prosze pomóżcie mi

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jakasdziewczyna
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

prosze pomóżcie mi

Post autor: jakasdziewczyna » 02 sty 2013, 22:20

Witam, w lipcu 2012 roku stwierdzono u mnie po kolonoskopii wrzodziejace zapalenie jelit, zaleczono i to szybko w szpitalu wlewkami i tabletkami. Po roku kilka miesięcy temu wszystko wróciło - krew i śluz w stolcu, powiedzmy, ze jest zaleczone, bo nie mam już tych objawów. Brałam Pentasa - już nie, a cały czas biorę 6xdziennie Salofalk

ale nie w tym problem. Pierwsze objawy jakie u mnie wystapiły to niewiarygodnie wielki brzuch. Jestem osobś bardzo szczupłą, wysportowaną, a brzuch niezależnie od tego co jem i co robię jest dokładnie jak w 9 miesiacu ciaży. Jest wielki, opuchnięty, nabrzmiały. Rok czasu nikt nie może sobie z tym poradzić. W poradni mam informację - że to taki urok choroby. Ale ja czuję, ze cos jest nie tak, bo to jest nadzwyczaj nienaturalne i wygląda tragicznie. Po ostatniej wizycie kazano mi iść do ginekologa, aby wyeliminowac problemy kobiece, wczoraj byłam - jest wszystko ok, ale lekarz robiac mi usg dopochwowe powiedział, ze w jego badaniu widać niewiarygodnie opuchnięte jelita i jakiś płyn w nich.
Poradźcie mi, co dalej robić, jakie badanie wykonać, gdzie się zgłosić ? Nie mogę patrzeć na siebie i chyba oszaleję.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: prosze pomóżcie mi

Post autor: Mamcia » 02 sty 2013, 23:11

Taka tendencja występuje niestety dość często. Te objawy mijają w remisji. Dziwi tylko, że gastro twierdzi, że taka już uroda. Skoro gin widzi zmiany to może warto zrobić USG u dobrego speca.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
krzysztof.p
Debiutant ✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: krzysztof.p » 03 sty 2013, 11:51

Obrazek
Jeśli wstałeś od stołu i jesteś głodny - to się najadłeś.
Jeśli wstałeś od stołu i jesteś najedzony - to się zatrułeś.

Hipokrates

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 03 sty 2013, 13:01

Ja mam 3
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
województwo: dolnośląskie

Post autor: nataliak71 » 03 sty 2013, 13:12

ja 3 a jak długo nie robie to 6 :P

jakasdziewczyna, nie dodam nic więcej co powiedziała Mamcia, idz do kogoś innego i zbadaj te jelita jeszcze raz.
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 03 sty 2013, 14:46

Urok urokiem ale można to załagodzić... Ja przez pierwszy miesiąc po operacji miałam spuchnięty brzuch. Zanim mnie skroili to miałam wklęsły, bo nic nie jadłam, a po operacji napompowany. Lekarz mnie uspokoił, że jak się wygoi to się uspokoi :smile:

jakasdziewczyna, a uzupełniasz florę jelitową? Lekarz kazał mi o to dbać, bo niby taka błahostka, ale jest potrzebna :wink:

Ale numer z tą postawą! Ja reprezentuję postawę nr 3 :neutral: Ale 7 też mi się zdarza :razz:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 03 sty 2013, 17:03

krzysztof.p, skąd masz ten ciekawy obrazek?
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

jakasdziewczyna
Debiutant ✽

Post autor: jakasdziewczyna » 04 sty 2013, 12:37

Dzięki za informację, szczerze powiem, ze ja mam odnosnie zdjęcia pozycję nr 5 i to od roku, kilka razy różni lekarze mnie badali i nic, dlatego mam załamanie, bo nie mogę normalnie funkcjonować i dość mam pytań czy jestem w ciaży lub ustępowania miejsca mi w kolejce jako osobie cieżarnej. Wykańczam się psychicznie. W Szczecinie jestem w poradni na Arkońskiej u dr Pileckiej, moze ktoś ma namiar do innej poradni lub innego lekarza? Brak mi sił.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 04 sty 2013, 12:43

jakasdziewczyna pisze:ustępowania miejsca mi w kolejce jako osobie cieżarnej.
To też ma swoje plusy :wink:
jakasdziewczyna pisze:W Szczecinie jestem w poradni na Arkońskiej u dr Pileckiej, moze ktoś ma namiar do innej poradni lub innego lekarza?
Co prawda skromnie, ale troszkę info jest tutaj:
viewtopic.php?t=12060
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

jakasdziewczyna
Debiutant ✽

Post autor: jakasdziewczyna » 04 sty 2013, 13:17

dzięki za informacje, spróbuję do innego lekarza, bo po prostu psychika mi siada i nie radzę sobie, tym bardziej że bardzo dużo uprawiam sportu, jestem bardzo umięśniona, całe życie tarka na brzuchu a teraz jak wieloryb.....

Awatar użytkownika
krzysztof.p
Debiutant ✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: krzysztof.p » 04 sty 2013, 19:53

Baby pisze:krzysztof.p, skąd masz ten ciekawy obrazek?
Z pewnego portalu o zdrowiu już nawet nie pamiętam. Jak znajdę to Ci machne PW.

Takich ciekawych i PROSTYCH rzeczy jest pełno tylko tych rzeczy nie reklamują bo nie przynoszą kasy.
Szukam cały czas naturalnej drogi do zdrowia. Mój problem polega na tym, że lubie zaspokajać podniebienie.

Nie wiedzieli dlaczego mam CU.
Z mojej niezwykle skąpej wiedzy wnioskuje i przypuszczam że to wina wątroby i stresu.
Zaznaczam literkę ,,i,,
Moje życie przebiega w dużym stresie - unikajcie tego jak się da.

To jak zachowała się kilka dni temu doktorka w stosunku do mnie stawia ją w złym świetle.
Nie udało mi się już 2 razy odstawić encortonu- schodzę do 5mg/dzień i po tygodniu lub dwóch wraca biegunka śluz i lekka krewka. I mi mówi że mi napisze skierowanie do innego szpitala żebym tam się udał. Chodzę do niej i chciałbym żeby mnie kontynuowałą leczyć. ale po co, dropsy nie działają to leć i nie rob problemu;]
A chce mnie wysłać jak sądzę do kiepskiego szpitala. Idę na własną rękę i jade na wizytę do szpitala bonifratrów z krakowa, do Pana Lorensa na prywatną wizytę, niech powie jakie kroki podjąć. Przypuszczam że pójdę na kolonoskopię i tam niech mi stwierdzą co jest grane oraz wdrożą może leczenie uwzględniają Naturalne metody na ile się da

organizm Ci wróci szybko do kaloryferka jak zdró∑ko wróci, o to się nie przejmuj. A odchudzić się jest banalnie prosto. To poprzez reklamy jest wpajane co innego żebyśmy myśleli że to działa na zasadzie prochów.

Najlepszy lek:

OPTYMIZM
Jeśli wstałeś od stołu i jesteś głodny - to się najadłeś.
Jeśli wstałeś od stołu i jesteś najedzony - to się zatrułeś.

Hipokrates

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”