Gra na instrumentach dętych a wpływ na nasze jelita

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
es.muss.sein
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --

Re: Gra na instrumentach dętych a wpływ na nasze jelita

Post autor: es.muss.sein » 08 kwie 2014, 19:47

Mamcia, dzięki za odpowiedź :)
Póki co się bujam od lekarza do lekarza. Ostatnio leżałam tu w Niemczech w szpitalu, ale się uparcie na kichach skupili, mimo, że im strasznie o te ręce zrzędziłam. Nikt nie wie co mi jest z łapami i o co tak naprawdę chodzi. Niby rentgen pokazał, że mam "zbyt prosty" odcinek szyjny kręgosłupa przez wymuszoną wieloletnią postawę przy graniu, ale tak naprawdę nikt nie wie czy to może być przyczyna. Oprócz tego, że miałam potworne bóle od łokcia w dół w obu łapach (a ganglion tylko na prawej), to jeszcze po byle jakim użyciu rąk - trzęsą się jak przy parkinsonie. Anemii nie ma, tarczyca w normie. Zapalenia stawów nie ma, wszystko posprawdzane. Neurolog oglądał, nic nie widzi, niektórzy sugerują zapalenie ścięgien, ale 4 miesiące bez grania i dalej to samo? Mało prawdopodobne. Sugerują też reumatyzm, artretyzm i żeby ganglion wyciąć, ale mam wrażenie, że to takie czary na objawy, a przyczyny nikt tak naprawdę nie zna.

Smarowania, zawijania i plastrowanie sobie powoli odpuszczam. Fizjoterapeutka mi robiła taping, prawie 5 miesięcy chodziłam z taśmami, pomagały, ale w niewielkim stopniu. W sumie jestem w kropce, bo mam ogromną listę lekarzy i badań do zrobienia (ginekolog też, bo od tych sterydów mi się problemy gdzie indziej robią..) i nawet już nie wiem od czego zacząć. Czy leczyć ręce żeby móc studiować czy jelita żeby móc lepiej funkcjonować. Sama nie wiem od czego zacząć.

porost
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: porost » 09 kwie 2014, 09:51

mam identyczną sytuację, 2 lata rehaibilitacji i nie mogę ani biegać, ani grać w piłkę, masakra
co to jest pozycjonowanie

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 09 kwie 2014, 11:09

es.muss.sein pisze:W sumie jestem w kropce, bo mam ogromną listę lekarzy i badań do zrobienia (ginekolog też, bo od tych sterydów mi się problemy gdzie indziej robią..) i nawet już nie wiem od czego zacząć. Czy leczyć ręce żeby móc studiować czy jelita żeby móc lepiej funkcjonować. Sama nie wiem od czego zacząć.
jeśli mógłbym coś doradzić,to podstawą jest leczenie choroby zasadniczej,czyli jelita.One potrafi namieszać we wszystkim,do tego sterydy potrafią zniszczyć inne organy i narządy.Jestem tego dowodem..niestety.
Trzeba się diagnozować u specjalistów,bo nikt nie wie bez badań co jest przyczyna,ale Jelita to podstawa.
I spokojnie,wyciszone jelita,daja szanse na prawidłową diagnostyke pozostałych.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: langusta » 09 kwie 2014, 20:43

Zgadzam się z Obyty z, cu. u mojej córki tak jest jak z jelitem jest ok to pozostałe choroby również się wyciszają.
langusta
dwie córki chore na CD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”