Gorączka

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nitosia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: podlaskie

Re: Gorączka

Post autor: nitosia » 24 maja 2012, 22:38

Ja natomiast w zaostrzeniu mam osłabienie i temperatura krąży wokół 36, 0 a czasem niżej.
Asamax 1x 6
Alfadiol 1x1
Controloc 1x1
Merkaptopuryna 3x1
Acticerol Fe 30 mg 1x1

CU zdiagnozowane sierpień 2011

...............................................

Pisanie to moja pasja :)
http://niemozebnosc.blogspot.com

Awatar użytkownika
MartynaT
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: MartynaT » 25 maja 2012, 15:21

Byłam u lekarza rodzinnego (bo gastro nie ma i nie będzie przez najbliższy mc, jak nie więcej) twierdzi, że gorączka bierze się od jelita. Hmm brzmi to rozsądnie ;) zmienił mi leki z Pentasy na Asamax, ale ta historia znajdzie się w innym poście (zainteresowanych odsyłam: Wrzodziejące zapalenie jelita grubego ograniczone do odbytnicy). Mam obserwować co się wydarzy. Tyle na dziś.

3.06.2012
Po Asamaxie temperatura spadła do 37.1 w najwyższym stadium, więc nie jest źle, ale za to moje jelita na niego ostro reagują - więcej krwi i opuchnięcie brzucha. :mad:

[ Dodano: 12-06-2012 ]
eeeeej! coś tu nie gra! wróciłam do Pentasy, bo Asamax był całkiem do bani i co? 1 dzień z Pentasą i już temperatura 37.5! o co tu do jasnej ciasnej chodzi?!
CU + zaparcia, zajęta tylko odbytnica. Pentasa 1+1g nie pomogła, nieudana próba z Asamaxem. Wlewki Corhydron + Pentasa 1+1 pomogły. Teraz próbuję Wlewki z Salofalku, długo trwało żeby uzyskać efekt

Awatar użytkownika
wiolla
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie

Post autor: wiolla » 01 kwie 2013, 11:32

U nas od piątku stan podgorączkowy 37,3 , do tego nieustanny ból głowy i czerwone plamki na twarzy . Od ponad tygodnia jedziemy na sterydach i antybiotyku . Stany podgorączkowe wcześniej nie występowały . Nie wiem co o tym wszystkim myśleć ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”