Krwiste biegunki.

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
monika1985
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie
Kontakt:

Krwiste biegunki.

Post autor: monika1985 » 29 sie 2011, 14:32

Jak wygladaja krwiste biegunki?Proszę o przyzwoicie dokładny opis.Wizytę u gastrologa mam w sobotę.Chodzi o to czy cała biegunka jest krwista, czy tez poznajecie to po jakiś ewidentnych różnicach w wyglądzie.Czyli kolor obrzeży itp.Krew z reguły miesza się ze stolcem w związku z tym nie bardzo wiem jak to wyglada a szczerze mówiąc mam małe obawy.Jaka mają barwe krwiste biegunki i czy barwią papier na czerwono.Głupie pytania ale pewnie dla wielu bardzo istotne

poprawiłam temat
Ostatnio zmieniony 29 sie 2011, 14:50 przez monika1985, łącznie zmieniany 1 raz.

dorrrrris
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: Krwiste biegunki.

Post autor: dorrrrris » 29 sie 2011, 14:56

U mnie wyglądało to tak ze cały stolec ( a raczej cala treść bo stolca było tam mało) była krwista. Ciemnego koloru i na papierze tez był. Ale może u każdego inaczej to przebiega...

Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: Piciu » 29 sie 2011, 18:51

Często było tak ,że tylko krew ze mnie się lała ,dzień i noc , bez stolca. Ze stolcem również. Krew była zazwyczaj "świeża" - "jasna" gdyż u mnie problem dotyczył i dotyczy jelita grubego. Wszystko jest indywidualnie, u każdego to może inaczej przebiegać z tym samym schorzeniem.

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: toczka » 29 sie 2011, 20:51

hm... cos jakby sikanie krwia z odbytu :/
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
TigeR
Aktywny ✽✽✽

Post autor: TigeR » 29 sie 2011, 20:59

Zazwyczaj widac w zawartosci jaka sie wyrzucilo przed chwila. Ogolnie jest to swieza krew, jak wspomniala Niszka.
"Life without change might be called anything except life, it's nothing more than experience"

"Happiness is like glass. It may be all around you, yet be invisible. But if u change your angle of viewing a little, then it will reflect light more beautifully than any other object around you."

"The pain you feel today is the strenght you feel tomorrow."

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽

Post autor: dariah4 » 29 sie 2011, 22:12

Piciu pisze:Często było tak ,że tylko krew ze mnie się lała ,dzień i noc , bez stolca. Ze stolcem również. Krew była zazwyczaj "świeża" - "jasna" gdyż u mnie problem dotyczył i dotyczy jelita grubego.
Ja mam dokładnie tak samo, ale u każdego to może przebiegać inaczej. Każdy organizm jest inny.
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

Awatar użytkownika
eni80
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: eni80 » 30 sie 2011, 09:41

A czy jeśli się pojawi krwista biegunka , której wcześniej nie było, To czy należy się udać do szpitala , czy poczekać na wizyte?? Mam ten dylemat. Nigdy wcześniej nie miałam krwistych biegunek. Parę dni temu niestety mnie to dopadło. I nie wiem co robić . Jestem przestraszona . Wizytę mam za tydzień
eni :serce: :serce: :serce:

Kamil P
Debiutant ✽

Post autor: Kamil P » 30 sie 2011, 11:29

eni80 pisze:A czy jeśli się pojawi krwista biegunka , której wcześniej nie było, To czy należy się udać do szpitala , czy poczekać na wizyte?? Mam ten dylemat. Nigdy wcześniej nie miałam krwistych biegunek. Parę dni temu niestety mnie to dopadło. I nie wiem co robić . Jestem przestraszona . Wizytę mam za tydzień
Jakiś czas temu miałem/mam podobny problem. 15 lat choroby a krwista biegunka zddarzyła mi sie pierwszy raz. U mnie było to 3 miesiące po operacji ( przetoka do pęcherza i kątnica). Na pierwszy rzut oka wydawało mi sie, że krwi poszło bardzo dużo ale to było złudne. U mnie wygląda to tak: Pierwsza biegunka obfita w krew jasna. Póxniej w ciągu 24 godzin jeszcze 3-4 stolce mniej obfite z coraz ciemniejsza krwią. 3 tygodnie - miesiąc spokoju i scenariusz sie powtarza. Dokładna przyczyna, miejsce krwawienia nieznane.
Czy kontaktowac się z lekarzem? Moim zdaniem tak. Nie mniej jednak wszystko zależy od ilości krwi, którą mi jest każdorazowo trudno określić. W moim przypadku zawsze kończy się wizytą w szpitalu. Badania krwi określą jak duzo krwi się straciło i na tej podstawie decyzja o podani krwi.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 30 sie 2011, 11:46

U mojej Klaudii też zawsze świeża krew i tak jak piszą inni - krew się leje ciurkiem :smutny:
Kamil P pisze: Badania krwi określą jak duzo krwi się straciło i na tej podstawie decyzja o podani krwi.
to bardzo ważne by wykonać morfologię, by wiedzieć czy dany pacjent się anemizuje i czy jest wskazanie do przetaczania krwi.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽

Post autor: dariah4 » 30 sie 2011, 14:11

Chyba też poszłabym do szpitala, albo gdybym miała taką możliwość to umówiłabym się wcześniej do lekarza. Jak u mnie trochę krwi się pojawi w stolcu to wystarczy kilka dni żeby się jeszcze bardziej rozkrwawić.

Paul Coelho

Awatar użytkownika
eni80
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: eni80 » 30 sie 2011, 16:35

Dzwoniłam do swojego lekarza i powiedział , że jeśli nie ma temperatury i mniej niż 5 stolców krwistych , to czekać na wizyte . Na szczęście w poniedziałek mam wizytę, Mam nadzieję ,że gorzej nie będzie niż jest . Tylko co jeść przy takich biegunkach . Bo ja to już nawet po kisielku biegnę do toalety :( :cry:

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 30 sie 2011, 17:12

eni80 pisze:Tylko co jeść przy takich biegunkach
i jak to zwykle bywa, jest to bardzo indywidualna sprawa :wink: .

Ale dla przykładu, moja Klaudia żywi się w takim okresie gotowanym ryżem z marchewką i wspomaga preparatami żywieniowymi typu Nutridrinki, Ensure. Przeważnie ma silne bóle brzucha przy biegunkach, więc podświadomie unika jedzenia a dzięki tym preparatom mam pewność, że cokolwiek "zje".
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽

Post autor: dariah4 » 30 sie 2011, 17:41

maggie0278 pisze:gotowanym ryżem z marchewką
Też zwykle jem gotowany ryż i marchewkę no i ewentualnie jakieś gotowane mięso. Mi w każdym bądź razie nie szkodzi kawałek np piersi z kurczaka.

poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony 31 sie 2011, 07:40 przez dariah4, łącznie zmieniany 1 raz.

Paul Coelho

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 30 sie 2011, 17:57

eni80 pisze:Tylko co jeść przy takich biegunkach
poczytaj te tematy w Dietach:
viewtopic.php?t=6139&highlight=biegunce
viewtopic.php?t=6431&highlight=biegunce
:]
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
eni80
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: eni80 » 30 sie 2011, 18:24

Natalka pisze:poczytaj te tematy w Diać i przepraszać za otetach:
Podziękować i przepraszać za OT - wynikło to z ,, rozmowy''