czy robię dobrze, ale zamierzam Aze tez odstawić - na razie mie mam odwagi
poczytaj temat viewtopic.php?t=5669 o odstawieniu leków.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

77joanna
Debiutant ✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: 77joanna » 20 maja 2009, 10:00

Moje remisje są różnej długości, najdłusza rok :razz: najkrótsza miesiąc :cry: , ale sie nie poddaje wiem ze pozytywne myślenie ma tu bardzo dużą role.
Wszytkim życze zdrówka i jak najdluższych remisji.
Joanna

Daga03
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Daga03 » 30 maja 2009, 14:09

Witam mam remisję od 3 lat.w sumie jadam wszystko i nic mi nie jest ale czasami tak jak dzisiaj mam przelewanie i straszne burczenie w jelitach i nie mam pojęcia co to jest??piszecie , że w remisji odstawiecie leki-ja biorę 2x2 salofalk bo moja lekarz twierdzi , że to dla dłuższego podtrzmania dobrego stanu i jeszcze staram się o dziecko-ale to może za duża dawka, już sama nie wiem poradzcie coś. :?:
Daga

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 30 maja 2009, 14:25

no to albo mam ciagle remisje,albo nigdy ;p z objawów nie mogę jakos wywnioskować. moze wlaściwie z 2mies było w miarę normalnie.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 30 maja 2009, 15:16

normalnie u mnie było 6 miesiecy ,az sie sama zdziwałam ,ale to był zeszły rok :smutny:
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

monikaa-
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: monikaa- » 31 lip 2009, 15:57

Jeszcze niedawno miałam nadzieję, że do remisji niewiele mi brakuje. Wszystko było już w porządku. W wc byłam raz na dobę, jedyny problem to była krew utajona w kale, bez bóli brzucha. Tak naprawdę gdyby nie leki, których swoją drogą jest naprawdę dużo, mogłam calkowicie zapomnieć o chorobie. Ale co piękne musi się kiedyś skończyc..? Od kilku dni latam do wc kilka razy dziennie, brzuch trochę pobolewa, ale krwi nie widac, więc mam nadzieję, że wszystko sie jakos ustabilizuje..

pupil86
Debiutant ✽
województwo: pomorskie

Post autor: pupil86 » 31 lip 2009, 19:11

Witam no to chyba tez mogę się pochwalić remisją :):) od miesiąca nic mi nie dolega tylko czasami biegunka sie jakas przypałęta mam nadzieje że parę lat to potrwa ale z tego co wy tu piszecie to małe szanse :(:(
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 31 lip 2009, 19:20 przez pupil86, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”