Bóle brzucha od godz 15 CD

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bez_Nadziei
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: dolnośląskie

Bóle brzucha od godz 15 CD

Post autor: Bez_Nadziei » 08 sie 2013, 20:18

Witajcie

Czy z osób chorych na CD ma ktoś tak, że może jeść i pić do ok godz 15 i się dobrze czuje, wszystko jest ok? Po godz 15 absolutna kaplica - bóle po wszystkim, nawet po wodzie, niesamowite bóle aż do momentu uśnięcia do 22. Ból jest bez przerwy, tylko jego częstotliwość się zmienia.

Mój mąż jest teraz na sterydach, na 4 mg znacznie się pogorszyło ( zwiększyliśmy na 12 mg aby dotrwać do lekarza, na 12mg jest już 9 dzień i zero poprawy) - czuje się teraz tak jak wyżej opisane ( było tak również 2-3 miesiące nim trafił do szpitala).

Wziął 2 tabletki tramaparu i minimalnie pomogło, ale dalej ból w skali 0d 0 do 10 wynosi 8 :(

Jutro wizyta u Dr Kempińskiego ( Wrocław ) - jeśli nas zechce przyjąć.

Czy ktoś ma lub miał podobnie? Czemu akurat po 15 zaczynają się ataki bóli, a rano może normalnie zjeść i się napić? Wie ktoś jaki jest tego sens, jakieś wytłumaczenie?

Oby Dr nas jutro przyjął :cry:
2011r. - początki objawów - biegunki i bóle brzucha potem już tylko gorzej
04. 2013r. - szpital na Borowskiej Wrocław - 13 dni pobytu - diagnoza - podejrzenie Crohna

31.08.2013 - zejście ze sterydu ( metypred ) do 0
biegunek brak za to brzuch mocno boli i daje w kość:(

18-20.11.2013 - Znowu Borowska - do stałych dolegliwości dołączyły wrzody. Wykluczono mikroskopowe zapalenie jelit.

Pentasa - 1 - 0 - 1
Cholestil - 0 - 1 - 0
Mianserin - 0 - 0 - 1
Witaminki

Bez_Nadziei
Początkujący ✽✽

Re: Bóle brzucha od godz 15 CD

Post autor: Bez_Nadziei » 08 sie 2013, 22:44

Pandzia, nie ma biegunek, wypróżnia się normalnie, 1 lub 2x dziennie. wymiotów również nigdy nie miał - raz przy pierwszym podaniu sterydu i tyle.

Zenobius, a tu chodzi tylko o mega silne bóle brzucha - takie że nie jest w stanie mi odpowiedzieć na proste pytanie, bełkota. Ma problem żeby z pozycji leżącej usiąść lub się przewrócić na bok. A potem nagle właśnie jak ręką odjął. Tylko jak ten atak nadchodzi koło 15 to trwa kilka godzin i jest bardzo silny, trudny do opanowania lekami.

Po prostu musi przecierpieć kilka godzin w bólach - koło 22-23 mija i idzie spać. Rano wstaje do 15 żyje a potem to aż strach myśleć.

I tak wyglądają nasze dni od ponad 2 tygodni. Przed szpitalem też była taka zależność przez dłuuuugi czas.
04. 2013r. - szpital na Borowskiej Wrocław - 13 dni pobytu - diagnoza - podejrzenie Crohna

18-20.11.2013 - Znowu Borowska - do stałych dolegliwości dołączyły wrzody. Wykluczono mikroskopowe zapalenie jelit.

Pentasa - 1 - 0 - 1
Cholestil - 0 - 1 - 0
Mianserin - 0 - 0 - 1
Witaminki

katarina
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: opolskie

Post autor: katarina » 08 sie 2013, 22:47

Mnie bole zawsze nawiedzaja ok 3 nad ranem i trzymaja do 9 potem jak juz się rozruszam to jest w miarę dobrze.

Bez_Nadziei
Początkujący ✽✽

Post autor: Bez_Nadziei » 09 sie 2013, 09:18

Pandzia, też o tym myślałam, ale te bóle zaczynają się nawet po wypiciu pół szklanki wody - różne próby mineralna, przegotowana, herbata. Właśnie same nielogiczne rzeczy. Jakby było przewężenie to czemu boli nawet po wodzie.

W kwietniu w szpitalu jak badali jelita to żadnych przewężeń nie było.

Pentasa - 1 - 0 - 1
Cholestil - 0 - 1 - 0
Mianserin - 0 - 0 - 1
Witaminki

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 09 sie 2013, 09:46

rano ,po nocy w jelicie jest wszystko "uporządkowane" więc nie boli.
Potem idzie jedzenie,śniadanie,2 śniadanie,pewnie coś do tego,obiad...
bez względu na ilości..
po prostu po tym jedzeniu żołądek i jelita zaczynają pracować,masa w jelitach zaczyna się przeuwać,dochodzi do miejsca zmienionego zapalnie,tam się korkuje,ból narasta...
więc nic więcej do jedzenia...to się uspokaja ,jelita wyluzowują,....

Tak naprawdę to nie chodzi o wodę czy jedzenie,a o pobudzenie pracy jelita.

Tak jest u mnie....
tyle,że u mnie 10 wizyt w wc to byłoby ok...niestety tak nie jest.
Do wc ide ze względu na ból, a nie "za potrzebą".
Kiedy biorę Tramal,ból się wycisza i mam spokój...na 2 - 3 godziny..
Stąd taka moja teoria.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Bez_Nadziei
Początkujący ✽✽

Post autor: Bez_Nadziei » 09 sie 2013, 10:37

obyty.z.cu, no też taka teoria kiedyś kiedyś mi się nasunęła. To chyba najbardziej logiczne wytłumaczenie.

Pentasa - 1 - 0 - 1
Cholestil - 0 - 1 - 0
Mianserin - 0 - 0 - 1
Witaminki

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Raysha » 09 sie 2013, 10:52

Ja sądzę, że jelita tak od razu nie pracują, żeby bolało bezpośrednio po jedzeniu.
Zresztą w naszych chorobach pasaż jest wolniejszy, przynajmniej u mnie.
W danych czasach jak robiono mi właśnie pasaż przewodu pokarmowego, to kontrast utrzymywał mi się w jelitach 4dni (!)

A kiedyś też była taka sytuacja, że bolało ledwo wypiłam łyk czegokolwiek - ale tu domniemam, że była kwestia psychiki "zjem, zaboli".

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: CatAnn » 11 sie 2013, 17:29

Pozwolę napisać od siebie - jeszcze przed diagnozą miałam bóle tylko po południu i wieczorem, do zaśnięcia. W zasadzie co wieczór. Po szkole (stresie), wracałam do domu, i się zaczynało. W kółko i w kółko. Z tym, że u mnie nie wiadomo, czy był to crohn, ponieważ niektórzy uważają, że miałam objawy od wyrostka, a crohna zdiagnozowali przez przypadek, zanim zaczął dawać objawy. Może więc to nie crohn, a taki właśnie prozaiczny wyrostek? Mam na myśli - że akurat w tym momencie nie zaostrzenie, a coś innego - nie neguję diagnozy ;)
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Bez_Nadziei
Początkujący ✽✽

Post autor: Bez_Nadziei » 11 sie 2013, 21:15

CatAnn, ja cały czas się łudzę, że to jednak nie będzie Crohn :cry:

Wyrostek był brany pod uwagę - ale w poprzedni czwartek lekarka badała brzuch i nic niepokojącego nie zauważyła.

Również myśleli że to trzustka, ale i to zostało wykluczone. Zawsze przy tych napadach brzuch jest normalny, miękki, i jak się dotyka to boli tam gdzie zawsze, czyli w pępku.

U każdego jak czytałam wcześniej w wynikach hist-pat - zawsze były jakieś diagnozy, czy coś po łacinie.

A u nas wszystko prawidłowo, nawet pobrany wycinek nie wykazał żadnych zmian oprócz tego że jest zapalenie dwunastnicy i żołądka (ale ja się nie dziwię jak mąż był truty 2 lata lekami na refluks, na zobojętnianie kwasów, na bakterie i różne inne cuda).

Może w przyszłości się ten Crohn potwierdzi, w sensie, że da jakieś objawy 100%.

[ Dodano: 21-08-2013 ]
Wizyta u dr niewiele wniosła :(

Stan obecnie jako taki. Boli ale da się żyć. Jeszcze trochę ponad tydzień i odstawiamy sterydy całkowicie.

Badanie krwi robione kilka dni temu nie wskazuje stanu zapalnego. OB, CRP, hemoglobina i wszystko inne w normie.

Pozostaje nam szukać dalej lekarza. A jestem pewna że będzie coraz gorzej :cry:

Pentasa - 1 - 0 - 1
Cholestil - 0 - 1 - 0
Mianserin - 0 - 0 - 1
Witaminki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”