pytanie do osób z wzjg - infekcje wirusowe a zaostrzenie

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zahar
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

pytanie do osób z wzjg - infekcje wirusowe a zaostrzenie

Post autor: zahar » 07 wrz 2015, 17:31

Hej,
tydzień temu, po dość intensywnym przebywaniu w saunie dopadła mnie infekcja - zupełnie zapchane zatoki, gorączka etc. Niemal jednocześnie pojawiły się krwawienie z odbytu i uczucie męczącej niemożności oddania stolca (jakby jelito było skurczone i nie chciało wypuścić nic ze środka), objawy, których nie miałem już kilka miesięcy. W kryzysowym momencie wziąłem ibuprom zatoki (wiem, że mógł mieć wpływ).
Czy znacie takie sytuacje? Najbardziej w tych zaostrzeniach martwi mnie to, że nie potrafię zlokalizować przyczyny.
Pozdrawiam,
Andrzej

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Re: pytanie do osób z wzjg - infekcje wirusowe a zaostrzenie

Post autor: obyty.z.cu » 07 wrz 2015, 20:53

zahar pisze:Najbardziej w tych zaostrzeniach martwi mnie to, że nie potrafię zlokalizować przyczyny.
ba...każdy przez to przechodzi,wielu z tym pytaniem pozostaje i się gryzie,szuka itd.
Czasem lepiej leczyć i edukować się w chorobie ,na publikacjach medycznych,wykładach lekarzy...szukać swojej drogi chorowania niż ciągle pytać : - > dlaczego ?
Każde zaostrzenie ma inną przyczynę,a tak naprawde nie w przyczynie w potocznym znaczeniu trzeba szukać,ale w postępie choroby !!
Inna sprawa że wielu często funduje sobie zaostrzenie na własną prośbę,choćby odstawiając leki czy ryzykując jedzeniem,albo nie jedzeniem...
Tu w Twoim przypadku "osłabiony" organizm mógł tak zareagować.
No i w tym przypadku leki na infekcję,na jelita dobrze działa paracetamol (obojętnie jaka nazwa w aptece,np. apap,gripex itd..),a inne leki już nie,w ulotkach piszą o tym.
Ibubrom to nie najlepszy lek przy chorych jelitach .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: michal_mg » 09 wrz 2015, 20:16

obyty.z.cu pisze: Każde zaostrzenie ma inną przyczynę,a tak naprawde nie w przyczynie w potocznym znaczeniu trzeba szukać,ale w postępie choroby !!
Inna sprawa że wielu często funduje sobie zaostrzenie na własną prośbę,choćby odstawiając leki czy ryzykując jedzeniem,albo nie jedzeniem...
szczerze to tu również widzę częsty powód nawrotów. Jednak to nasze człowiecze bolączki nie pozwalają nam wytrwać w zdrowiu, bo ileż można się pozbawiać przyjemności... Zaciśnięcie zębów i półdupków nie pomaga,ale... im dłużej wytrwamy, tym dłużej może remisja potrwa...

A tak odnośnie temata, to jak dla mnie dziwne zestawienie, bo sama infekcja nie wywoływała u mnie do tej pory jakiś objawów - dopiero leki/antybiotyki to owszem.
Obrazek

Agnieszka72
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Agnieszka72 » 10 wrz 2015, 21:15

A może to po saunie. Doktor mojej córki zabroniła jej korzystania z sauny. Mówi,że to nie wskazane dla jelit.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 11 wrz 2015, 09:06

Agnieszka72 pisze: Doktor mojej córki zabroniła jej korzystania z sauny.Mówi,że to nie wskazane dla jelit..
ciekawe dlaczego ?
wyjaśniła ?
obyty.z.cu pisze:Ibubrom to nie najlepszy lek przy chorych jelitach .
założę się że o to chodziło.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Agnieszka72
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Agnieszka72 » 11 wrz 2015, 16:52

Doktor radziła, aby nie wystawiać organizmu na takie silne bodźce, gwałtowne zmiany temperatur, bo to może pobudzić układ immunologiczny do niekorzystnych działań- tak mniej więcej zrozumiałam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”