Zaostrzenie czy grypa jelitowa?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Delfinkowa
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Re: Zaostrzenie czy grypa jelitowa?

Post autor: Delfinkowa » 09 lut 2014, 18:56

Hey! Mam kłopot... od połowy stycznia mam zaostrzenie crohna - bralam xifaxan i metronidazol oraz entocort, ktory mam do marca... w ubiegłą środe dopadło mnie przeziębienie - osłabienie, rozbicie, bóle gardła, głowy, mięsni... brałam zatem saszetki z paracetamolem, pyralginę, rutinoscorbin i sudafed... od czwartku biegam z wodnistą kupką do kibelka niezaleznie od tego czy coś zjem czy nie - bo praktycznie apetyt wyparował... w rodzinie nikt nie zachorował na grypę jelitowa, choć każdy o niej mówił, że panuje... nie wiem ani co brac, bo potwornie boli mnie brzuch- ściska, kłuje, przeszywa... jak dupsko boli już nie wspomnę -często myję i smaruję albo kremem nivea albo maścią nagietkową, ale mam wrażenie jakby mi coś od tych wypróżnień pękało -biegunki są krótkie lecz uciążliwe- nie da się ich powstrzymać! z piątku na sobotę i w całą sobotę mialam ich 11... dziś 5 ale nie chcę się już męczyć - co zażyć? w ogole to grypa jelitowa czy zaostrzenie mimo przyjmowania leków (które wydawało mi się crohna uspokoiły) ?? co robić? Help:( :cry:

łykam nospa forte i apap ale nie pomagają :(
no i zapomniałam dodać standardowo codziennie 4 saszetki Pentasa...

Skleiłem posty
Ostatnio zmieniony 09 lut 2014, 23:13 przez Delfinkowa, łącznie zmieniany 1 raz.
:::: co mnie nie zabije- to mnie wzmocni :::: podobno....

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 09 lut 2014, 20:18

A może to efekt antybiotyku? Weź probiotyk albo synbiotyk w zwiększonej dawce. Jak nie przejdzie to pędz do lekarza.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Delfinkowa
Debiutant ✽

Post autor: Delfinkowa » 09 lut 2014, 20:50

OK, dzięki!
Własnie zażyłam enterol 250 - nie widziałam dla crohna przeciwskazań więc próbuję.
Czy dicoflor 60 może być?

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 12 lut 2014, 10:43

Delfinkowa, i co u Ciebie????? lepiej???
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Delfinkowa
Debiutant ✽

Post autor: Delfinkowa » 12 lut 2014, 11:39

a hey! Dziękuję. Wydaje mi się, że tak, że jest już ciut lepiej... bo nie biegam po ponad 10 razy do wc... niemniej jednak po enterolu wymiotowałam... może za dużo leków przyjmuje? bo crohnowe i do tego trochę brałam na przeziębienie... a jem tylko kaszki, chrupki i rosół... ukochany mi poradził, żebym może spróbowała gorzkiej czekolady i... pomogło! od poniedziałku do dziś byłam tylko:) 5 razy w kibelku... co prawda nadal kolorowa woda z domieszką papki... i nadal boli brzucho... ale ja myślę, że u nas, cudaków trochę dłużej to wszystko trwa i nie ma co panikować... prawda? Odstawiłam już leki na przeziębienie bo został mi tylko kaszel więc powinno być coraz lepiej no nie? :)

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 12 lut 2014, 12:08

Życzę ci tego aby już się uspokoiło. Może faktycznie leki na przeziebienie tak podzialaly. Trzymaj się cieplutko :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”