Czy te objawy swiadcza o poczatku choroby?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
purple
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Czy te objawy swiadcza o poczatku choroby?

Post autor: purple » 18 cze 2013, 19:31

Ostatnio chorowalam na CU 4 lata temu przez ten dlugi czas mialam spokoj i zapomnialam o chorobie az tu nagle od miesiaca pojawila sie krew i sluz raz koloru czerwonego raz brazowego i czop sluzowy..Ogolnie czuje sie bardzo dobrze .
Czy to moga byc objawy poczatku choroby?
Do lekarza dzwonilam ale ciezka sie dostac na wizyte musze czekac.

Biore 12 tabletek pentasy i 3 omeprazole.

purple
Debiutant ✽

Re: Czy te objawy swiadcza o poczatku choroby?

Post autor: purple » 18 cze 2013, 21:21

Torvic nikomu nie musisz tlumaczyc co to jest remisja w tej chorobie.Czepiasz sie slowek a nie o to tu chodzi.Moze powinnam napisac ostatnio powaznie chorowalam 4 lata temu.
15 lat juz biore Pentase bylam u roznych lekarzy i zawsze przepisywali mi Pentase.Co jest lepsze od Pentasy w takim razie? Moze zasugeruje cos lekarzowi.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 18 cze 2013, 21:24

purple pisze:..Co jest lepsze od Pentasy w takim razie? Moze zasugeruje cos lekarzowi.
na CU lepszy jest asamax czy Salofalk na przykład.
Po 15 latach chorowania powinno się to wiedzieć :wink:
albo zmień lekarza.
purple pisze:Biore 12 tabletek pentasy i 3 omeprazole.
dziwne to troche,te 12 tabletek bierzesz od dawna ?
i po co aż 3 omeprazole ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 18 cze 2013, 22:02

obyty.z.cu pisze:
purple pisze:Biore 12 tabletek pentasy i 3 omeprazole.
dziwne to troche,te 12 tabletek bierzesz od dawna ?
i po co aż 3 omeprazole ?
Też mnie to zdziwiło. Max. dawka Pentasy to 4 g czyli 8 tabletek, a o omeprazolu w takiej dawce pierwszy raz słyszę. Czy ktoś tu nas aby nie wkręca?

Purple na pewno masz colitis? A może Crohna?
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Mala_Mi » 18 cze 2013, 22:24

Właśnie, co chwile ktoś tu wkręca i już nie wiadomo komu wierzyć :(
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

purple
Debiutant ✽

Post autor: purple » 19 cze 2013, 18:01

purple pisze:.Moze powinnam napisac ostatnio powaznie chorowalam 4 lata temu.
Nadal nie będzie to poprawne, bo z tego wynika, że wcześniej nie chorowałaś na CU. Naprawdę "zaostrzenie poprzednio miałam 4 lata temu" jest lepsze :)

Trovik zebys zrozumial to od razu powinnam napisac ze ostatnio z dupy leciala mi krew 4 lata temu .A Tobie kiedy ?

Cale szczescie ze Cie nie znam osobiscie .Omijam takich jak Ty.

W roznych miastach i panstwach lekarze lecza roznie.Wszyscy bierzecie na CU ten sam rodzaj leku? chyba nie!

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 19 cze 2013, 18:57

purple pisze:Trovik zebys zrozumial to od razu powinnam napisac ze ostatnio z dupy leciala mi krew 4 lata temu .
Ja osobiście lubię, gdy ktoś stawia przysłowiową kawę na ławę :wink:
W roznych miastach i panstwach lekarze lecza roznie.Wszyscy bierzecie na CU ten sam rodzaj leku? chyba nie!
Pewnie, że nie, ale są pewne standardy leczenia, które pomagają skutecznie leczyć pacjentów. Więc nie ma co się irytować, tylko rozważyć, czy faktycznie potrzebne jest faszerowanie się lekami, które swoje działanie rozpoczynają już w żołądku, a mając CU zmian w nim nie ma i dodatkowo ładowanie w siebie omeprazolu. Pomijam przyjmowane dawki.

Co do Twoich objawów... Obstawiałabym, że jelito zaczyna chyba niedomagać albo ma chwilowy spadek formy. Z drugiej strony piszesz, że dzieje się tak od miesiąca, więc...
W zasadzie nie ma co czekać chwili, gdy poczujesz się źle tylko działać póki się choróbsko jeszcze nie rozhulało.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 19 cze 2013, 20:11

purple pisze:Wszyscy bierzecie na CU ten sam rodzaj leku? chyba nie!
liczba leków jest ograniczona,a że Pentasa nie należy do standartowego leczenia i do tego w tak dużej dawce ,stąd nasze zdziwienie.

Choć mnie bardziej zainteresował ten omenoprazol,nawet jeśli to tabletka 20 to i tak 3 szt. to bez sensu.Pewnie więcej szkodzi niż pomaga.
Poza tym ,jeśli lek nie pomaga i stąd taka ilość,to może warto zmienić grupe leków,choćby na IPP czy coś podobnego.
Wg mnie twoje problemy to min. nie trafione leki.
Przy krwawieniach także podstawą są leki doodbytnicze,czyli czopki salofalku ,asamax czy pentasy,albo wlewki np. salofalku.

Warto także pamiętać o cenach leku na ryczałt,przy ilościach leków które bierzemy to duże różnice.

Zadałaś w pierwszym poście pytanie,my chcemy dopytać,a ty jakoś tak zle reagujesz...
spoko...
Żeby coś doradzić,trzeba więcej wiedzieć...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 20 cze 2013, 11:37

Pamiętacie mi też zapisywali mesalazyne i sulfasalazyne w dziwnych dawkach. No i to nie jeden lekarz gastrolog a dwóch bo ten co pierwsza kolonoskopie robił i jeszcze proktolog, no i to było 3x1, a potem 2x1 Asamax 250 mg. Dopiero tu na forum dowiedziałam się ,że te dawki są jakieś dziwne, no ale nie chciałam kwestionować decyzji 3 lekarzy specjalistów, dopiero jak pierwszy raz do szpitala trafiłam to okazało się, żę to złe dawkowanie. Może u purple, jest podobnie, zaufała lekarzowi, a że miała remisję to pewnie nie zastanawiała sie nad dawkowaniem skoro dobrze się czuła.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”