Śluzowate wypróżnienia

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sylwia78
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Śluzowate wypróżnienia

Post autor: sylwia78 » 21 gru 2013, 14:18

Od dwóch tygodni mam śluzowate wypróżnienia przeważnie rano.Potem stolec jest związany ale miękki , ale również z zawartością śluzu.Zastanawiam się skąd się bierze ten śluzowaty czop poranny.Ten czop jest koloru białawo -żółtawy.Martwię się żeby to nie była ropa.Czy mam zwiększyć dawkę salofalku.Teraz biorę 2x2.

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Re: Śluzowate wypróżnienia

Post autor: Lemoni » 21 gru 2013, 14:46

Tu masz podobne wątki:
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... ght=%B6luz
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... ght=%B6luz

hm, ja mam podobnie. dość często i nie kończy się na porannej wizycie, do tego śluz jest zmieszany z krwią. biorę asamax 3x2. jakoś nie mogę się wybrać do lekarza, poza tym wyniki krwi mam w normie, więc to nie mobilizuje do wizyty ;). poczytaj sobie i zastanów się, czy może Ty nie powinnaś się przejść ;). A masz boleści? Masz jakieś inne dolegliwości?

sylwia78
Początkujący ✽✽

Post autor: sylwia78 » 21 gru 2013, 16:45

Od trzech lat pobolewa mnie po lewej stronie pod żebrem.Cały czas dokucza mi jeszcze ssanie po lewej stronie.Jak często czegoś nie zjem to zaczyna mnie ssać po lewej stronie i strasznie burczeć.Nie wiem co to jest , lekarze tez rozkładają ręce.A jak dotykam w tym miejscu to uchodzi powietrze.Męczyły mnie tez mdłości ale przeszły i zaczął się śluz.Czasami same poranne wypróżnienia śluzowate albo jak ujdzie ze mnie ranne powietrze to razem z nim taki żółtawy śluz.Sama nie wiem czy to ropa czy to śluz.
Już miałam 4 kolonoskopie.Ostatnia kolonoskopia w 2012 roku wykazała w dystalnej odbytnicy na dł. 5 cm od zwieraczy zatarcie rysunku naczyniowego i niewielkie wybroczyny, poza tym zarówno jelito kręte jak i pozostała część jelita grubego makroskopowo prawidłowe-pobrano wycinki z ileum terminale oraz z prawej i lewej połowy okrężnicy.

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: Dżordż » 21 gru 2013, 18:00

pytanie czy jesz produkty zawierające gluten? Czy próbowałaś je eliminować już?. On drażni jelita.

sylwia78
Początkujący ✽✽

Post autor: sylwia78 » 21 gru 2013, 19:00

Tak jem produkty zawierające gluten.Byłam kiedyś 2 tygodnie na diecie bezglutenowej nie wytrzymałam bo nie wiedziałam w końcu co mam jeść.U mnie w mojej mieścinie niema sklepów ze zdrowa żywnością.Gdzie nie spojrzysz wszędzie jest gluten.Wiem, że powinna taka dietę zastosować, ale najpierw musiałabym zrobić badania czy jestem uczulona na gluten.Tak kazała zrobić moja pani doktor.Już sama nie wiem co mam robić!!!!!!!!!!

irek
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: irek » 12 sty 2014, 18:31

sylwia78 pisze:.Byłam kiedyś 2 tygodnie na diecie bezglutenowej nie wytrzymałam bo nie wiedziałam w końcu co mam jeść.!
Napisz,czego sobie nie odmawiałaś?
I czy w tym okresie obserwując swój organizm dostrzegłaś jakieś pozytywne zmiany?

sylwia78
Początkujący ✽✽

Post autor: sylwia78 » 15 sty 2014, 20:02

Irek, nie zauważyłam żadnej poprawy po odstawieniu glutenu.

sylwia78
Początkujący ✽✽

Post autor: sylwia78 » 15 sty 2014, 20:11

Moi drodzy napiszcie mi skąd się bierze ten śluz.Walczę z nim od początku grudnia i zamiast lepiej jest go więcej.Chodzę w dalszym ciągu do ubikacji raz dziennie ,zawsze rano.Tylko coś zjem lub się napije i już muszę biec.Przez resztę dnia boli brzuch i męczą mnie mdłości.Sory ,że tak piszę ale wydalam rano sam śluz, a potem kał ale jest również owinięty śluzem.Krwi ostatnio nie mam.Odwiedziłam SOR, ale mnie nie przyjęli bo wyniki wyszły ok.Byłam u gastro i kazał zrobić badanie na Chlamydie i Bolerioze i czekam na wyniki.Biorę salofalk 2x3 tabletki dziennie.co robić, aby się pozbyć śluzu?

irek
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: irek » 15 sty 2014, 20:45

Moim zadaniem organizm na chwilę obecna nie toleruje jakiś produktów i dlatego reaguje stanami zapalnymi.
Możliwe,że organizm nie może podjąć walki ponieważ brakuje mu mikroelementów i witamin.
Niewykluczone też jest ,że w takich sytuacjach mamy nieproszonych gości w postaci pasożytów,czy grzybów.

Awatar użytkownika
Asiulka1989
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Asiulka1989 » 21 sty 2014, 16:30

sylwia78, ja jestem na diecie praktycznie bzglutenowej i rzadko kupuję w sklepach z taką żywnością. Poza tym sklepy eko bardzo często wysyłają pocztą lub kurierem, możesz zamówić raz w miesiącu paczkę z najporzebniejszymi rzeczami - mąka, makarony itp...Nie jest to proste, ale uwierz mi, można to zorganizować. http://www.celiakia.pl/produkty-dozwolone/ - to jest wykaz produktów zawierających i niezawierających gluten. 2 tygodnie to za mało, żeby była poprawa i nie chodzi tu o sam gluten, ale tez o prozapalne gliadyny. Czasami rezultaty mogą być po kilku miesiącach - u mnie były po 4-5 kompletnego odstawienia pszenicy. Odstaw mleko, może jelito jest zbyt wyniszczone, żeby strawić laktozę? Daj odpocząć jelitom i staraj się nie jeść produktów, które wiesz, że Ci zaszkodzą...
Twórcze myślenie to przełamywanie utartych schematów, by spojrzeć na sprawy z różnych punktów widzenia. Dr Edward de Bono

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”