Po jakim czasie modyfikuje się leczenie?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
emalkadream
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Po jakim czasie modyfikuje się leczenie?

Post autor: emalkadream » 23 sie 2013, 08:20

To moje pierwsze chwile z chorobą i ciągle jeszcze mam mnóstwo pytań.
Po jakim czasie stwierdza się że zaproponowane leczenie nie pomaga i trzeba coś zmienić lub dodać do aktualnego zestawu?
Wczoraj było naprawdę dobrze, tylko 4 razy byłam w :wc: . A dziś od północy do 7 rano byłam już 7 razy w :wc: , wymęczyło mnie to okropnie znowu wróciły duże ilości krwi. Wzięłam dziś urlop na żądanie. Nie zjadłam wczoraj niczego nowego, tylko to co do tej pory w diecie.

Wizytę u Gastro mam w czwartek, a we wtorek idę pobrać krew.

doprecyzowałem tytuł
Ostatnio zmieniony 19 paź 2013, 21:36 przez emalkadream, łącznie zmieniany 1 raz.
Cytując obyty.z.cu: lepiej już było, żeby tylko nie było gorzej..

Lekkie załamanie psychy...

Asamax 500 2x3szt
Aza 75mg

90Wzjg90
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Re: Jak to jest z tymi lekami?

Post autor: 90Wzjg90 » 23 sie 2013, 19:48

emalkadream pisze:To moje pierwsze chwile z chorobą i ciągle jeszcze mam mnóstwo pytań.
Po jakim czasie stwierdza się że zaproponowane leczenie nie pomaga i trzeba coś zmienić lub dodać do aktualnego zestawu?
Wczoraj było naprawdę dobrze, tylko 4 razy byłam w :wc: . A dziś od północy do 7 rano byłam już 7 razy w :wc: , wymęczyło mnie to okropnie znowu wróciły duże ilości krwi. Wzięłam dziś urlop na żądanie. Nie zjadłam wczoraj niczego nowego, tylko to co do tej pory w diecie.

Wizytę u Gastro mam w czwartek, a we wtorek idę pobrać krew.
Witam,

rozumiem Twoją sytuację, właśnie w tej chorobie tak jest, że możesz jeść przed 2 dni to samo i będzie w miarę ok, zjesz 3-go dnia to samo i nagłe pogorszenie ... nie wiadomo z czego, też coś podobnego miałem, ile już pobierasz leki? i jakie? jakie masz odcinki zajęte?

Awatar użytkownika
emalkadream
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Re: Po jakim czasie modyfikuje się leczenie?

Post autor: emalkadream » 23 sie 2013, 20:30

Dopiero zaczynam swoje leczenie:
od 2-13 sierpnia 2x2 Asamaxy
a od 13 sierpnia tak jak w podpisie:
Rano Asamax 500mg 4szt
Wieczorem wlewka Salofalk 4g
Metospasmyl 3x1
plus cały czas 2x1 Sanprobi

[ Dodano: 30-08-2013 ]
Byłam wczoraj u Gastro, jak zobaczyła wyniki krwi to powiedziała że dobrze nie jest. Ja powiedziałam że z :wc: różnie jednego dnia pójdę raz czy dwa a następnego to i pięć wizyt jest mało.
Postanowiła włączyć sterydy mianowicie Encorton 40mg ale jakoś nie jestem przekonana do tej decyzji czy to naprawdę konieczne?
Jem właśnie śniadanie i zastanawiam się czy brać ten steryd, wiem że to może byłaby głupia decyzja, ale boje się skutków ubocznych i czy to na pewno konieczne...
Ostatnie dwie noce pierwszy raz od długiego czasu przespałam bez wstawania do :wc:

Czy dawka 40mg przez 4 tygodnie a później zejście to dużo czy to coś w rodzaju standardu?
Cytując obyty.z.cu: lepiej już było, żeby tylko nie było gorzej..

Lekkie załamanie psychy...

Asamax 500 2x3szt
Aza 75mg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”