Jak dalej wygląda algorytm leczenia?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
withapain
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Jak dalej wygląda algorytm leczenia?

Post autor: withapain » 18 maja 2015, 11:29

Witam!
Wiem, że pytanie może wyglądać troszkę dziwnie, ale w ramach crohna zostałem 3 lata temu przeleczony sterydami, jednak wprowadziły mnie w remisję raptem na jakieś 5 miesięcy. Po tym czasie lekkie zaostrzenia próbowano nimi zahamować, ale z mizernym skutkiem. W rezultacie dostałem Remicade. Rok brania go + 15 miesięcy remisji, teraz znów mam zaostrzenie. Dostałem 6mg entocortu, ale po 3 tygodniach lek zdaje się nie pomagać, a bóle brzucha i gorączki stają się częstsze.

Konkretnie moje pytanie brzmi: Jeśli jest nawrót choroby po takim czasie i znikomy efekt leczniczy sterydów, to czy lekarze mogą znów zaproponować Remicade czy od razu przechodzą na Humirę? Czy do tego potrzebna jest aktualna kolonoskopia (I jeśli tak, to czy kolonoskopia sprzed 9 miesięcy liczy się jako "aktualna"?)?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Jak dalej wygląda algorytm leczenia?

Post autor: Mamcia » 18 maja 2015, 20:55

Mogą podać biologię, ale dziwi mnie że dawka budesonidu nie jest zgodna z zaleceniami 9 mg. Mogą też równolegle wprowadzić immunosupresję. To zależy od ciężkości zaostrzenia, przebiegu choroby itp.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”