pytanie o stolec

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
monika1985
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie
Kontakt:

pytanie o stolec

Post autor: monika1985 » 30 sie 2012, 16:17

Od pewnego czasu cieszę się brakiem biegunek. Choć po byle jakim żarciu przelewania występują nie dzieje się nic ponadto. Problemem jest poranny stolec :oops: Mianowicie jest on częściowo uformowany, niestety większa jego część jest lekko mówiąc, płynna. Wypróżnienie trwa max 3 sec. za to ilość jest imponująca :neutral: . Sama nie wiem czy w tych kiszkach coś się dzieje czy po prostu tak mam. Po przyjęciu opakowania sulfasalazyny pierwszy raz zobaczyłam jak wygląda normalny za przeproszeniem "klocek". Po potrawach cięższych pojawia się duża ilość śluzu. Czy też miewacie tak że, niby wszystko ok a stolec że tak powiem, byle jaki. Troszkę mnie to wkurza, bo leczę (chyba) grzybicę i nie wiem czy wywalony język jest efektem grzyba , czy też lekkie odwodnienie. Bo i taką opcje słyszałam. Biorę drugie opakowanie nystatyny. Efektów brak

Awatar użytkownika
Yogi
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Re: pytanie o stolec

Post autor: Yogi » 30 sie 2012, 20:30

Ja mam podobnie jak Ty, ale mam delikatne zaostrzenie. Więc może u Ciebie też jest zaostrzenie?

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 30 sie 2012, 20:33

A na śluz w kale gastro mi zapisała smecte
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 30 sie 2012, 23:17

monika1985, zapoznaj się z tym tematem viewtopic.php?t=12319 :razz:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 31 sie 2012, 10:47

monika1985 pisze:Od pewnego czasu cieszę się brakiem biegunek. Choć po byle jakim żarciu przelewania występują nie dzieje się nic ponadto. Problemem jest poranny stolec :oops: Mianowicie jest on częściowo uformowany, niestety większa jego część jest lekko mówiąc, płynna. Wypróżnienie trwa max 3 sec. za to ilość jest imponująca :neutral: . Sama nie wiem czy w tych kiszkach coś się dzieje czy po prostu tak mam. Po przyjęciu opakowania sulfasalazyny pierwszy raz zobaczyłam jak wygląda normalny za przeproszeniem "klocek". Po potrawach cięższych pojawia się duża ilość śluzu. Czy też miewacie tak że, niby wszystko ok a stolec że tak powiem, byle jaki. Troszkę mnie to wkurza, bo leczę (chyba) grzybicę i nie wiem czy wywalony język jest efektem grzyba , czy też lekkie odwodnienie. Bo i taką opcje słyszałam. Biorę drugie opakowanie nystatyny. Efektów brak
Napisałaś że masz grzybicę więc to pewnie przyczyna Twoich dolegliwości. Jeśli nystatyna nie pomaga warto spróbować inny lek np. Fluconazole.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

monika1985
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: monika1985 » 31 sie 2012, 13:38

Grzybica przewodu pokarmowego raczej wykluczona. Rozmawiałam na ten temat z moją lekarką, uspakaja mnie że niema mowy. Stawiam raczej na początek czegoś dziwnego. Smecta na śluz w kale to chyba jakaś pomyłka. Nie znam się ale z tego co wiem, tym lekiem uzupełnia się elektrolity

Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Jarczyslaw » 31 sie 2012, 13:54

monika1985 pisze:Grzybica przewodu pokarmowego raczej wykluczona. Rozmawiałam na ten temat z moją lekarką, uspakaja mnie że niema mowy. Stawiam raczej na początek czegoś dziwnego. Smecta na śluz w kale to chyba jakaś pomyłka. Nie znam się ale z tego co wiem, tym lekiem uzupełnia się elektrolity
http://www.i-apteka.pl/product-pol-1385 ... zetek.html jak dla mnie to na "wzmocnienie" jelit Smecta jest jak najbardziej w porządku. Nie widzę tylko w składzie żadnych elektrolitów ;)

Długo miałem podobne objawy co Ty monika1985 ale od pewnego czasu ustały (w sensie ustąpiły miejsca innym) i nadal nie wiadomo co mi jest.

Badania wszystkie zrobione?
[center]Trzymajmy się ramy, to się nie posramy![/center]

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 31 sie 2012, 14:55

Jarczyslaw pisze:http://www.i-apteka.pl/pr...0-saszetek.html jak dla mnie to na "wzmocnienie" jelit
No właśnie, mi to gastrolog zapisała, więc wie co robi, no i salofalk mi na pentase zmieniła, bardzo spoko lekarka.

monika1985
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: monika1985 » 31 sie 2012, 21:07

W sprawie smecty, zwracam honor. Nie Jarczysław, badania nie wszystkie zrobione. Miałam dwie kolonoskopie , praktycznie bez wycinków. Lekarz rodzinny stawia na stan zapalny. Okresowo pojawia się krew i chyba ropa. Nie miałam badanego jelita cienkiego. Nalot z języka pięknie usunęłam ręcznie :razz: Nadal jest biały, ale już postęp bo coś schodzi.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 31 sie 2012, 21:50

monika1985 pisze:Nie Jarczysław, badania nie wszystkie zrobione. Miałam dwie kolonoskopie , praktycznie bez wycinków. Lekarz rodzinny stawia na stan zapalny. Okresowo pojawia się krew i chyba ropa. Nie miałam badanego jelita cienkiego
No to na co czekasz, kolonka i gastro z wycinkami ale już, a jak nic nie wykaże to kapsułka.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Post autor: noodle » 05 wrz 2012, 08:44

Od wyjscia ze szpitala mam papkowate stolce, pomiedzy stala a plynna konsystencja. Nigdy nie miwlam ich tqk czesto, bo mam od soboty z przerwa na wczoraj. O co kaman? To leki maja wplyw? Nie zmienialam ich ostatnio, wiec nie wiem...
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
Yogi
Debiutant ✽

Post autor: Yogi » 05 wrz 2012, 08:49

noodle, ja mam to samo, w szpitalu po hydrokortyzonie i innych dodatkach było ok, ale jak wyszedłem ze szpitala i przerzucili mnie na encorton to się bardziej upłynnił ale czasami bywa całkiem dobrze, najważniejsze jednak żeby się całkowicie z człowieka nie "lało". Może to ta dieta szpitalna? W MSWiA mało dają i w sumie czasami to ciężko stwierdzić z czego jest obiad chociaż bywa smaczny :roll:

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 06 wrz 2012, 20:53

OT na temat badań został wydzielony tu: viewtopic.php?t=13135
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”