Wypis ze szpitala, czy wszystko z nim ok?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Wypis ze szpitala, czy wszystko z nim ok?

Post autor: Tomek0700 » 20 lip 2012, 16:13

Witajcie,
Mam taki problem: niedawno miałem badanie kapsułką endoskopową. Wypis dostałem miesiąc później. Jak wychodziłem ze szpitala, dostałem taki krótki wypis, badania w opracowaniu i tak dalej. Napisano w epikryzie, że dalsze decyzje co do diagnostyki będą podjęte po uzyskaniu badań.
Dostałem miesiąc pózniej - ten sam wypis. Jedyne co się na nim różni to data. Na poprzednim wypisie, na tym krótki co dostałem od razu - 13 czerwca a na tym co wysłali pocztą 14 czerwca. Dodane tylko, że przebyta yersinioza. Dalej widnieje zapis, że dalsze decyzję będą podjęte po uzyskaniu badań, nawet, że badania wyślą mi pocztą. Wszystkie wyniki badań dostałem, raz z kapsułką a wypis ten sam.

To tak powinno być? czy to jakaś pomyłka lekarza? Dodam, że 14 czerwca lekarz nie wiedział o wyniki yersini bo w MSWiA wynik przyszedł dopiero 20 czerwca i wynik nie był ujemny.
W Kaliszu nie bardzo wiedzą o tej yersini, dostałem xifaxan na 14 dni w dawce 2x2,
ale nie bardzo wiedzą co dalej.
I teraz nie wiem czy po prostu lekarz się pomylił i mi wysłał zły wypis, czy po prostu nie chciało mu sie przepisywać na wypis wszystkich wyników czy jak?
Bo na dobrą sprawę żadnych decyzji, nawet leczenia nie dostałem oprócz tego samego zalecenia co na 1 wypisie - sanprobi 2x1

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Joanna505
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Wypis ze szpitala, czy wszystko z nim ok?

Post autor: Joanna505 » 20 lip 2012, 21:08

Tomku; ewidentnie powstała pomyłka - tak to widzę. Czy dane administracyjne (numery) zgadzają się na skierowaniu i wypisach. Czy masz kontakt z kimś kto kierował Cię na to badanie?
Padłeś chyba ofiarą "bałaganu". Yersinozy nie można wykluczyć ( o ile w ogóle nie pomylono PACJENTÓW!

Tomku - koniecznie musisz zrobić śledztwo. Trzymam kciuki!

A mogę zapytać czy kapsułka była odpłatna? i ew. gdzie została wykonana?
Bo też zastanawiam się nad tym badaniem.

Zdrowia i udanego śledztwa Tomku. Pozdrawiam. Joanna
Joanna
Witam Cię

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 21 lip 2012, 12:35

Jeśli nie masz informacji na wypisie o wynikach kapsuły to jest pomyłka. Ja wychodząc ze szpitala nie miałam wypisu. Odebrałam go po miesiącu z opisem kapsuły endoskopowej. Powiem szczerze, że opisu badania nie jestem zadowolona, bo mam tylko 3 zdania z których wynika tylko tyle, że jelito było słabo oczyszczone i w widocznych fragmentach nie ma zmian. Poszłam to lekarza który opisywał badania i powiedział że mam przewężenia ale nieznaczne (szkoda ze na wypisie tego nie ujął). Nie dostałam też żadnej płyty nic. Zadzwoń koniecznie do lekarza prowadzącego Cię na oddziale i spytaj o co chodzi z tym wypisem. Wg mnie to może być pomyłka :) Ciekawa jestem jaki będziesz miał opis kapsuły endoskopowej.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2012, 12:36 przez Baby, łącznie zmieniany 1 raz.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 21 lip 2012, 12:46

ale ja mam opis kapsulki. Po prostu dostalem wszystkie wyniki badan na osobnych kartkach.
Opis jest ok, dosc dlugi i ladnie opisany.
Dalej uwazacie, ze to pomylka? po prostu dostalem wypis, gdzie wszystko jest napisane, ze bedzie wyslane poczta i badania w opracowaniu plus wlasnie wyniki tych badan na osobnych kartkach, tak jak lekarze chyba dostawaja do reki. Moze lekarzowi nie chcialo sie przepisywac na wypis po prostu?? ale to tak wolno? i czemu nie ma podjetych dalszych decyzji???
Czy dane administracyjne (numery) zgadzają się na skierowaniu i wypisach
nie mam skierowan ale cyferki na wypisie sa takie same jak na tym pierwszym, krotkim
Czy masz kontakt z kimś kto kierował Cię na to badanie?
tak, moj lekarz sam nie wiedzial o co chodzi i kazal mi sie porozumiec w MSWiA co dalej.
Yersinozy nie można wykluczyć ( o ile w ogóle nie pomylono PACJENTÓW!
igg wyszlo ponad 4x norme a igm zabraklo 0,28 do wyniku dodatniego i wynik jest watpliwy. Tylko, ze na wypisie jest data 14 czerwca, a 14 czerwca nie bylo jeszcze zadnych wynikow!! wiec nie wiem czemu mam napisane, ze przebyta yersinioza, lekarz nie mogl jeszcze wiedziec o wynikach plus to, ze nie wyszly igm ujemne!
A mogę zapytać czy kapsułka była odpłatna? i ew. gdzie została wykonana?
Badanie mialem w ramach pobytu w szpitalu MSWiA

Nie wiem czy mnie dobrze rozumiecie - bo dziwna sytuacja i trudno mi ja opisac.
Dostalem taki sam wypis poczta, jak pierwszego dnia po wyjsciu ze szpitala. Wypis wyglada tak samo jak ten krotki. Jedynie na krotkim jest napisane 13 czerwca a na tym co dostalem poczta 14 czerwca :neutral:
Wyniki badan dostalem wraz z tym wypisem, wszystko na osobnych kartkach.
Czyli to tak nie powinno byc???

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 21 lip 2012, 17:47

W sumie nie powinno ale może tak być. Jeśli wyniki badań nie wniosły niczego nowego do rozpoznania to pewnie nic nie dopisywali tylko dosłali Ci same wyniki i jeszcze raz wypis. Ja bym na Twoim miejscu zadzwoniła i spytała lekarza prowadzącego czemu tak jest. Możesz mi napisać jaki masz opis kapsułki? Ja chyba tam wrócę i poproszę o powtórny opis.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 21 lip 2012, 22:51

w czasie badania kapsulka osiagnela jelito grube. Czas pasazu zoladkowego 1 godzina 1 min, czas pasazu przez j. cienkie 6 godzin 29 min.
Koncowa 1/3 jelita cienkiego slabo oczyszczona, miejscami widoczne jedynie niewielkie fragmenty sluzowki. Na calej, widocznej dlugosci jelita cienkiego widoczny prawidlowy obraz blpny sluzowej z zachowana struktura kosmkow. Miejscami w ileum terminale widoczne grudki chlonne, innych zmian na dostepnych badaniu obszarach nie uwidoczniono; bez obecnosci patologicznej tresci w swietle jelita w czasie badania.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 22 lip 2012, 00:06

Dziękuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”