Kiedy jest 100% remisja ?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tommy
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Kiedy jest 100% remisja ?

Post autor: tommy » 15 lut 2013, 11:02

Jak w tytule. Czy do pełni szczęscia oprócz wyników w normie, braku biegunek, krwi , bólu itd potrzebna jest tez mała ilość wizyt w łazience :wc: np. 2-3 razy, czy to przy NZJ jest nie mozliwe do osiągnięcia :?:
CU - od 1998 r.
Pozdrawiam :mrgreen:

Awatar użytkownika
tommy
Początkujący ✽✽

Re: Kiedy jest 100% remisja ?

Post autor: tommy » 15 lut 2013, 11:18

czyli jesli mam wszystko ok / Mayo 0/ + wyniki ale kilka razy odwiedzę przybytek / nie jest to biegunka/ to moge przyjąc , że mam remisję :?: ( ja się generalnie z takiego stanu cieszę ale lekarze juz nie do końca :smutny: )
CU - od 1998 r.

Awatar użytkownika
tommy
Początkujący ✽✽

Post autor: tommy » 15 lut 2013, 11:31

Ja tam sie cieszę z tego co jest :mrgreen: bo mogę przyzwoicie funkcjonować :wink:
CU - od 1998 r.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 15 lut 2013, 11:40

tommy, jest jeszcze jedna możliwość a mianowicie nakładające się na CU zaburzenia czynnościowe. Mimo, że pacjent ma remisję endoskopową, a także nie ma typowych objawów CU jakie mu wcześniej towarzyszyły typu biegunka, krew w stolcu itp. nadal odczuwa lekkie bóle, dyskomfort oraz częściej odwiedza toaletę (to oczywiście przykładowe objawy). Wielu pacjentów których znam chorujących na CD i CU dodatkowo ma zdiagnozowane współistniejące zaburzenia czynnościowe. Niebawem będzie można przeczytać o tym w kwartalniku. Są na ten temat także publikacje. Nie twierdzę że tak jest w Twoim przypadku, ale na próbę pobierz może Debridat czy Debretin i zobaczy czy cokolwiek pomaga. Poobserwuj się w jakich godzinach, sytuacjach czy po jakich posiłkach najczęściej odwiedzasz toaletę.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”