Dziwne objawy przypominające zaostrzenie

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
milko
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Dziwne objawy przypominające zaostrzenie

Post autor: milko » 21 mar 2012, 20:25

Jak się okazuje, kolejny raz zostaję zagadką współczesnej medycyny. Ale do rzeczy. Od ok. tygodnia mam objawy, które pozornie wyglądają na zaostrzenie - nudności, wymioty, gorączka sięgająca 40'C, no i oczywiście potworne bóle brzucha, które właściwie nie są niczym nowym bo mam je stale, teraz są jednak inne. Brzuch jest wzdęty, napięty, do tego przelewania, albo wręcz przeciwnie głucha cisza... Najpierw trafiłam do rodzinnego, potem do gastro, który ledwie mnie zobaczył, odesłał do szpitala. No i się zaczęło... gastro orzekł, że mnie nie tknie, bo brzuch jest chirurgiczny i zawołał chirurga. Chirurg podejrzewał niedrożność jelit, ewentualnie zapalenie trzustki. Gdy nic nie znalazł, sprawę odpuścił. Stwierdził, że nie wymagam operacji, więc w jego mniemaniu jestem "zdrowa" po czym odesłał mnie z powrotem do gastro. A ten znowu swoje... że to nie zaostrzenie, że przecież mam objawy otrzewnowe, że to nie działka internisty... W sprawę wplątany został urolog, który jednak nic nie znalazł. Ginekologicznie mam zapalenie przydatków, ale ginekolog twierdzi, że to nie to daje tak drastyczne objawy. Koniec końców od tygodnia chodzę od specjalisty do specjalisty, niemalże każdą noc spędzam w SOR, a lekarze patrzą jeden na drugiego i żaden nie chce wziąć za mnie odpowiedzialności. Gastro zwala na chirurga, chirurg na gastro i ginekologa a ginekolog z powrotem do chirurga... I tak w kółko. Ja się męczę, a tzw. specjaliści, zamiast działać się kłócą. Gastro najchętniej widziałby mnie na chirurgii, a chirurg na gastroenterologii, przy czym żaden tak naprawdę nie wie co mi jest. Jedyne rozpoznanie to, to zapalenie przydatków, które nawet jeśli usprawiedliwia część objawów, nie usprawiedliwia pozostałych objawów chirurgicznych...
Jestem skołowana, mam dość gastro, chirurgów i SORu. Wyniki morfologii są tragiczne - przeogromny stan zapalny, znaczna anemia i odwodnienie. Rodzinny już mi zapowiedział skierowanie do hematologa i biopsję szpiku... :smutny:
Kiedy to się skończy...? :cry:
"Aby zrozumieć ludzi trzeba starać się usłyszeć to, czego nigdy nie mówią i być może nigdy nie powiedzieliby"

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: Dziwne objawy przypominające zaostrzenie

Post autor: Shima » 21 mar 2012, 21:33

milko pisze:Jak się okazuje, kolejny raz zostaję zagadką współczesnej medycyny.
Wydaje mi się że nie jesteś po raz kolejny zagadką bowiem z twojego postu wynika że trafiasz na "pseudolekarzy".
Może czas w trybie natychmiastowym zmienić miejsce dotychczasowego leczenia.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 21 mar 2012, 21:33

A może skierowaliby Cię do Poznania, jeśli sami nie wiedzą co zrobić??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
milko
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: milko » 23 mar 2012, 14:42

Miałam dziś wizytę u swojego ginekologa. Był przerażony, stwierdził że tak dalej być nie może. W poniedziałek mam się stawić w szpitalu (jeśli będzie gorzej, to w każdej chwili).

Ray - owszem, mam objawy otrzewnowe. Przynajmniej tak wygląda brzuch w badaniu...
USG robili, nic swoistego. Powiększona wątroba i nerki, trochę wolnego płynu pomiędzy pętlami jelit, w podbrzuszu jakieś zapalne zbiorniki płynowe, torbiel jajnika... Takie wszystko i nic...
Shima - musiałabym w trybie natychmiastowym zmienić miejsce zamieszkania... W takich nagłych sytuacjach ze względu na moją chirurgiczną przeszłość zawsze trafiam do najbliższego szpitala.
Mamcia - byłam niedawno u prof. Krokowicza. Przyznał, że nie wie co ze mną zrobić.

[ Dodano: 28-03-2012 ]
No to moi kochani, stało się... Chciałam diagnozy, ale teraz nie jestem już tego taka pewna :smutny:
Wstępne badania potwierdziły, że jestem w zaostrzeniu... Czeka mnie długotrwały pobyt w Klinice Gastro we Wrocławiu i prawdopodobnie leczenie biologiczne. Ale to ta lepsza wiadomość... mam jeszcze gorszą...
RTG wykazało poziomy płynu, co oznacza niedrożność jelit... leki i wlewki nie działają... o 20.00 jadę na blok operacyjny... :cry: Lekarz mówi, że nie wygląda to dobrze i że ma nadzieję, że "nic więcej nie znajdą" :cry:
"Aby zrozumieć ludzi trzeba starać się usłyszeć to, czego nigdy nie mówią i być może nigdy nie powiedzieliby"

zuzek
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: zuzek » 22 paź 2013, 14:09

cześć, dopiero wgłębiam się w to zagadnienie, ale moje pierwsze objawy i poczynania lekarzy były bardzo podobne. Gastrolog i ginekolog wysyłali mnie na chirurgię, a chirurgia dawala kroplówkę z nospy i przeciwbólowego i do domu. Skończyło się na stole na na ginekologi, trzy razy. Milko mogłabyś napisać co się dalej wydarzyło u Ciebie?
Pozdrawiam

gosia2122
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: gosia2122 » 28 lis 2013, 09:28

Hej, napisz koniecznie co z Tobą.Trzymam kciuki żeby wszystko było ok.

Polecam Oddział Kliniczny Klinik Gastroenterologii i Hepatologii oraz Chorób Zakaźnych na Śniadeckich w Krakowie.Tam szybko postawiono mi diagnozę i zrobiono wszystkie badania-w ciągu 5 dni miałam:tomografie komputerowa brzucha, kolonoskopie,gastroskopie i usg brzucha.Tam specjalizują się w cu i cd.
Gosia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”