Co to jest zastrzenie i kiedy się konczy

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaczor
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Co to jest zastrzenie i kiedy się konczy

Post autor: kaczor » 21 lut 2013, 01:19

Jak pewnie zauważyliście dołączył do was taki gagatek kaczor.
I ma tam swoją historie choroby jakąś w zasadzie jakieś ostanie 12-18 miesięcy lipy byłem głupi i ogólnie olałem chorobę to cały czas trzeba zaznaczyć ze nie było tak źle jak z niektórymi(ogólnie jestem chyba lekkim przypadkiem lecz lekarze mówią co innego )
Poza jakimś tam bólem z lewej strony raz większym raz mniejszym częstszymi wypróżnieniami luźnymi z krwią,(Organizm myśli ze chyba jest zbędna)a co za tym idzie niskim żelazem czy tam anemią . Trafiłem do szpitala tam naładowali moje życiowe baterie uzupełnili moje siły i teraz na wszystko mam ochotę i tylko jeszcze trochę sił nie ale powoli. Nic mnie nie boli ostatnio nawet mój organizm krew polubiła i jej już nie bardzo chce oddać.
Tylko Cały Czas jak zjem albo i nie zjem To Goni mnie na kibelek tak z 7-10 razy Raz jest Bardziej zwarte raz mniej . I teraz moje pytanie Takie które zadał mi dziś tata i sam nie potrafiłem odpowiedzieć na nie czy to NADAL JEST ZAOSTRZENIE CZY JUŻ nie ??
A drugie które mnie męczy Czy ilość wypróżnień się zmniejszy i jak długo to zaostrzenie może trwać .
Sam zauważyłem ze choroba to psychika też mega bo czasem jest tak ze gdzieś tam sobie 1/2 dnia po za domem spędzam zero objawów i jak już wracam widać piękny blok to odrazy jest taka informacja ze mam ochotę skorzystać . czy jak nadejdzie mistyczna REMISJA to też ustąpi czy może jakiś psycholog by mi się przydał ??

Mam nadziej ze te wypociny nie za długie ale tak mnie dręczą te pytania od niedawna

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Re: Co to jest zastrzenie i kiedy się konczy

Post autor: Mala_Mi » 21 lut 2013, 02:39

ja specjalistką nie jestem, ale się wypowiem ;)
Myślę, że nie masz jeszcze remisji, ale powoli chyba idzie ku dobremu ;)
A co do psychologa - to w tych chorobach właśnie - CD i CU, bardzo ważna jest psychika więc może warto byłoby się wybrać na jakąś psychoterapię? :) Sama mam taki zamiar, mimo że już niby nie mam choroby, bo wycieli mi jelitko, ale skoro miało się taką chorobę, to lepiej zapobiec następnej na tle psychicznym ;) zwłaszcza że ja się stresuję całe życie i mam nadzieję, że psycholog pomoże:)

Awatar użytkownika
kaczor
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: kaczor » 21 lut 2013, 13:47

WrednaTubisia, W zasadzie mam taką nadziej ze to właśnie brak tych biegunek ale po wczorajszym pytaniu pojawiła się nie pewność że może mam jakieś złe info, Bo informacje na temat choroby są i ich nie ma tak jak na temat diety :P
Wymiotów to ja nie miewam gorączek też a morfologia jak wychodziłem ze szpitala była dobra :P
Co się ma do leków to jestem tego świadomy w sumie gdyby nie encorton to bym się nimi nie przejmował,
Jeszcze kiedyś to na pewno by mi się przydał ale teraz ja tego Kronika już zaakceptowałem,Pewnym tego przykładem jest obecność na forum .
Lekarz każe się oszczędzać i cuda na kiju jakieś diety lekko strawne bez mleczne W SUMIE TO mnie najbardziej denerwuje
Bo Fizycznie i Psychicznie czuje się dobrze gdyby nie te wizyty w WC
Ile można dochodzić do remisji rok ?? miesiące ??
Kurde jak pierwszy raz trafiłem do szpitala i było rozpoznanie to po tygodniu było see i nikt o żadnych dietach ani o oszczędzaniu nie mowił
Pentasa 3x1
Azathioprne 3x1,
encorton sześliwy bo bez niego :)
i jakieś tam witaminki :P

Od 30.09.2013 na Humirce(adalimumab)
Od 17.06.2016 druga kuracja na humirce
179cm,93kg,

2008 Rozpoznanie pierwsza wizyta w szpitalu.
2013 Chyba dojrzałem do zaakceptowania Choroby i podejścia poważnie do tego tematu

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 21 lut 2013, 14:27

kaczor, mi to się w ogóle wydaje, że remisję każdy przechodzi inaczej, ważne by endoskopowo nie było zmian i wtedy masz takie książkowe określenie tej remisji. Mówisz, że ogólnie wszystko dobrze tylko te wypróżnienia, no to może spróbuj sobie zmienić dietę i sprawdź, może jesz coś co Ci szkodzi i nawet nie masz o tym pojęcia. A to fakt, przy takiej chorobie nawet w remisji trzeba uważać, bo szybko można ją stracić.

Mala_Mi, z tego co się orientuję, ale może ktoś mądrzejszy mnie poprze :D choroby się nie pozbyłaś, to, że wycięli Ci jelito nie gwarantuje tego, że znów jesteś zdrowa, bo zapalenie może zrobić się w innym miejscu. Przy CD na pewno tak jest.
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Osóbka » 21 lut 2013, 14:48

nataliak71, ja natomiast wielokrotnie czytałam, że przy CU wycięcie jelita jest, jakkolwiek to brzmi, jednoznaczne z powrotem do zdrowia. Nawet na forum kilka razy coś takiego czytałam. Ciekawe tylko, jak to sie ma jeżeli chodzi o zapalenia w miejscach zespoleń, które też przecież się często pojawiają, co, to wtedy nie jest juz CU, tylko takie tam sobie inne zapalenie?
W CD wiadomo, choroba może objąć caaaaały przewód pokarmowy, od góry do dołu i w każdym miejscu można się "zapalić".
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 21 lut 2013, 14:52

kuuurczak! no to fajnie tym c CU :P
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 21 lut 2013, 15:33

Osóbka pisze: ja natomiast wielokrotnie czytałam, że przy CU wycięcie jelita jest, jakkolwiek to brzmi, jednoznaczne z powrotem do zdrowia.
Bo tak właśnie jest. Przy CU radykalne usunięcie jelita grubego jest równoznaczne z wyzdrowieniem. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego, jak sama nazwa na to wskazuje ograniczone jest tylko do jelita grubego.
Przy CD jest tak, ze jeśli usunie się jelito, jego fragment to choroby się nie pozbędziemy. Operacja może (ale nie musi) spowodować poprawę stanu zdrowia na dłuższy czas, nawet kilka, kilkanaście lat, ale choroba nadal będzie.
kaczor pisze:Ile można dochodzić do remisji rok ?? miesiące ??
Chyba nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie, aby udzielić prawidłowej dla Ciebie odpowiedzi. Każdy chory jest indywidualnością i w tym przypadku precyzowanie, uogólnienie nie zdaje egzaminu. Ja miałam objawy od 2004r, diagnozę postawiono w 2009. Od tamtej pory jest tylko gorzej.
Poza tym na remisje poniekąd trzeba sobie zapracować. To również nie jest regułą, bo niektórzy mają taką postać choroby, że nawet gdyby się skręcali, ściskali, starali jak mogli choroba będzie szalała dalej :/
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
kaczor
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: kaczor » 21 lut 2013, 18:42

W Gdańsk jakoś nie dawno były warsztaty, Lekarze się produkowali i właśnie mówili o tym ze w CU po usunięciu jakiejś tam części jelita można całkowicie się wyleczyć szkoda tylko ze nie to sie nie tyczy do CD :( Ale za kilka lat pewnie coś wymyśla :P
Natuśka, Tego się obawiam że nie ma drugiego przypadku taki jak mój czy twój, pewnie jak olewałem tyle czasu to teraz trzeba tyle czasu na regeneracja tego organizmu .

Pocieszam sie Tym że każdemu kiedyś musi się w końcu udać i zaświeci SŁONECZKO :lol:
Pentasa 3x1
Azathioprne 3x1,

179cm,93kg,

2013 Chyba dojrzałem do zaakceptowania Choroby i podejścia poważnie do tego tematu

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU

Post autor: Mala_Mi » 21 lut 2013, 19:22

nataliak71, aleś mnie przestraszyła ;) właśnie mi lekarze powtarzali: wytniemy i nie bedzie choroby :) a zapalenia zespolenia to mnie jeszcze nie dotycza bo mam na razie stomie :lol:
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 21 lut 2013, 19:25

kaczor pisze:Tego się obawiam że nie ma drugiego przypadku taki jak mój czy twój,
Nie obawiaj się tylko przyjmij do świadomości, bo tak jest :smile:

kaczor, w walce o remisję potrzebne jest samozaparcie i konsekwencja. Czas do osiągnięcia remisji i ewentualny czas jej trwania pozostaje dla nas wielką niewiadomą... :wink:

I nie ma się co porównywać z innymi chorymi. Nie mam na myśli egoistycznego podejścia, że liczę się ja i tylko ja, ale snucie porównań, ze temu lek pomógł, a mnie nie chce, ten już jest w remisji po pół roku leczenia, a ja po pięciu nie mogę w nią wejść prowadzi do zniechęcenia i frustracji... :neutral:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 21 lut 2013, 20:47

Mala_Mi, kochana! jak widać nie masz się co martwić :)

właśnie czytam poradnik J-elity i jak skończę to koniec z takimi gafami, obiecuje :razz:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 21 lut 2013, 20:55

nataliak71 pisze:właśnie czytam poradnik J-elity i jak skończę to koniec z takimi gafami, obiecuje :razz:
nataliak71, na dobre Ci wyszło wczorajsze spotkanie :p

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
kaczor
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: kaczor » 21 lut 2013, 23:21

Natuśka, Napisze tak wiem coraz więcej o tej chorobie jak wszedłem pierwszy raz na forum to nie wiedziałem czy mam CU czy CD i o co kaman , ale strasznie irytuje mnie to ze nie ma jasnego punktu odniesienia i nie można się porównywać . Ale wiem ze trwanie błogiego czasu to zagadka :P

A tak po za wszelkim tematem siedzę tutaj ostatnio wiele godzin w sumie jak tylko mam wolny czas i Ciągle :?: znajduje coś ciekawego co mnie interesuje , czemu ja tu wcześniej nie trafiłem ??
Pentasa 3x1
Azathioprne 3x1,

179cm,93kg,

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Osóbka » 21 lut 2013, 23:42

Forum to jest w ogóle czad! Ja dzięki Wam zwiałam od dr, który mnie nie leczył, nie badał i jak zgłaszałam jakąś dolegliwość, np. "mord chomika w muszli klozetowej" (mam nadzieję, że wiecie o czym mówię), to mówił, że przy tej chorobie tak jest.. :neutral: Dopiero czytając forum dowiedziałam się, że asamax, to raczej nie dla mnie, a kwas masłowy z zaostrzenia mnie nie wyciągnie, no i że MSWiA, to miejsce, do którego powinnam trafić.. No i jestem i na forum, i w MSW i w J-elicie :roll:
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Awatar użytkownika
kaczor
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: kaczor » 21 lut 2013, 23:46

Osóbka, A Co jest z tym asamaxBo też biorę go
Pentasa 3x1
Azathioprne 3x1,

179cm,93kg,

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”