Pytanie ;)

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Pytanie ;)

Post autor: Mamcia » 26 lut 2013, 22:00

Damian, a czy ty robisz wszystko aby trądzik zaleczyć??? Tetracyklina podawane miejscowo - maść - nie powinna zaszkodzić, natomiast doustnie odradzam.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 26 lut 2013, 22:38

Damian2907 pisze:Mam jeszcze takie pytańko

bo byłem u dermatologa i chce mnie leczyć antybiotykiem tetracyklina lecz wcześniej mam się gastrologa zapytać czy przy Crohnie mogę ją brać. Bardzo mi zależy by wyleczyć trądzik i jak myslicie mogę liczyć na zgodę lekarza na leczenie tym antybiotykiem czy nie mam co sobie nadziei robić??
W życiu tetracyklina doustnie! Damian ze szczerego serca bym Ci wręcz zakazała! Kurde, może gdybym tego szajsu nie wzięła (wtedy jeszcze nie miałam diagnozy) to Crohn siedziałby w miarę (zaznaczam: w miarę cicho), bo tym świństwem "nakarmiłam psa".
Jeśli pani dermatolog nie widzi możliwości leczenia niedoskonałości cery lekami stosowanymi na skórę to... zmień dermatologa... Ale sądzę, że znajdzie jakieś rozwiązanie do smarowania, bo przecież tutaj można przebierać :wink:

Szkoda flaka. Wiem co to mieć trądzik, dalej się z nim męczę i ciężko mi to idzie. Najlepiej bawić się w mazidła, to twarzy stosować ręczniki papierowe i nie dotykać, nie drapać buzi i jakiś efekt będzie utrzymany.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Damian2907
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Damian2907 » 27 lut 2013, 16:44

Zobaczymy co powie Gastrolog. Jeśli tak mówisz że na tetracyklina jest nie dobra przy crohnie to nie będe jej brał.

Tylko że ja mam tradzik dużyy... został po sterydach a już 7 mięsiecy nie biorę sterydów.. :cry:
Wiara Czyni Cuda!!!

Asamax
imuran (100mg)-
kwas foliowy
Fresubin ( 250ml)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”