Gorączka

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
monika1985
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie
Kontakt:

Gorączka

Post autor: monika1985 » 05 sty 2012, 14:45

Czy każdy z was w zaostrzeniu miał gorączkę? Zastanawiam się nad tym bo, ja jak żyję 27 lat jeszcze nigdy (jak pamiętam) nie miałam temperatury. Przy chorobach z reguły występuje u mnie osłabienie.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: Gorączka

Post autor: Miska Ryżu » 05 sty 2012, 14:49

u mnie też gorączka nie występuje. Stan podgorączkowy.... może odrobinkę, ale taki niewielki.
Smutno Ci? A może budyń? :)

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 05 sty 2012, 15:23

monika1985 pisze:Czy każdy z was w zaostrzeniu miał gorączkę?
nie wiem czy każdy, ale ja mam przy każdym zaostrzeniu, im cięższy nawrót, tym wyższa temperatura, tak to u mnie jest :]
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 15:38 przez Natalka, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
TigeR
Aktywny ✽✽✽

Post autor: TigeR » 05 sty 2012, 16:56

W moim przypadku bardzo rzadko. Zazwyczaj przy silniejszych nawrotach.
"Life without change might be called anything except life, it's nothing more than experience"

"Happiness is like glass. It may be all around you, yet be invisible. But if u change your angle of viewing a little, then it will reflect light more beautifully than any other object around you."

"The pain you feel today is the strenght you feel tomorrow."

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 05 sty 2012, 19:37

Ja takową posiadam, ale rzadko do 38.5 gdy były najgorsze chwile. A tak to to stany podgorączkowe do 37.5, ale przeważnie do 37.1
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 05 sty 2012, 22:23

Moja stała temperatura przed diagnozą CD to 37, 5 st.C.
Niby nic dziwnego, a jednak Crohn się przyczaił.
Teraz jest znośnie z jelitami ale mam skoki temperatury z 36 i parę kresek do prawie 38 stopni. Tyle, że u mnie jest kilka innych spraw w diagnostyce, więc skąd te wahania- nie wiem, czy tylko ze strony jelit :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 05 sty 2012, 23:09

przed diagnozą wyskakiwały mi takie nie wiadomo skąd jednodniówki 39 st.C
W czasie zaostrzeń nie zaobserwowałam gorączki, ale miałam kiedyś tak 37-37,2 na co dzień, teraz natomiast częściej osłabienie tzn 36,2
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
rosalyn
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: rosalyn » 07 sty 2012, 10:45

Ja prawie nigdy nie miewam gorączki. Zazwyczaj mam temperaturę 36-36,2. W grudniu pojawiły się stany podgorączkowe - max. 37,5 i ciągłe zmiany temperatury, ale najprawdopodobniej wynikały one z przyjmowania sterydów. Zmniejszyłam dawki sterydów i temperatura powróciła do normy :)

lorema

Post autor: lorema » 07 sty 2012, 12:00

U syna stała temperatura to 36,6 do 37 st. C ale w czasie zaostrzenia dochodzi do 39 st.C, a nawet ponad 39.

Awatar użytkownika
MartynaT
Początkujący ✽✽

Post autor: MartynaT » 23 maja 2012, 13:49

Nie wiem gdzie się wpisać, więc wpisuję tu.
Od czwartku mam stan podgorączkowy, codziennie to samo - godz. 10.30 - 37.0, godz.14.30 - 37.2, godz.16.30 37.5, potem pomału spada, a w nocy i rano 36.7.
Nie przeziębiłam się, nie mam innych objawów. Nic nie zmieniłam w moim trybie życia/diecie. Po prostu we czwartek poczułam, że coś chyba z temperaturą nie gra koło 16, zmierzyłam i ciężko się zdziwiłam. Pomyślałam, że to przeziębienie, ale nie.
Jak już w innym poście pisałam mam aktywne Proctitis Ulcerosa, ale nie jakoś strasznie wielkie, to dopiero początek. Nie wiem czy to od tego, czy od czego do jasnej ciasnej. Wcześniej stanów podgorączkowych chyba nie miałam.
Dziś zrobiłam OB i Morfologię. Jutro wyniki.

Poniżej wstawiam trochę narzekania - nie musicie go czytać!
[Znowu muszę iść do lekarza... Od miesiąca przynajmniej raz w tygodniu u niego jestem. Wkurza mnie to. Przed diagnozą u lekarza byłam raz na rok z anginą, a teraz ciągle, bo jak nie jedno to drugie... wrrr!]
CU + zaparcia, zajęta tylko odbytnica. Pentasa 1+1g nie pomogła, nieudana próba z Asamaxem. Wlewki Corhydron + Pentasa 1+1 pomogły. Teraz próbuję Wlewki z Salofalku, długo trwało żeby uzyskać efekt

Awatar użytkownika
MartynaT
Początkujący ✽✽

Post autor: MartynaT » 24 maja 2012, 10:59

martita pisze:może to byc od stanu zapalnego w jelicie
właśnie tego nie chciałam usłyszeć ;) po euforii związanej z tym, że dowiedziałam się, że stan mojego jelita nie jest zły, teraz panicznie boję się jakiegoś pogorszenia, tym bardziej że pentasa zdaje się dalej nie działać... nie chcę panikować, ale to jakoś samo wychodzi. Dziś odbiorę krew, jutro lekarz, dam znać jak dowiem się czegoś konkretnego.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 24 maja 2012, 11:55

U mnie temperatura w zaostrzeniach podnosi się do prawie 38 a potem już nie mierze bo idę spać, nakrywam się dwiema kołdrami bo mam dreszcze. Jak już się budzę to zazwyczaj jest tak koło 38.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
MartynaT
Początkujący ✽✽

Post autor: MartynaT » 24 maja 2012, 14:46

mam wyniki krwi - wszystko w normie, jedynie MCH minimalnie podwyższony, ale wg norm które znalazłam w internecie i tak się mieści,
ciekawostką jest to, że większość z was jeśli ma temperaturę jest ona przez jakiś okres czasu (przykładowo tydzień) podwyższona, ale z tego co zrozumiałam w ciągu doby jest raczej podwyższona - stała (jeśli się mylę to mnie poprawcie!), więc dlaczego u mnie w ciągu dnia jest podwyższona a na noc wraca do normy? o.O
acha - dzisiaj nowość - nie mam apetytu, wczoraj był kiepski, wcześniej w normie.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 24 maja 2012, 15:03

MartynaT pisze:Od czwartku mam stan podgorączkowy, codziennie to samo - godz. 10.30 - 37.0, godz.14.30 - 37.2, godz.16.30 37.5, potem pomału spada, a w nocy i rano 36.7.
pewnie każdy ma inaczej,ale .... kiedyś,dawno,dawno temu ( :wink: :oops: cóż )
przez bardzo długi okres czasu,tzn. z przerwami to się ciągło pewnie z 2 lata,
temp. 37,00 - 37,5 to była moja stała temperatura.
Później to zanikło samo.
Nie ma sensu pisać opinii lekarzy,przecież każdy zna ich gadkę "widać tak już u pana musi być,ale to jest spoko " :razz:
Teraz rzadko mam gorączkę,a jeśli już ,to wtedy zupełnie inaczej niż kiedyś,od razu wiadomo,że w organizmie coś jest nie tak i ... się leczy .

Nie zawsze stan podgorączkowy musi oznaczać coś złego do natychmiastowego leczenia .
Czasem gorączka oznacza,że organizm sam się leczy !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
MartynaT
Początkujący ✽✽

Post autor: MartynaT » 24 maja 2012, 21:13

obyty.z.cu pisze: Czasem gorączka oznacza,że organizm sam się leczy !
no i oby tak było w moim przypadku! (ale też żeby szybko przeszło, bo jestem z każdym dniem coraz bardziej słaba :ranting: )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”