Zaostrzenie po badaniach

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ree
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Zaostrzenie po badaniach

Post autor: ree » 21 gru 2013, 11:58

Witajcie,
12tego grudnia miałam zabieg kolonoskopii. Cu zdiagnozowane już dawno ale zazwyczaj objawia się zaparciami i jasną krwią. Kolonoskopia wykazała zmiany w poprzecznicy (histopatologia: CU). Niestety po badaniu mam ciągłe biegunki z dużą ilością krwi i czasowymi bólami brzucha.
Co dziennie biorę tylko asamax w czopkach bo było wiadomo tylko o zmianach na samym końcu.
Minął tydzień a objawy po badaniu nie mijają.. Nie wiem co robić, bo do lekarza specjalisty przed świętami i w przerwie bardzo ciężko się dostać.
Czy może ktoś też tak miał po badaniu i może mnie uspokoić że to nie zaostrzenie, że zaraz minie? Czy zacząć brać również asamax w tabletkach?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Zaostrzenie po badaniach

Post autor: obyty.z.cu » 21 gru 2013, 19:17

ree pisze: Kolonoskopia wykazała zmiany w poprzecznicy (histopatologia: CU). Niestety po badaniu mam ciągłe biegunki z dużą ilością krwi i czasowymi bólami brzucha.
Co dziennie biorę tylko asamax w czopkach bo było wiadomo tylko o zmianach na samym końcu.
nie rozumiem,zmiany w poprzecznicy,a ty piszesz że tylko na koncu.
Dla mnie potrzeba więcej mesalazyny,czyli czopki plus tabletki i to pewnie z 2 x 4 tab.
Pewnie wlewki tez by sie przydały.
Inna sprawa,że zawsze po kolonoskopii trzeba czasu na wygojenie sie po samym badaniu,w końcu to dość ostra interwencja w jelito.
Nie rozumiem czemu nie ma tabletek,naprawde.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

lorema

Post autor: lorema » 21 gru 2013, 19:35

Mój syn po kolonoskopii miał ból brzucha i luźny stolec, to trwało trochę więcej niż dwa tygodnie.
Jeśli chodzi o leki, to syn bierze Salofalk 500 i imuran bez przerwy od postawienia diagnozy

Awatar użytkownika
Tinka
Początkujący ✽✽
województwo: podlaskie

Post autor: Tinka » 21 gru 2013, 20:16

ree ja przed kolonoskopią nigdy nie narzekałam na bóle brzucha spowodowane CU a po badaniu....bolał nawet gdy przerzucałam biegi w samochodzie, jak nigdy wcześniej czułam że mnie normalnie flak piecze...to trwało prawie miesiąc.nie ma innego wytłumaczenia jak
to że aparat podrażnił jelito które i tak już "paliło"się. Strasznie boje się kolejnej kolonki a to już w przyszłym roku :cry:
Tinka

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie

Post autor: mgiełkaa » 21 gru 2013, 23:37

Z tego co wiem (mam nadzieję, że ree, nie urwie mi łba) to jest już po konsultacji i odpowiednie leki włączone (od północy i od południa).
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”