Jak wygląda wasza remisja?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Re: Jak wygląda wasza remisja?

Post autor: Baby » 15 cze 2011, 23:03

Natalka pisze:przypominam, że to jest temat "Jak wygląda wasza remisja" a nie "jak wygląda wasz stolec podczas miesiączki"
No to się porobiło :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

77joanna
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: 77joanna » 04 wrz 2011, 21:33

U mnie remisja trwa od 3 lat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , zero bólów brzucha, jedynie zwiekszone biegunki przy miesiaczce. Leki biorę regularnie, Imuran i Salofalk.
Joanna

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 04 wrz 2011, 21:43

martita pisze:w poprzednich postach pisałaś że chodzisz do wc i nawet o biologiczne pytałaś, ale jak masz remisję to na bank nie dostaniesz biologicznego leku, bo są tacy co go bardziej potrzebują na zaostrzenie
- do kogo ta informacja?
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Toscania
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: Toscania » 10 wrz 2011, 13:00

Jak tam czytam Wasze posty, to się grubo zastanawiam czy faktycznie mam remisje?????Tak z trzy razy dziennie mnie "przeleci" w standardzie, co kilka dni nawet do 10razy (ale i tak się cieszę, że mogę w ogóle z kibelka wstać, bo 10 to nie 30 i więcej). Co kilka dni, któryś posiłek raczy mnie opuścić "górą", a lekkie mdłości mam po wszystkim co do ust wezme. Dietę muszę trzymać ostro, bo na większość produktów reaguje bólem i wzrostem temperatury pomiędzy 37-38 stopni. Jak nie sraczka to urok-czyli co brzuch daje pożyć, to stawy wysiadają i to do tego stopnia, że przestaje chodzić. W pakiecie przy stawach wzrok mi się pogarsza ale cóż zrobić. Garść prochów łykam, łącznie z imuranem. Sterydy mi cały oraganizm wykończyły i fatalnie je znosiłam, więc z nimi narazie basta. Lekarze mnie pocieszają, że po takim przebiegu jak miałam przez ostatnie cztery lata, to narazie lepiej nie będzie:( Pocieszam się tym, że u wielu z Was też choroba miała ciężki przebieg przez wiele lat, a teraz jest święty spokój:)
http://crohnzone.blox.pl/html

If you are looking for the love of your life, STOP.It will be waiting for you, when you start doing things you love.

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: subzero » 10 wrz 2011, 14:10

Miałam niemal identycznie jak _Ray_, od sierpnia zeszłego roku było cudownie, zapomniałam wręcz o tym co jem i czy będę musiała skorzystać z łazienki. Nic nie bolało, nic nie bulgotało. Pomyślałam, że może mój organizm zaczyna się starzeć... wiecie wolniejsza przemiana materii, wolniejsze trawienie etc więc jakieś poranne kiblociągi minęły. Aż do marca tego roku, gdzie po wielu stresach, antybiotykach i duzej ilosci fajek dostałam takiego zapalenia, ze nie myslalam o niczym innym i nie wychodziłam z :wc:

Daga03
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: Daga03 » 16 gru 2011, 10:18

ludziska , ostatniaąi pierwsza zarazem kolonoskopię miałam 6 lat temu od tego czasu jestem w remisji -idealna prawie badania i zero bólil.moja lekarka twierdzi , że przy takim stanie sprawy nie ma sensu robic kolonki bo szkoda ingerowac w uspokojone jelitko.nie wiem co myslec.
Daga

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 04 gru 2012, 09:58

stwierdzono u mnie lekką remisje, niewiadomo czego bo jestem bez diagnozy,remisje stwierdzono na podstawie dobrych wynikow krwii, zawsze miałam w miare w normie krew.... i na podstawie tego, że na dole boli mnie trochę mniej brzuch, ale u góry boli mnie co dziennie moco, w dzień i w nocy, remisja.....
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”