zaostrzenie a chirurgiczne usuwanie osemki

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

zaostrzenie a chirurgiczne usuwanie osemki

Post autor: palula88 » 26 mar 2014, 22:28

Mam do usuniecia krzywa osemke. Jestem w trakcie leczenie flaczkow i wszystko idzie ku dobremu ale stan zapalny jeszcze jest. Pytanie czy isc smialo na usuniecie zeba czy moze przelozyc wizyte i poczekac az z jelitem bedzie naprawde ok?
Imuran 100mg

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: zaostrzenie a chirurgiczne usuwanie osemki

Post autor: gabriella » 26 mar 2014, 23:46

palula88, krzywą czyli w ogóle się nie wybiła i konieczna jest interwencja chirurga? Z taką bym chyba poczekała, bo potem zazwyczaj się bierze antybiotyk i jakieś mocniejsze środki przeciwbólowe, ja brałam Ketonal.
Jeśli taka zwykła ósemka do wyrwania to już bardziej, chociaż powiem z własnego doświadczenia, że na górne nie mogłam się zdecydować ponad rok i dopiero teraz, kiedy nie mam jelita i nic mi się nie stanie po przeciwbólowych, się zdecydowałam. Właśnie dzisiaj miałam wyrwaną ;)
Jeśli to nie jest teraz bardzo konieczne, to bym poczekała.

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽

Post autor: palula88 » 27 mar 2014, 07:47

Tak, ósemka wymaga interwencji chirurga stomatologicznego. W ogole to pierwszy zab w moim zyciu do usuniecia :/.
Imuran 100mg

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: kalatos » 27 mar 2014, 09:47

Z doświadczenia wiem, że taka ósemka też może się straszliwie paprać, jak masz możliwość do działaj z tym jak najszybciej.
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽

Post autor: palula88 » 27 mar 2014, 10:04

Ona normalnie sie wybila cala tylko wyrosla krzywo (pochylona w strone 7).
Imuran 100mg

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: kalatos » 27 mar 2014, 10:33

Miałem tak samo, istotne jest żeby to szybko zrobić pod kilkoma względami. Dwa główne to takie że zbija Ci inne zęby w straszliwy sposób i może się za chwile pojawić ropny stan zapalny - niezwykle bolesny, także ja bym kół żelazo póki gorące. Jelito i remisja to bardziej długotrwała sprawa, z tym zdążysz zrobić porządek.

Obrazek.

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽

Post autor: palula88 » 27 mar 2014, 11:23

Masz racje lepiej to szybko zalatwic i miec z glowy, tymbardziej ze zaczyna sie psuc a od antybiotykow i tak nie uciekne. Mozna normalnie funkcjonowac po usunieciu chirurgicznie zeba?
Co z lekami ktore bierzemy? Normalnie je zazyc w dzien zabiegu? Bo przeczytalam ze nie powinno sie zazywac kwasu acetylosalicylowego bo utrudnia krzepniecie krwi a salofalk i sulfa go zawiera..
Imuran 100mg

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: kalatos » 27 mar 2014, 11:43

Pewno będziesz miała kilka szwów. Da się normalnie funkcjonować, jesteś wyłączona praktycznie tego samego dnia, na drugi dzień wszystko wraca do normy i czuje się ulgę.

Obrazek.

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽

Post autor: gabriella » 27 mar 2014, 12:21

palula88, może skonsultuj to z gastroenterologiem? Wiem, że przy chorych jelitach powinno się jeść antybiotyki z określonej grupy.
Po takim zabiegu przez ok. tydzień miałam spuchniętą buzię, ale jak się bierze środki przeciwbólowe i przykłada lód, to jest to do przeżycia. Na szczęście zrobiłam to przed zachorowaniem, bo w chorobie bym się raczej nie zdecydowała. Ale ja jestem ciężkim przypadkiem, cały czas w zaostrzeniu. Jak raz wzięłam antybiotyk na sprawy kobiece, to czułam się tragicznie...
Oczywiście że lepiej coś takiego usunąć, ale poszukaj naprawdę dobrego chirurga i skonsultuj się z gastroenterologiem.

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽

Post autor: palula88 » 27 mar 2014, 12:31

Kurcze mam totalny metlik.. wczoraj robilam morfologie i wyglada na to ze dalej jest stan zapalny - plt 430 wbc 11.5 crp.9,5 chociaz i tak jest lepiej niz przed leczeniem bo wtedy crp bylo 30 a plt prawie 600.Wlasnie najbardziej boje sie tych powiklan po zabiegu niz samego zabiegu.. o chorobie dowiedzialam sie w styczni a leki biore jakies 2 miesiace i to wszystko jest dla mnie nowe..Co do zeba to nawet nie martwi mnie to ze jest on krzywy bo tak juz sobie siedzi z 2 lata i nie daje zadnych objawow tylko fakt ze zaczyna sie psuc i boje sie ze zrobi mi sie z czasem jakis stan zapalny od zeba...Kurcze nie wiem no tymbardziej ze nie mialam do czynienia z antybiotykiem jeszcze w chorobie jelit.
Imuran 100mg

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽

Post autor: gabriella » 27 mar 2014, 22:54

palula88, tak sobie myślę, że może lepiej w zaostrzeniu, bo potem szkoda remisji na antybiotyki...
A możesz się skonsultować z gastroenterologiem, co on radzi?

Ja też właśnie miałam tak z moją ósemką, bo wiedziałam, że jest popsuta, siedziała gdzieś totalnie daleko, nawet za bardzo nie mogłam jej chwycić palcem. No i w końcu się zdecydowałam. Ale zwykłe wyrywanie. Dzisiaj już mnie mało boli, ale kurcze, chyba mam stan podgorączkowy, czuję się dziwnie i zastanawiam się, czy to od tego, czy coś złapałam...

I jeszcze zrób sobie przedtem na wszelki wypadek badanie krwi na krzepliwość, bo u mnie jest chyba z nią coś nie tak. Wczoraj przed północą dostałam krwotok i jeszcze jechałam w nocy do mojego dentysty, żeby zobaczył. Niby nic się nie dzieje, ale kazał zrobić badanie krwi.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 15 sie 2014, 08:52

ja teraz wyrywalam osemke - 2 minuty i po strachu, bez szwow, choroba bez zmian.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”