Przyczyna CU CD

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tomy
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie

Re: Przyczyna CU CD

Post autor: Tomy » 25 sty 2011, 19:37

No tak, nie dość, że "badacz", to jeszcze uciemiężony :razz:
Gregtech, no co ja na to poradzę, że jak czytam takie nadęte stwierdzenia, że naukowcy są w lesie, a domorosły badacz wie wszystko, to mnie bierze na śmiech. Powinieneś się cieszyć, że chociaż kogoś jeszcze potrafisz rozbawić, jak już nie możesz oczarować erudycją :)

Ale do rzeczy. Postawiłeś pytanie z tezą i wygląda na to, że interesowały Cię bardziej odpowiedzi zgodne z teorią, która jest Ci bliższa. Podałem Ci prosty logiczny argument, operując - tak jak Ty to robisz - uproszczeniami, że teoria o złym wpływie karmienia sztucznym mlekiem jest mało prawdopodobna, bo logicznie myśląc powinno być dokładnie odwrotnie.
A co Ty na to? Jakiś sensowny argument? Żadnego, tylko od Sasa do lasa - jak "zatkało kakao" w temacie NZJ, to jakaś zupełnie bez związku wrzutka o miażdżycy, że niby podobny mechanizm powstawania :neutral: :lol: jakieś epitety i teorie spiskowe, że jesteś tu prześladowany. No wybacz, ale sam się ośmieszasz.

W jednym się jednak z Tobą zgodzę. Ten wątek lepiej zamknąć i głęboko zakopać, bo jest zupełnie zbędny a może być nawet szkodliwy.
Zbędny, ponieważ naszej obecnej sytuacji chorobowej w niczym nie zmieni, bo nie cofniemy się w czasie i nie zmienimy sposobu karmienia nas w niemowlęctwie.
Zbędny dlatego, bo nie ma żadnej wartości naukowej, bo nie te metody - co wykazała Misia. Prawdziwi naukowcy z tego nie skorzystają.

Natomiast jeżeli w większości by wyszło, że - kierowane Twoją sugestią - wpisały by się osoby, które były karmione sztucznym mlekiem, to teraz pomyśl, jakie wnioski wyciągną sobie szukające tu pomocy mamusie małych CUD-aków, które karmiły swoje dzieciątka sztucznie? One już i bez tego, same wkręcają sobie, że być może coś zrobiły źle, że to przez jakieś zaniedbanie, ich dzieciątko zachorowało, a to przecież nie jest prawdą.

Dlatego proponuję nie zajmować się tu pseudonaukowymi badaniami w takich wrażliwych tematach, nawet jakby miały być tylko zabawą.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Remedios44
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: Remedios44 » 25 sty 2011, 19:48

Tomy pisze:Postawiłeś pytanie z tezą i wygląda na to, że interesowały Cię bardziej odpowiedzi zgodne z teorią, która jest Ci bliższa.
A gdy pojawiła się pierwsza osoba, która powiedziała, że była karmiona piersią, to od razu jej zasugerował, że może jej mama powiedziała nieprawdę (bo mu się to nie zgadza z jego teorią)... ;)
Nawet gdy życie spycha cię najmocniej w dół, wciąż mierz wysoko. Wspinaj się na drabinę, podskakuj, choćbyś sam sobie wydawał się śmieszny ze swoją chęcią latania. Wszyscy mamy skrzydła, ale by latać, potrzeba wysiłku.

CU od 2002, ileostomia od 2004.

Misia

Post autor: Misia » 25 sty 2011, 20:19

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 25 sty 2011, 21:48

piłem z cyca. antybiotyków bardzo mało. więc hipoteza obalona ;-)

gdyby to faktycznie zależało od karmienia mlekiem matki/innym to crohn (i colitis) by był duuużo bardziej popularną chorobą .

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 25 sty 2011, 22:03

Hipoteza nie opiera się na przypadkach jednostkowych tylko na statystyce. badania te mogą być retrospektywne i prospektywne, ale to już kulisy pracy naukowej.
Nasza Panna karmiona piersią do 11 miesięcy. Do chwili zachorowania antybiotyk raz (7 lat wcześniej). Do ukończenia roku, a w zasadzie 18 miesięcy, żadnego żarcia ze sklepu (ekologiczne), chowana niesterylnie - jadła ziemię. I co???
Wyjątek nie wykluczy reguły.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 25 sty 2011, 22:07

Dla mnie temat jest OK :wink:
Faktem jest, że teoria o mleku jest nadal powszechna. Jedną z dobrych stron karmienia naturalnego jest właśnie to, że zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na NZJ (to już napisałam gdzieś wyżej).
Mimo upływu czasu nadal wpajają to na uczelniach wyższych.
Co prawda ma to bardzo mały/ nikły wpływ na zachorowanie, ale widocznie jakiś ma.
Ja nie neguję i nie popieram prawdziwości teorii, ale wykluczyć jej słuszności też nie można.

(A tak w nawiasie: może jestem jakoś mało bystra, ale kiedyś próbowałam założyć ankietę na jakiś temat i mi nie wyszła, więc dałam sobie siana przełykając czarę goryczy :neutral: )
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 26 sty 2011, 14:14

moja niunia krótko piła z cycusia, tylko pierwsze trzy miesiące, za to antybiotyków prawie zero, tylko lekkie przeziębienia, typowe infekcje kataralne, a najgorsza choroba to angina.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

anetap44
Debiutant ✽
województwo: łódzkie

Post autor: anetap44 » 28 sty 2011, 10:30

Ja byłam karmiona butelką.
Aneta

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”