NIE wiem co zrobic.

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
And360
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

NIE wiem co zrobic.

Post autor: And360 » 10 sie 2013, 11:07

Witam, a mianowicie mam problem o tamtego tygodnia ma silny ból brzucha taki jak by ktoś wbijał mi nóż i po jakis 10 minutach takiego bólu wizyta w łazience biegunka potem caly czas pobolewa kreci i przelewa sięi wzdyma:( wizytę u gastrologa mam w środę bo jest narazie na urlopie;/
Dopiero jak zażyje nospe i loperan albo endiex (nie pamiętam jak się pisze) to przechodzi wszystko na kilka godzin. Dwa miesiące temu u mnie zdiagnozowali WZJG i Candida dubliniensis wzrost obfity+++ Lekarka powiedziała ze grzybica nie ma sie co przejmowac i trzeba zwalczyc najpierw zapalenie na początku zażywałem Asmax 500 3x2, metypred 1x1, helicid 1x1 ,Debutir 2x2. OD dwóch tygodni zażywam tylko juz Asamax 5002x2 i Helicid 1x1.
No i z dnia na dzien zaczolem sie gorzej czuc a od tam tego tygodnia jest bardzo zle;/ Powiem jeszcze ze od 2 tygodni schudlem 14 kg a w miare normalnie staram sie jesc wszystko lekko strawne, gotowane.I nie wiem czy czekać do środy czy gdzieś iść do lekarza??
A jeszcze krwi czy śluzu nie zaobserwowałem w tym co zemnie wychodzi:(

kalka_96
Znawca ❃❃
Choroba: CD

Re: NIE wiem co zrobic.

Post autor: kalka_96 » 10 sie 2013, 12:44

And360 pisze: na początku zażywałem Asmax 500 3x2, metypred 1x1, helicid 1x1 ,Debutir 2x2. OD dwóch tygodni zażywam tylko juz Asamax 5002x2 i Helicid 1x1.
miałeś bardzo malutką dawkę sterydu.
czy te dolegliwości pojawiły sie jak skończyłeś brać metypred?
And360 pisze:e od 2 tygodni schudlem 14 kg a w miare normalnie staram sie jesc wszystko lekko strawne, gotowane.
musisz wspomóc się jakimś nutridrinkiem, fresubinem, resource, bo 14 kg w 2 tygodnie to bardzo dużo. a ile ważysz i ile masz wzrostu?
And360 pisze:I nie wiem czy czekać do środy czy gdzieś iść do lekarza??
nie umiem ci tutaj poradzić. jeśli boli bardzo to jedź na sor, bo to może być coś poważnego.

Awatar użytkownika
And360
Początkujący ✽✽

Post autor: And360 » 10 sie 2013, 15:42

Narazie waga sie nie przejmuje bo ważyłem 103kg a wzrost 192cm. A teraz ważę 89/90. metypred 16mg zażywałem potem mialem zmniejszone na 8 czyli połowę tabletki a po tygodniu na 1/4 tabletki. Tydzien po skończeniu zażywana zaczęły sie biegunki i bóle;/
nie boli mnie wiecej ani mnie po jedzeniu. Przedtem przed rozpoznaniem choroby zazwyczaj mialem bóle po jedzeniu a teraz to kiedy chce to boli;/

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 10 sie 2013, 20:00

Torvik pisze:Ja na Twoim miejscu poczekałbym do środy, to nie jest długo.
Ja też. W razie silnego bólu poszłabym na SOR i jak radziła kalka_96 piłabym "driny" :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
sylunia80
Moderator
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: sylunia80 » 10 sie 2013, 20:45

Według mnie to ewidentne zaostrzenie WZJG
Ja też tak mam tylko u mnie leci krew i śluz.
Jestem na dawce Metypredu 24 mg i dopiero zaczyna się poprawiać-przy dawce 16 mg nie było poprawy.
Jeszcze niedawno na zaostrzenie najlepsze były dla mnie wlewki Salofalk-teraz niestety nie działają.
Każdy organizm jest inny więc radzę wizytę u lekarza,a do środy dieta lekkostrawna i Nutridrinki.
Trzymaj się.
27.01.2014-usunięcie jelita grubego, ileostomia...
28.01.2015-Uszycie j-poucha, zespolenie, ileostomia pętlowa
Po operacji...Nowe życie-inne życie bo ze stomią...
Plany na przyszłość-3 etap czyli zamknięcie stomii...9.02.2016
Rok 2016- od lutego bez stomii
Rok 2017-ropień i pierwsze objawy przetoki
Rok 2018 Walka z przetoką, komora hiperbaryczna, osocze
W planach operacja przetoki 12.02.2019...
Operacja 1.03.2019 i ponownie ileostomia

Awatar użytkownika
And360
Początkujący ✽✽

Post autor: And360 » 10 sie 2013, 21:29

ok dzięki za rady:):)Nutridrinki poczytalem o nim bo pierwsze slysze odwas ze jest cos takiego:)

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 10 sie 2013, 21:38

ok dzięki za rady:):)Nutridrinki poczytalem o nim bo pierwsze slysze odwas ze jest cos takiego:)
Jeśli ich nigdy nie piłeś to nie "rzucaj" się na zakup większej ilości, bo to są koszty, a różnie się na nie reaguje- piszę tak ze strony ekonomicznej :wink:
Kup jeden- dwa i zobacz czy Ci leżą, jeśli wszystko będzie OK to spoko, a jeśli nie halo to są jeszcze inne preparaty :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
And360
Początkujący ✽✽

Post autor: And360 » 10 sie 2013, 22:01

teraz to jestem na etapie prób i błędów co mi leży a co nie:) chciał bym wogole nie brac lekow:) tak jak bylo dawnie:)

Awatar użytkownika
cupapa
Początkujący ✽✽
Kontakt:

ando

Post autor: cupapa » 11 sie 2013, 08:15

Moim zdaniem masz zaostrzenie. Dziwne tylko że nie pojawiła się krew i śluz. Ale może w porę dostałeś sterydy(metypred). Jeśli chodzi o biegunki też mi się wydaje, że to kwestia zmniejszenia dawki sterydów. A po ilu dniach zmniejszałeś dawki?
Informacje o colitis ulcerosa (CU) i mojej walce z tą chorobą na blogu:
www.cupapa.pl

Carpe diem - Chwytaj każdy dzień, jakby miał być Twoim ostatnim

Awatar użytkownika
And360
Początkujący ✽✽

Post autor: And360 » 11 sie 2013, 11:04

powiem tak śluz w stolcu zawsze mam kiedy sie dobrze czuje i nie mam biegunek.
tka 3 tygodnie bralem 1x1 16mg,potem połowę tydzień i 1/4 tydzien

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 11 sie 2013, 12:49

And360 pisze:Dopiero jak zażyje nospe i loperan albo endiex (nie pamiętam jak się pisze) to przechodzi wszystko na kilka godzin.
przy CU nie stosuje się leków zatrzymujących biegunkę,to jest wpisane w ulotkach.
And360 pisze: metypred 16mg zażywałem potem mialem zmniejszone na 8 czyli połowę tabletki a po tygodniu na 1/4 tabletki. Tydzien po skończeniu zażywana zaczęły sie biegunki i bóle;/
zejście z dawki zawsze odbywa się max 4 mg,choc ja ostatnio schodzę delikatnie o 2 mg co kilka dni.Kiedy następuje przy zejściu pogorszenie,wracam na poprzednia dawke lub ciut więcej,na tydzień i znów próba zejścia.
Tu nie ma że trzeba schodzić bo tak doktor kazala,kazała bo tak sie robi kiedy wszystko jest ok.,jeśli nie,to trzeba się dostosować.
Tyle,że nadrzędną zasadą winno być odstawienie w ogóle sterydów.
And360 pisze:teraz to jestem na etapie prób i błędów co mi leży a co nie:) chciał bym wogole nie brac lekow:) tak jak bylo dawnie:)
Przy CU musisz brać leki już stale...taka procedura :wink:
przynajmniej przy obecnej wiedzy medycznej nam przekazywanej.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 11 sie 2013, 16:35

obyty.z.cu, ostatnio bardzo znany lekarz którego zdanie cenię powiedział mi, że przy naprawdę silnej biegunce można stosować loperamid nawet w zaostrzeniu CU czy CD.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
And360
Początkujący ✽✽

Post autor: And360 » 11 sie 2013, 17:57

jeszcze jeśli się was mogę zapytać kto ma racje? Moja gastrolog czy lekarz prowadzący ze szpitala. Odnośnie tego czy najpierw zwalczać zapalenie czy grzybice?? lekarz ze szpitala powiedział żeby zwalczyć najpierw grzybice. Bo mowi ze odmiana grzyba którego mam możne powodować u mnie stany zapalne a gastrolog mówi ze grzybicą nie ma się co przejmować?? co o tym sadzicie??

Awatar użytkownika
And360
Początkujący ✽✽

Post autor: And360 » 11 sie 2013, 18:44

moze :roll:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 11 sie 2013, 20:15

And360 pisze:mam problem o tamtego tygodnia ma silny ból brzucha taki jak by ktoś wbijał mi nóż i po jakis 10 minutach takiego bólu wizyta w łazience biegunka potem caly czas pobolewa kreci i przelewa sięi wzdyma:( wizytę u gastrologa mam w środę bo jest narazie na urlopie;/
Dopiero jak zażyje nospe i loperan albo endiex (nie pamiętam jak się pisze) to przechodzi wszystko na kilka godzin.
obyty.z.cu pisze:przy CU nie stosuje się leków zatrzymujących biegunkę,to jest wpisane w ulotkach.
Baby pisze:obyty.z.cu, ostatnio bardzo znany lekarz którego zdanie cenię powiedział mi, że przy naprawdę silnej biegunce można stosować loperamid nawet w zaostrzeniu CU czy CD.
ja nie kwestionuje tego że TOBIE tak powiedział lekarz,pisze tylko,że ogólnie nie powinno sie stosowac takich leków przy CU i tyle.
Pewnie gdybym miał do przejechania autem z 200 km z super biegunka,to może też wpadłbym na taki pomysł,ale wiedziałbym też,ze to ekstremalne wyzwanie,które moze pózniej objawić sie zaparciem,a przy stanie zapalnym odbytnicy i odbytu,to niewyobrażalny ból.

Tym bardziej,ze jak rozumiem,ta biegunka And360, ma po bólach,a pózniej już nie, po no-spie jelito się rozluznia i jelito puszcza .
To także wynika z diety mało błonnika,więc luzne stolce...

Ale wszystko jest możliwe,dlatego trzeba sie nauczyć "swojego" chorowania,by odpowiednio pózniej reagować.
Nie da się chodzić do specjalisty co miesiąc,więc warto sie uczuć i wyciagac wnioski.
U mnie leki zatrzymujące biegunki to niedobry pomysł,ale jeszcze gorszym jest stosowanie leków przeczyszczających,kiedy zdarzają sie zaparcia.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”