krwawienie

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: krwawienie

Post autor: Mimi2 » 07 maja 2013, 23:51

Nie miałam do tej pory sytuacji z "krwawym wc". Na ogół widuje krew na kale, albo świeżą albo zdarzyły się spore skrzepy(ale to raz) i najczęściej na papierze od małych kropek po spore plamy. Czuje się jakbym miała anemię, ale od czasu szpitala nie robiłam badań. Zmiany są w poprzecznicy-10,5mm i wstepnicy-9,5mm, czyli jak na angiodysplazje to są duże. Generalnie to po szpitalu wyszłam bez jakichkolwiek zaleceń co do leczenia, dietę mi utrzymano(bezresztkowa, bez mleczna), ale obserwuje, że nie ma ona związku z pojawianiem się krwi, więc jej nie trzymam. Rozważam leczenie laserowe, choć jak czytałam to w okresie bez czynnego krwawienia zmiany mogą być nie widoczne w kolo, co w moim przypadku się potwierdziło(najpierw było kolo, potem TK wykazało zmiany). Wg zaleceń mam pozostać pod kontrolą POZ. Tyle, że ja już dłuższy czas spotykam się z umywaniem rąk od mojego leczenia, więc nawet nie umiem sie zmusić by tam iść i po raz kolejny usłyszeć "nie wiem jak pani pomóc". U gastro zapewne usłyszę, że przecież napisano, że ma sie pani leczyć w poz, to co tu pani robi...
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 09 maja 2013, 16:40

Zrób koniecznie morfologię, bo jeśli spada to należy zastanowić się bad laserem.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Mimi2 » 09 maja 2013, 17:23

Jutro się wybiorę na morfologie plus Fe. Ja już nie raz się anemizowalam z powodu tych zmian. Nie drastycznie, bo niżej niż 11g/dl Hb nie było, ale były spadki w niedługim czasie z 14,4 na 11,8.
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”